Yenidoğan bebeğimm sürekli aranıyor tecrübeli anneler yardimmmmmmm

Hanimefendi97

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
6 Eylül 2022
253
185
27
Kızlar selam bugün 11. Günümüz. Hiç mama vermedim sadece emzirerek doğum kilomuzun çok üstüne çıktık sütüm yarıyor. Ama 2 gündür çok huzursuz geceden itibaren her yarım saat 20 dakikada bir uyanıyor. Kısır döngüye girdik. Ağlıyorr deli gibi aranıyor meme veriyorum uyuyor ama tam dalamıyor tekrar ağlıyor yapacağımı şaşırdım tecrubesizim şimdi emzik verdim ilk defa sakinleşir diye vicdan yapıyorum meme reddi olur diye. Ne yapmalıyım tecrübeli anneler lütfen bana yorum yazın.

Acaba ağrıyan bir yeri mi var? Sütünüz gaz yapıyor olabilir sancı yapiyodur belki. Emziği verince durdu mu? Daha uzun süre mi yatıyor bu şekilde?

10. Gün civarı gaz başlıyor muhtemelen gaz sancısı yüzünden huzursuzdur. İstersen her gün bir çay kaşığı kimyonu demle iç bebek için de gaz damlaları satılıyor ben metsil kullanıyordum doktor önerisiyle 8 damla günde 4 kereye kadar verebilirsin demişti. Sütle ilgili sorun olduğunu sanmam her emzirme sonrası gazını çıkarana kadar uğraşın karnına gaz masajı yapın bol bol

Karnı şiş gibi sanki ama aşırı emdi bugün. Her gaz sancısında emmek mi ister bebek acaba ? Bilmediğimden soruyorum

Karnı şiş gibi sanki ama aşırı emdi bugün. Her gaz sancısında emmek mi ister bebek acaba ? Bilmediğimden soruyorum
Emmeyi bence sakinleşmek için istiyordur tek huzur bulduğu şey şu an için sensin senin kokun senin tenin. Her istediğinde emzir diyolar ilk zamanlar emmek onun için sadece beslenmek değil çünkü sana düşkünlük biraz da. Umarım geçer kendini çok yormamaya çalış damla vermekten korkma doğal içerikli oluyor hepsi

Yeni yeni gaz sancıları oluşmaya başlıyor olabilir. Böyle aranması ve uyumaması çok normal, daha çok küçük kucağınızda dursa uyur mu? En azındam yorgun düşmez uykusuzluktan. Bir de hava sıcaksa acaba terliyor mu? Sıcağı hiç sevmiyorlar.

Muhtemelen damla vericem doktorumla konusup

Evin içi hep 28 29 derece çok sıcak oluyor vantilatör işe yaramıyor dusuremiyorum oda sıcaklığını

Bunu yazacaktım. Küme beslenme - cluster feeding deniyor buna. Sütünüzün yetmemesi ile ilgili değil devam edin emzirmeye, buna ihtiyacı var şu an aiz de emzirin istedikçe. Ben 5 saat kesintisiz emzirdiğimi biliyorum.

Bunu yazacaktım. Küme beslenme - cluster feeding deniyor buna. Sütünüzün yetmemesi ile ilgili değil devam edin emzirmeye, buna ihtiyacı var şu an aiz de emzirin istedikçe. Ben 5 saat kesintisiz emzirdiğimi biliyorum.
Benim de 5 saatti. Artık kabullenip kaç saat kaldığına bakardım. Demek ki 5 saatin bir anlamı var

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…