Yeni doğanla tek dışarı çıkmak

duvarsaatii

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
3 Ağustos 2023
544
1.165
Selam hanımlar

Bebeğimin 40i çıktı bugün. Yalnız başıma bebeğimle çıkmak istiyorum artık. Ama cesaret edemiyorum.
Herhangi bir Destekcim yok.
Evde aşırı bunaldım. Artık bebeğimle gezmelere başlamak istiyorum
Araba var ehliyetim de var ama kullanmayı bilmiyorum çok.
O yuzden otobüsle gidecegim.
İlk etapta evimin önüne çıksam yeterli.

Puset, bebek arabasi ... bunları tek başına yapabilir miyim? Çok ağır geliyor bana ama sizler nasıl yaptınız ? Ayrıca ya üsutursem. ne giydirmeliyim?? Vs

Bu işlerin En ufak detaya kadar bilenler yardımcı olabilirse çoook mutlu olurum :)

Bebek arabası benim de korkumdu ama alışıyorusnuz kısa zamanda. Ama arabayla tek çıkmanız şu an için biraz sıkıntılı olabilir. Bebeği araç koltuğuna koyamazsınız çok küçük yanında illaki birisi olması lazım bir de daha çok küçük acıkma ağlama aralıkları çok kısa. Bebek arabasıyla çıkıp acil durumlarda müdahele edebilmeniz lazım.

Yani otobüs araba değil de bebek arabasına koyup kısa bir yürüyüş vs öneririm. Bebekler için tulum oluyor ondan giydirirsiniz.

öncelikle aslında en kolay gezilecek yaşları o dönemler. Dışarda daha güzel uyurlar. Ağlarsa memeyle susturmak kolaydır.
Benim en azından bebek arabalı dönemlerim en kolay zamanlarımmış bilememişim.
Kanguru da bir seçenek eğer bebek arabası travel tipi ağırlardansa.
Ben bebeğim 1,5 yaşına gelene kadar tek çıktığımda kanguruyu tercih etmiştim bebek arabasından kolay gelirdi. Koy kanguruya gez mis gibi gelirdi.
Otobüs tercih etme virüs kol geziyor.
Yakında açık alanlara caddelere parklara çıkabilirsiniz.
Bebek arabası da depo yada garaj gibi direkt alıp çıkacağın bir yeriniz varsa kolay. Koyar bebeği çıkarsın.

Sıkıca giydirip , açık havada yürümenin bebeğe de faydası olur. Gözünüzde büyütmeyin. Hava almak biz annelerin de hakkı. Hayırlı olsun bebeğiniz

Ben ilk 2.5 ay sling ile cikiyordum cunku bebek arabasinda durmuyordu. Slingi de cok sevdi hatta emziriyordum bile. Ama agirlastikca sling tasiyamaz oldu kanguruya gectik. Simdi 4.5 aylik neredeyse daha yeni yeni bebek arabasina alistirmaya calisiyorum… sadece yuruyus mesafesine yalniz cikiyorum. Bence siz de sling ile baslayin. 3 aya kadar kanguru onerilmiyor

Kanguru daha pratik olur sizin için. Biz ilk gezmemizi oğlum iki haftalıkken yapmıştık Kasım ayinda. Kaynanam duydugunda yüreğine inecekti neredeyse. Siz bu bronşit edeceksiniz zatürre edeceksiniz bla bla.. Hiç birşeycikte olmadı.

ergo baby gibi markaların yenidoğan aparatı var kanguruda sorun olmuyor bu nedenle.

Bence hiç korkmayın şimdiye kadar iyi bile durmuşsunuz . Ben de tek bakan anne olarak çok bunalmıştım ve 5. Günden itibaren her gün çıkardım bebek arabasına pusetiyle koyarak çok rahat yürüyüşler yaptım ,avm de kahvecilerde vs arkadaşlarımla buluştum . Evde durmayan bebek dışarda çok güzel uyuyordu çok da mutlu oluyordu çıkınca . Havaların soğuması dezavantaj ama pusette korunaklı oluyorlar üşütmezler gerekli önlemi alırsınız . Bence de en güzel zamanları şimdi arabasında çok durmak istemiyor mesela biyerde otuturrsak kucak istiyor. Hiç korkmayın tadını çıkarın .

Sling alın astronot/kozmonot mont alın gezin koynunuzda üşümez de hiç.

Vee soğuk konusunda nasıl alışırsa öyle gider. Ben geçen üşüdüm diye çocuğa da yorgan örttüm gece bacağı terlemiş yani düşünün. Ama anamız bizi sarar sarmalardı hep de hasta olurduk. Ter değiştirmeler bilmem neler

bu havalarda evde uzun kollu zıbın altına pantolon giydiriyordum
kafam esince de astronot mont-çorap ve ince bir bere takıp çıkıyordum
bebek arabasıyla saçma sapan yürüyordum

bir de en sorunsuz şekilde çıkılabilecek zamanları bol bol çıkın hava alın

Havalar çok soğudu. Sıcacık giydirmenizi tavsiye ederim.. Sonrası kolay olur aslında. Karnı toksa, altı değişmiş, gazı çıkarılmışsa tamamdır.. Artık minik geziler yapabilirsiniz:)

Bir de sling , kanguru vs öneren arkadaşların aksini düşünüyorum uzun vadede hiç konforlu değil anne açısından . bence şimdiden pusetlegezmeye yani bebek arabasına alışsın ki rahat edin sonrası için de .

Nasıl bir bebek arabası aldıysam annemle bile zorlandım bugün bebek arabasını açıp kapamak bile beni strese soktu ya

Bebek arabasına koyup markete gidin yakınlarda. Hava alın gelin yavaş yavaş öğrenirsiniz nasıl çıkmaniz gerektiğini. Mesela benim büyük kızım kanguruyu çok severdi. Rahat rahat gezerdi. Küçük kızım asla girmedi kanguruya heryere bebek arabasıyla giderdik.

Ben ilk 40 gün kadar annemin yanındaydım. Eve geldikten sonra tek başıma düzenli olarak çıkarmaya başladım. Bu kadar detaylı hiç düşünmedim ama. Çünkü işin içinden çıkamazsınız. Gideceğimiz yerlere hep yuruyerek gittim, o bebek arabasındaydi. Önceliğim temiz hava almasiydi. Ortalama 20-30 dakika yürüdüğümüz oldu böyle. Alışverişe gittik, kafeye gittik, birçok şey yaptık. Açıkçası o kadar küçükken çok daha kolay oluyor. Mama kullanıyorsa ona göre mama ve termosunuzu alın, meme emiyorsa emzirme önlüğunuzu alırsınız. Ya da sagarsiniz. Besleme yonteminize göre ayarlarsiniz. Yedek bez, ıslak mendil, alt açma örtüsü alırsınız bır de. Akışa bırakın derim. Toplu taşımada tamamen kişilerin vicdanına kalmış. Genelde yardım eden oluyor ama bebek arabasından rahatsiz olan da fok maalesef. O yüzden her şeyi sadece siz yapacakmış gibi hazırlıklı olun. Kesinlikle bu aylarda dışarı çıkmak en kolayi. Kendi giydiğiniz kiyafetin bir kat fazlasını giydirin yeterli.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…