Yeni doğmuş bebeğinizi nasıl emzirdinir???

minnick

rütbesizim benn...
Kayıtlı Üye
12 Kasım 2007
322
2
Kızlar merhabalar a.s.
Artık yavaş yavaş bebek düşünüyoruz eşimle.Ama benim aklıma takılan bebek doğduktan sonra nasıl emziricem.Herkes başıma üşüşecek.Herkesin içinde emziremem ben.Hastanede mesela hemşire bebeği ilk getirdiğinde emzirmemi isteyecek ben kendi annemden bile utanırken nasıl göğsümü açıp emzircem kaynanamların yanında.Görümcem doğum yaptı herkesin içinde paldır küldür emzirdi.Hatta babasının abisinin bile yanında.Ben onları geçtim kaynanamların yanında bile emziremem.Çok kafama takılıyor.Doğumdan önce anneme söylesem o emzirme sırasında kaynanamlara mı söylese acaba.Siz ne yaptınız?Rahat mı davrandınız yoksa benim gibi sıkıntı çektiniz mi?

canım hayırlısıylan önce bir bebek sahibi ol bence bu tür şeyler ondan sonra düşünülür
çok rahatsız olacaksan söylersin çikarlar dışarıya yada sırtını dönersin vs. vs. bulursun bi çaresini dert etme

Benim görümcem de hastanede herkesin gözü önünde emzirdi.. Erkekleri ben çıkardım odadan dışarı.. Aslında anne olmadığım için bilemem belki abes bir durum değildir,ne de olsa yavrusunu besliyor..:CüvCüv:
Ablam daha farklıydı,açıkça söylüyordu,"sadece annem,eşim ve kardeşim kalabilir,emzirirken diğerleri çıksın" diyordu..Kovuyordu herkesi..kaydirigubbakcemile3

konuyu Bir Derdim Var bölümüne taşıyorum..
lütfen oradan devam edelim...
sevgiler...

Emzirirken bi mendil gibi bişeyle kapatırlar bazen öyle yaparsan anlar çıkarlar sanırım.

sen önce hamiş ol snra hayırlısıya doğur düünürsün hem niye çekiniyosun snuçta sende bayansın annenlrde hem emzirirken önüne temiz örtü örtersin

hastanede ilk emzirmeden bahsediyorsun sanırım.benimde en çekindiğim olay buydu.valla doğuma girerken bile düşündüm.çok utanırım napıcam diye.ama bebeğimi görünce hepsini unuttum.zaten tek başına emzirmek mümkün değil ilk defada.hemşire tutturmaya çalışıyo falan bayaa uğraşıyosun.yani bunu takma kafana bişekilde oluyor mecburen çünkü bebek açlıktan ağlıyor ve tek amacın emzirmek oluyor o anda.

her şekilde zaten hemşire yardım ediyor size yani bu konuda çok da yapacak birşey yok. ama artık çok güzel lohusa pijama/gecelikleri var. emzirirken hiçbir yeriniz görünmüyor merak etmeyin a.s.

Bende çok çekinirdim sıkılırdım bu konuda arkadaşlarında dediği gibi ço güzel lohusalık gecelikler var emzirirken oran buran gözükmüyor ama ilk etapda hemşire yardımcı oluyor o zamanda tek düşündüğün kuzunu beslemek oluyor bunları şimdiden düşünüp evham yapma
onu kucağına alacağın öpeceğin sıcaklığını hissedeceğin anı düşün ve mutlu ol

bende herkesin içinde emziremem,ben olsam açıkça sölerdim.herkes çıksın,bir tek eşim kalsın derim.söylerdim kesin.

