Yeni işe giriş süreci ve çocuk

Arkadaslar bugun ilk is gunumdu ve tabiri caizse cehennem gibi gecti geldigim operasyon biriminde 3 kiz calisiyordu fakat sirket ilce degistiriyor diye 3 u de gidiyo biri dogum iznine cikmis biri cuma digeri de 2 hafta sonra yillik izine cikip sonrasinda gidecek. Bugun beni sadece manipule etmek icin ugrastilar resmen sirkete bilenmisler ve acisini benden cikarmaya calistilar. Yok cok yogunuz burda hic duzen yok isler yetismiyor fln bunlari anlatirken de siritarak anlatiyorlar. Isleri de biraz salmislar canlarina tak edince amaan bisver havasindalar. Dogru durust bir sey de ogretmediler 3 program kullaniyorlar bilmedigim bahsetmediler daha dogrusu bir program var ogrenirsiniz dediler. Teknik mudur ogretmeye baslayin dedi ogretiyorlar guya ama yarim yamalak hizli hizli resmen ogrenmeyeyik diye ugrasiyorlar. maksimum 1 bucuk hafta sonra birimde kimse kalmiyor o kadar is yogunlugunu boyle yardimla kaldirmam mumkun degil. Pazartesi yeni biri daha geliyor ama o da cehenneme dusecek benim gibi. Ayrica cikis saatimi 6 demislerdi bugun 6 bucuk oldugunu ogrendim diger ilceye gecince 6 olacakmis. Gunun sonunda sinirden aglamamak icin kendimi zor tuttum. Siz olsaydiniz boyle bir durumda ne yapardiniz devam mi yoksa topuk mu ?

Yani daha ilk günden topuk ihtimallini düşünüyorsanız ve başka birsürü alternatifiniz varsa durmayın tabii

Yani daha ilk günden topuk ihtimallini düşünüyorsanız ve başka birsürü alternatifiniz varsa durmayın tabii
Başka alternatifim yok maalesef bunu bile zor buldum boyle bir ortamla karsilasacagim aklima gelmezdi. Ama oyuna da gelmek istemiyorum. Onlar gidene kadar tek istedigim isimi kavramak ama sanki izin vermeyecwkler gibi. Isi birakiyorla ve haklarini da alamiyorlar 5 yillik calisanlar dogal olarak sirkete bilenmisler ve gun geciriyorlar bu durumda benim ne yapmam gerekiyor eninde sonunda onlar gidecek ama bu seferde yardimsiz dimdizlak kalicaz

Başka alternatifim yok maalesef bunu bile zor buldum boyle bir ortamla karsilasacagim aklima gelmezdi. Ama oyuna da gelmek istemiyorum. Onlar gidene kadar tek istedigim isimi kavramak ama sanki izin vermeyecwkler gibi. Isi birakiyorla ve haklarini da alamiyorlar 5 yillik calisanlar dogal olarak sirkete bilenmisler ve gun geciriyorlar bu durumda benim ne yapmam gerekiyor eninde sonunda onlar gidecek ama bu seferde yardimsiz dimdizlak kalicaz

Haklarını almadan ayrılıyorlarsa size işe öğretmelerini bekleyemezsiniz. Tam olarak pozisyonunuz nedir bilmiyorum ama İşveren ile görüşün, kullanın sistemlerin kullanımı için online eğitim vb vardır. Ordaki çalışanlardan son günlerinde fazla bir beklentiniz olmasın, ayrıca öyle hak yiyen bir işletme ise, sizde biryandan başka iş arayışına devam edin

Haklarını almadan ayrılıyorlarsa size işe öğretmelerini bekleyemezsiniz. Tam olarak pozisyonunuz nedir bilmiyorum ama İşveren ile görüşün, kullanın sistemlerin kullanımı için online eğitim vb vardır. Ordaki çalışanlardan son günlerinde fazla bir beklentiniz olmasın, ayrıca öyle hak yiyen bir işletme ise, sizde biryandan başka iş arayışına devam edin
Haklısınız o konu da ben de aynı şeyi düşünüyorym. ama kendi istekleriyle ayrılıyorlar yani işten çıkarılma yok ama zor durumda kalma var. Yani sirket daha uzak bir ilçeye taşınıyor diye caresiz kendileri birakiyorlar. Peki benim suçum ne bu durumda mesela ilk günden tum olumsuzluklardan bahsedip gozumu korkutup bu sekilde yapilmasi normal mi ? Ben de 4 ay once isten cikarildim yine isleri dustugu oldu sirketimin bu derece bilenmedim kimseye ozellikle de yeni gelmis hicbir seyden haberi olmaya bir calisana ben yapamazdim.bolum sefi basimizda yardim ediyormus gibi yapiyor ama bence yardim etmiyor. Dediginiz gibi programin egitimini almam lazim diye soyledigimde şef kadina (cikacaj olan kisi) burda egitim verilmiyor isi yaparken ogreniyorsun bize de egitim verilmedi diye isin icinden cikiyor.

