yeni evli kadınlarda idrar yolları enfeksiyonu ağrılı birliktelik

idrar ve duşu hep yapıyorum ilişkş sonrası. hangi fitildi hala düzenli olarak kullandıgın ?

idrar ve duşu hep yapıyorum ilişkş sonrası. hangi fitildi hala düzenli olarak kullandıgın ?
Motiflor isimli fitili hala kullanıyorum her ilişkiden sonra. Biraz pahalı, durumun yoksa evde yaptığın yoğurt suyuna tampon batırıp özel bölgeye koyabilirsin, maksat probiyotik ile o bölgenin florasını güçlü tutmak. Gebelikte de bu fitili rahatça uygulayabilirsin sakıncası yok. Bir de ben eczanede satılan kızılcık blueberry vb meyvelerin özütü olan birkaç vitamin desteği de kullandım faydası oldu mu emin değilim, baya da pahalı şeylerdi..denemek istersen eczanelerden o tarz vitamin takviyeleri de alabilirsin. Gebelikte kullanımını doktoruna danış ama bu takviye vitaminlerin, bana doktorum kullanabilirsin demişti. Bol su, güzel beslenme, bu önerdiğim dmanos ve fitil ile üstesinden geliniyor. Umarım sana da şifa olur, ben kurtuldum

Merhabalar, bende uzun zamandır devam eden sarı akıntı var, bir ara vajinal enfeksiyon çıkmıştı, e.coli bakterisi varmış, doktor vajina florasının da bozulduğunu söylemişti, zaman zaman ilişki esnasında yanma ve ağrı oluyor , aynı zamanda tüp bebek tedavisi görüyorum
Sorum şu ; motiflor fitili her ilişki sonrası kullanıyorum yazmışsınız ya gebelik istediğiniz dönemlerde de kullanmaya devam ettiniz mi ? Yani fitil ya da ilaçlar gebeliğe engel oldu mu?
Teşekkür ederim

Gebelik öncesi de gebelikte de hatta doğumdan sonra da kullandım. Rahatça kullanabilirsin, probiyotik bir fitil o, antibiyotikli değil yani, eğer kullanmaktan yana kafanda soru işareti varsa doktoruna danışmanı öneririm.
Veya kuzenimin bana dediği şey şuydu, ev yapımı yoğurdun suyuna tampon batır o bölgede beklet demişti, bunu da yapabilirsiniz.
Ben fitili hâlâ her ilişki sonrası kullanıyorum, acı tecrübe yaşayınca insan korkuyor geri tekrarlar enfeksiyon diye.
Tüp bebek süreçleri ve tedavisi ile ilgili hiçbir bilgim yok. Bu süreçte özel bölgeniz ile ilgili bir hassasiyet varsa, doktorunuza danışmadan hiçbir şey yapmayın.

Cevabınız için çok teşekkür ederim açıkçası tüp bebek tedavisi nedeniyle çok fazla ilaç fitil vs kullandım, rahim ağzı yaram da var , bir de temizlik konusunda bilgi eksikliğim varmış doktorum o bölgenin kendi kendini temizleyeceğini su bile değdirmemem gerektiğini söylemişti, doktora danışayım en iyisi, tekrar sağolun

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…