Yeni iş... Aşırı kaygılıyım

icecold

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
15 Nisan 2016
220
134
Herkese merhaba.
Sizlere akıl danismak için yazmak istedim. Uzun zamandır issizim ve is arıyordum. Şükürler olsun ki sonunda istedigim bi yerde işe kabul edildim. Fakat ise baslama belgelerinde, sgk li olarak çalıştığınız son is yerinden "calisma belgesi" de var.
En son bi yerde 10 gün kadar calismistim. Hersey yolunda gittigini zannederken 15 gün sonunda benimle devam etmek istediklerini söylediler. Sartlari zaten cok iyi olmadığı icin cok üstünde durmamıştım. Ama simdi ordan gidip yeni is icin belge istemek beni aşırı geriyor. Yarin halletmem lazımmış. Yeni işime köstek olmalarindan korkuyorum. Bana akıl verin nasil alırım o belgeyi... ?

Köstek olacaklarını düşünmüyorum. Çalışma belgesi çok basit bir evrak. Burada çalışmıştır şeklinde. Neden yokuş yapsınlar kötü ayrılmadıysaniz?

Köstek olacaklarını düşünmüyorum. Çalışma belgesi çok basit bir evrak. Burada çalışmıştır şeklinde. Neden yokuş yapsınlar kötü ayrılmadıysaniz?
Bilmiyorum. Kötü ayrılmadım ama ordaki insanlar cok tuhaftı. Herkes yeni geleni dislar sekilde davraniyolardi. Neyse umarim sorun olmadan alırım. teşekkür ederim

Rica ederim. Hiç çekinmeyin. Sıkıntı olacağını sanmıyorum. Yeni işiniz hayırlı olsun

İsteyeceksin
En çok 1 saatini alır.
Dert etme
Yeni işi düşün.

Sanırım e-devletten alınabiliyor. İsterseniz oradan çıkarın. Sigortalı olarak çalıştıysaniz ulaşabilirsiniz. Hatta şimdi gidip kontrol ettim alınıyor. Tüm çalıştığınız yerler için görüp alabilirsiniz. Adımlar şu şekilde

Kurumlar" sekmesinden Sosyal Güvenlik Kurumu'na gidip, açılan sayfadan "Sosyal Güvenlik Kayıt Belgesi Sorgulama" kısmına tıklamanız gereklidir. Karşınıza çıkan "4A İşe Giriş Çıkış Bildirgesi" seçeneğine basınca çalışma belgenizi yazdırabilirsiniz.

Evet onu bende okudum. E devletten aliniyormus. Fakat butun belgelere e.devlet yazmışlar çalışma belgesine en son calisilan isyerinden yazmislar. Bende bilemedim. Olmazsa bi denerim. Bu belge olmamis gidin isyerinizden alin derse mi gitsem... hic gidesim yok o isyerine

Sizin dediğiniz gibi edevletten aldim. Kabul ettiler. Muhatap olmak zorunda kalmadim. Cok teşekkür ederim.

Onu E devlette bulamıyorlar mi ?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…