Haklısınız o konu da ben de aynı şeyi düşünüyorym. ama kendi istekleriyle ayrılıyorlar yani işten çıkarılma yok ama zor durumda kalma var. Yani sirket daha uzak bir ilçeye taşınıyor diye caresiz kendileri birakiyorlar. Peki benim suçum ne bu durumda mesela ilk günden tum olumsuzluklardan bahsedip gozumu korkutup bu sekilde yapilmasi normal mi ? Ben de 4 ay once isten cikarildim yine isleri dustugu oldu sirketimin bu derece bilenmedim kimseye ozellikle de yeni gelmis hicbir seyden haberi olmaya bir calisana ben yapamazdim.bolum sefi basimizda yardim ediyormus gibi yapiyor ama bence yardim etmiyor. Dediginiz gibi programin egitimini almam lazim diye soyledigimde şef kadina (cikacaj olan kisi) burda egitim verilmiyor isi yaparken ogreniyorsun bize de egitim verilmedi diye isin icinden cikiyor.

Sizin bir suçunuz yok tabiki, işi öğrenmeniz için işvereniniz sorumlu ama, şuanki çalışanlar değil.
Onların öyle bir sorumluluğu yok, ve işyerden ayrılcaklarsa zaten size işi öğretmek için uğraşmazlar. Üstün körü anlatır geçerler.
İşe uyum sağlamanız ve programları öğrenmek için işveren ile görüşün bi program yapsın

Bence pes etmeyin. İstediğiniz zaman çıkma ihtimaliniz varsa devam edin. Strese de girmeyin hiç. Olduğu kadar öğrenin. Hem paslanmamış olursunuz hem tecrübe olur. Bu sürede yeni işler de bakın. Kafanıza göre bulursanız çıkarsınız

Bence pes etmeyin. İstediğiniz zaman çıkma ihtimaliniz varsa devam edin. Strese de girmeyin hiç. Olduğu kadar öğrenin. Hem paslanmamış olursunuz hem tecrübe olur. Bu sürede yeni işler de bakın. Kafanıza göre bulursanız çıkarsınız

Şimdilik öyle yapacağım akışına bırakıcam. Olmazsa da cikar giderim. Ama pek umudum yok gibi baaka islere de bakiyorum bir yandan

Böyle durumlar için oyun ablası gibi uygulamalar var.
Saatlik ücret alıyorlar.
Sarı sitelerde ar..t.com sitesinde insanlar ilan veriliyorlar.
Bütçenize uygun birini mutlaka bulursunuz.
Veya eş dosta sorabilirsiniz güvenilir biri.
İhtiyaç duydugunuzda çağırır saatlik ücret verirsiniz kaç saat kalacaksa.
Güven açısından da eve küçük kameralardan koyabilirsiniz.

Böyle durumlar için oyun ablası gibi uygulamalar var.
Saatlik ücret alıyorlar.
Sarı sitelerde ar..t.com sitesinde insanlar ilan veriliyorlar.
Bütçenize uygun birini mutlaka bulursunuz.
Veya eş dosta sorabilirsiniz güvenilir biri.
İhtiyaç duydugunuzda çağırır saatlik ücret verirsiniz kaç saat kalacaksa.
Güven açısından da eve küçük kameralardan koyabilirsiniz.

Oyun ablaları genelde düzenli cocukla etkinlik oyun gibi durumlar icin ayarlaniyor. Yani hasta oldu bir gun onceden hemen 1 gunluk oyun ablasi ayarlamak cok zor. Ki bir de ucretleri de yuksek saati 500 600 800 tl bile gordum yani duzenli olarak yapilabilecek bir sey degil bence oyun ablasi. Biraz ailemden destek biraz esimden simdi ilerliyoruz ama girdigim is de iyi cikmadi icime sinmedi pek uzun zaman yuruturmuyum bilemiyorum. Yakinda evde yine kendimi cocukla bulabilirim

X