Yeni üyeler,hamile kalmak isteyenler.....

Bi arkadaşımın reglisinde acayip kanaması olmuştu,doktor 5 tane yumurtladığını söylemiş,o yüzden kanaması çok olmuş.

Bir ayda 2 defa yumurtlama olabiliyormuş galiba,adete yakın hamile kalanlar 2. yumurtlamada hamile kalıyorlar heralde diye düşünüyorum.Bu konu hakkında bilgisi olan var mı?

Ben 1 defa yumurtlama olduğunu biliyorum. Mesela benim 20. günüm ve yumurtam çatlamadı. Eğer bu ay hamile kalırsam adete yakın kalmış olucam. benim adetim düzenlidir 28 günde bir oluyorum. 8 gün sonra adet olmam lazım. Yumurtlaması geç olanlar adete yakın hamile kalıyorlar.

Yumurtanın çatlayıp çatlamadığını kendin mi anladın?Yoksa doktora gidince mi belli olabiliyor ancak?

Yumurtanın çatlayıp çatlamadığını kendin mi anladın?Yoksa doktora gidince mi belli olabiliyor ancak?

Ben 2 yıldır hamile kalabilmek için uğraşıyorum :)) genelde internetten yumurtlama dönemimi hesaplıyordum bu arada daha öncede dr gittim problem olmadığını söyledi. Eğer bir problem yoksa yumurtlamamda olabilir diye düşünüp tekrar dr gittim ve ovülasyon takibi yaptırmak istediğimi söyledim ve anladım ki benim yumurtlama zamanım 14. gün değil. 2 günde bir dr gidip ultrasonla muayene oluyorum (alttan muayene ediyor) bugün sanırım çatladı çünkü dr kasık ağrısı ve şeffaf yapışkan bir akıntın olur dedi. Yarın tekrar dr gidicem umarın çatlamıştır. ( Eğer çatlamazsa çatlama iğnesi yapacak

Yumurta çatlamazsa belirtiler olmuyor o zaman.İnşaallah en kısa zamanda bebişine kavuşursun,çok bekletmiş seni.....

Amin canım.Zaten bu ay da olmazsa doktora gitmeyi düşünüyorum eşimle beraber,ama bilemiyorum.

Bence git cnm. Bak ben yumurtlamamın geç olduğunu (20 gün) öğrendim. Daha önce gitmiş olsaydım belki bu kadar beklememe gerek kalmayacaktı. Belki sende de bu durum vardır?

Haklısın esasında,her şey olabilir,ben de bakılırım eşim de bakılır,varsa bi şeyler ona göre uygulama yapılır,zaman geçiyor işte.

Sen de boş geçirme bu günü madem yumurtan da çatlamışken

Ben çıkıyorum,iyi geceler.

Gebelik ana sayfasında "Hamile kalmak isteyenler ve bizimle başlayıp hamile kalanlar....." konusundan devam ediyoruz....

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…