Ya hemşire sorun değilde ne bileyim görümcemin doğumun da hemşire geldi memeyi tutturmaya çalışıyor kaynanam, onun kaynanası, kocası, eltisi, halası herkes tepesine toplanmış bebeğe memeyi tutturmaya çalışıyorlar.Herkes olayın içinde. Ben utanıp dışarı çıkmıştım :eek: Evde sorun değil bebişimi alır diğer odaya geçer emziririm.Ama hastanede nasıl emziririm bilmem.Söylesem onlara ayıp olurmu ne bileyim demesinler ne kıymetli şeyi varmış die kaydirigubbakcemile3

malum gurbette olduğum çin annem bebek doğdukta sonra geldi kaynanmda arkdaşı kalmıştı yanım da oğlum verdiler kucama kimseyi gözüm görmedi verdim çop çop emdi
zaten biri geldiği zamanda mendille kapatıyordum ay o günler aklıma :asigim::1hug:

Kızım 5 aylık ,,şöyle diyim sana inan senin parçan orda aç ve sana bakıoken beni doyur die melül melül hiçkimseyi düşünmüyosun tabe tutup babanın abinin yanında olmaz ama bayanların yanında olur canım zaten bebek emerken kapatıo memeni merak etme valla bazıları rahat bana çay bahçesinde dvn arkanı kapa mendille emzir nolcak dien oldu ama o kadar değil :) fakat sen de abarttın arkadaşım hertürlü bayanın yanında rahtça emzir sen

ay kusura bakmayın ama ben bu erkeklerdeki duyarsızlığı anlayamıyorum. görülecek ne var ayol bebek meme emiyor işte. ben oğlumun doğumunu hatırlıyorum da eşim bile çıkmıştı odadan. hadi k.valide, görümce, anne neyse ama erkeklerin kalması saçma bence :1closedeyes:

Arkadaşım ona gelinceye kadar neler var endişe edilecek, şuan benim en büyük korkum doğum korkusu, emzirme konusunu aklıma bile gelmiyor.

canım ben annemin yanında emzirdim, çünkü ilk başlarda zor oluyordu, bebek küçük, güçsüz, göğüsler taş gibi dolu, bide yaralar tabi, annem dışında kimsenin yanında emzirmedim, çıkardım herkesi, emzirmem kimsenin yanında hala, ya alırım giderim başka odaya, ya da çok acıktı emcek derim ve beklerim tamam deyip gider herkes, yaralar da geçti emzirmek dünyanın en güzel duygusu bence, hele emerken bana bakışı...
Sağlıkla inşallah canım

canım ben annemin yanında emzirdim, çünkü ilk başlarda zor oluyordu, bebek küçük, güçsüz, göğüsler taş gibi dolu, bide yaralar tabi, annem dışında kimsenin yanında emzirmedim, çıkardım herkesi, emzirmem kimsenin yanında hala, ya alırım giderim başka odaya, ya da çok acıktı emcek derim ve beklerim tamam deyip gider herkes, yaralar da geçti emzirmek dünyanın en güzel duygusu bence, hele emerken bana bakışı...
Sağlıkla inşallah canım

Haklısın canım birinin yardımı şart.Bu annem olabilir tabi.Ne kadar utansamda annemin yanında emziririm benim sorunum diğerlerine bunu söylesem yadırgarlarmı.hani hastanede odadan çıkın emziricem demek zor geliyor bana.

Arkadaşım ona gelinceye kadar neler var endişe edilecek, şuan benim en büyük korkum doğum korkusu, emzirme konusunu aklıma bile gelmiyor.

Evet doğum korkusuda var onu ne yapıcam bilmiyorum ama allah kolaylığını verir inşallah.Ben sezeryan düşünüyorum ama kısmet bakalım.

zaten annenin ve bebeğin odası ayrı olduğu için,emzirme zamanı
odayı boşaltırsınız...ama anneniz,kayınvalidenizden çekinmenize gerek yok...
aksine onlar tecrübeli,size
yardımları olacaktır...

yanı bu kadar sorun varken bunu mu düşündünüz..bebeğinizi emzirmek öncelikli olur o an..zaten sürekli ağlıo olucaktır ve doğum hemşiresi yardım eder size..bebeğimi emzirirken yalnız kalmak istiyorum yada izin veriirseniz bu ilk ve özel anı eşimle yalnız yasamak istiyorum dersin ne yapıcaklar hayır mı dicekler siz cıkana kadar emzirmicem dersiniz:)hemn cıkarlar ozamn hihhihiih tabi bunu demeyinde...ayrıca bende cok garip bişi göremiyorum herkesin içnde emmesinde sınucta bu doğal birşey hiç bişi yok kapatırsınız orayı yanı annenin bebeğini emzirmesi ve orda o miniği görmek için gelenler nebilim yanlıs gelmio bana

X