Yeni Evlenenler 2 Yil Bebek Olmamasi Normalmiş-doktor Tavsiyesi

duygu2008

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
24 Kasım 2007
1.139
2
40
Merhaba Arkadaşlar Bende Burdaki Bi çok Insan Gibi Bebek Istiyorum Ve Tam 17 Aydir Olmuyor Hemde Hiç Bir Sorun Olmamasina Rağmen Artik Yüce Allahim Ne Zaman Nasip Ederse .benim Size Anlatmak Istediğim Asil Konu Bütün Testlerimiz Yapildi Bende Ve Eşimde Hiç Bi Sorun çikmadi Ve Herşey Normal.son Olarak Eşimle Birlikte Bi üroloji Doktoruna Gittik Beraber Sonuçlarda Yanimizda Doktor Sonuçlara Bakti Eşimi Muayene Etti Ve Herşeyin Normal Oldugunu Ve Bizim Bu Işlere çok Erken Başladigimizi Yeni Evlenen Ve Daha önce Hiç Evlilik Yapmayan çiftlere 2 Sene Süre Verdiklerini Artik Doğum Oranlarinin Eskiye Nazaran Düştüğünü çünkü Sperm Kalitesinin Azaldigini Söyledi...işte Bu Yüzden Bizim Için Daha Erken Oldugunu 2008 Zin Sonuna Kadar Beklememiz Gerektiğini 2 Seneden önce Aşilama Yada Tüp Bebek Gibi Yöntemlere Başvurursaniz Bunu Hem Maddi Hem Manevi Yönden Kaldiramazsiniz Dedi Bu Aşilama Yada Tedavi Yöntemlerini Sadece özel Hastanelerinin Para Tuzaği Haline Geldiğini Söyledi.bu Kadar Kafaya Takarsan Bütün Hormonlarimin Altüst Olacağini Sonunun Daha Kötü Olucağini Söyledi.ve Sizin %90 Normal Yolla Bebeğinizi Olacak Dedi.yani O Kadar Istersin Olurda Allah Korusun Sakat Falan Olur Sonra çok üzülürsün Dedi Zamana Birak Dedi Bu Devirde Bu çağda 2 Sene çok Normal Bi Süre Dedi Bende O Ay Aşilama Olmaya Kadar Vermiştim Ama Doktorun Söyledikleri Beni Etkiledi Sanki Bi Psikolog Gibiydi Ve Vazgeçtim Aşilamadan 2008 Sonuna Kadar Beklemeye Karar Verdim Tam 2 Sene Olacak Sene Sonunda Inşallah O Zamana Kadar Bi Tedavi Yöntemine Gerek Kalmadan Normal Yolla Hamile Kalirim Inşallah Hepimiz Kaliriz Yani 2 Sene Normal Kizlar Keşke Bu Kadar Kafaya Takmasak.herşeyin Hayirlisi Eli Ayaği Düzgün Olsun Sağlikli Olsun Da Ne Zaman Olursa Olsun Inşallah.bu Arada Gittiğim Doktor Da Bu Yollardan Geçmiş Yani Onlarinda Uzun Bi Süre Bebekleri Olmamiş.bunu Yaşamiş Bi Insandan Tavsiyeler Almak Güzel

bende anne olmak isityorum 2 aydır deniyorum olmayınca moralim o kadar bozulduki ama şimdi yazdıklarını okuyunca rahatladım biraz. Bende araştırdım biraz hemen olmazmış zaten sağlıklı bi çift en az altı ay içinde bebek sahibi olabiliyormus ve en önemlsii stres hormonları kesinlikle engelliyor bence. Rabbim anne olmak isteyen herkese versin bu güzelliği.

X