Yeni doğan bebeğime ne giydireceğimi şaşırdım

womannn35

Üye
Kayıtlı Üye
23 Mayıs 2020
351
662
malum sıcaklar fena, klimalı odaya getirmiyoruz ama normal yetişkinin bir kat fazlası giyince terliyor, çıkarıp çıtlı badi giydirince içim rahat etmiyor, kafada papak olması lazım diye biliyorum ama bu sıcakta kıyamıyorum da.. çıtçıtlı badinin altına patikli alt giydiriyorum ayakları soyulmaya başlamış, sıcaktan diye üşündüm. E patikli giydirmesen ayakları soğuk olacak gaz yapar diye biliyorum... ne giydireceğimi şaşırdım...

Bir çıtçıtlı atlet bir de ince pamuklu bir tulum fazla mı olur. 1 ay başına şapka takın ince penye bişey de olsa sağlıkla büyüsün.

Gule Gule buyutun, allah ıyı ınsanlarla karsılastırsın evladınızı ınsallah. İnce pijama giydirin yazlık bebek pijamaları yok mu, vardır kesin

Allah bağışlasın bebeginizi ♡ Hava cok sıcak bence kafasina bisey giydirmenize gerek yok, citcitli badi giydirip corap giydirebilirsiniz bana kalırsa gaz olmasin diye. Çünkü cok sıcak

Ben o penye berelerden hic takmamistim yazin dogan oglumda. Citcitli body yeterli, uzerine belki vok ince bir muslin ortuyordum uyurken. Bebegin uyudugu oda 24 derece olmasi gerektigi icin de klimali odada tutuyordum

Canım .. 24° bebeğin odasının sıcaklığı olması gerekiyor. Eğer öyleyse bir atlet bir tulum yeter. Daha fazla giydirme bebeğin isilik döker Allah korusun

Atlet üzeri tişört Yelek şort çorap giydirebilirsin yada ince kumaşlardan uzun da giydirebilirsin kaç günlük bilmiyorum ama şapka ilk bi kaç gün takılabilir havalar iyi bence gerek yok. Çocuğun üşüdüğü elleri ayaklarından Değil de sırtından ensesinden belli olurmuş oralara bakın.

Ben o penye berelerden hic takmamistim yazin dogan oglumda. Citcitli body yeterli, uzerine belki vok ince bir muslin ortuyordum uyurken. Bebegin uyudugu oda 24 derece olmasi gerektigi icin de klimali odada tutuyordum
Canım .. 24° bebeğin odasının sıcaklığı olması gerekiyor. Eğer öyleyse bir atlet bir tulum yeter. Daha fazla giydirme bebeğin isilik döker Allah korusun

Ben 24 derece olması gerektiği olayını bilmiyordum klima çarpar hasta ederiz diye klima çalışan odaya hiç sokmadım.

aynı sorun bendede var temmuzda doğum yaptım ilk günler üç haftaliga kadar falan citcitlinin üstüne ince pijama giydiriyordum ayaklarina çoraplı pijama tabi kafası hep açıktı ya şimdi uzun kollu veya kısa kollu çıtçıtlı badi giydiriyorum üstüne daha bişey yok içinde ayrı atlet de yok altinada çoraplı alt. pijama ..he ayaklarına ayriyetten içten normal ince bir çorap daha giydiriyorum çünkü ayak çok önemli ben çareyi böyle buldum ...gündüz aşırı sıcaklarda kısa kollu çıtçıtlı veya uzun kollu ...ama temmuz sonları hep kısa kollu çıtçıtlı ile geçti bizim ...

Bir çıtçıtlı atlet bir de ince pamuklu bir tulum fazla mı olur. 1 ay başına şapka takın ince penye bişey de olsa sağlıkla büyüsün.
Gule Gule buyutun, allah ıyı ınsanlarla karsılastırsın evladınızı ınsallah. İnce pijama giydirin yazlık bebek pijamaları yok mu, vardır kesin
Allah bağışlasın bebeginizi ♡ Hava cok sıcak bence kafasina bisey giydirmenize gerek yok, citcitli badi giydirip corap giydirebilirsiniz bana kalırsa gaz olmasin diye. Çünkü cok sıcak

Amin sağlıkla mutlulukla bizimle büyüsünler inşallah

Havalar çok sıcak şapkaya gerek yok kış bebeği oğlum bile hiç şapka takmadı . Çıtçıtlı body ve bi çorap giydirin uyurken üzerini örtün bi şey olmaz .

çıt-çıtli badi yarim kollu tulum gündüzleri.gecede uzun kollu penye tulum yada alt üst takim.corapsiz üşür o daha sancılanır ayaklarida derisi genişlediği için soyuluyordur sicaktan olsa soyulmaz isilik olur.

Canım eve bir derece almalısın.. Yanlış hatırlamıyorsam 25 derecenin üzeri ya da altı olmayacak bebeğin bulunduğu ortam..çok sıcak da onu hasta edecek soğuk ta.. Bir de dereceniz olursa çok iyi olacak.. Bebeğin ısısı eğer 36 derece ya da altı çıkıyorsa üşümüş demekmiş 37.5 ise çok sıcak üzerindeki kıyafetleri azaltmanız anlamına geliyormuş Benimde Allah izin verirse bir bebeğim olacak doğumu bekliyorum alışveriş listemde bir derece ve bebek ateşi ölçmek için ayrı bir derece daha var kesinlikle alacağım.. Yani uygun sıcaklığı yakalayabildikten sonra hem sen endişelenmezsin hem de bebeğiniz rahat eder.. Gereksiz yere çocuğu bunaltmamış oluruz bence en mantıklısı derece.. Hem o zmaan baktınız çok sıcak klima ile ayarlayabilirsiniz sıcaklığı kışın da aynı şekilde kombi ile.. Ben öyle yapacağım size de fikrimi söylemek istedim..

Son düzenleme:
Ben 24 derece olması gerektiği olayını bilmiyordum klima çarpar hasta ederiz diye klima çalışan odaya hiç sokmadım.
Ben de klimalı odaya hiç sokmuyordum.. Ama öğrendiğime göre nem alma modu ve klimanın direk bebeği vurmaması yeterliymiş bundan dolayı (5 aylk) salonda klimanın direk vurmadığı yerde nem alma modunda biraz açıp serinletiyorum evi... Bebeğini terletmemen gerekiyor. Çok kalın giydirmemen gerekiyor. Kalın giydirirsen vücut ısısı yükselir ateşi çıkar. ben oğluma zıbın ve üstüne kısa kollu zıbın ve çorap giydiriyorum sadece. Ona rağmen geçen poposu falan isilik oldu neyseki pudra sürdüm de geçti..

Pudra kullanmayin, kanserojen

Pudra kullanmayin, kanserojen
Normalde kullanmıyordum. Sadece krem kullanyordum .. ne yazk ki hçbr işe yaramadı her gün yıkamama rağmen geçmek blmedi mecburen doktorun önerisyle bir pudra aldm ve kullandm 2 güne silikleşti. Yoksa bebeğim dokundurtmuyordu ağlamaktan.. bu arada bilgim yoktu teşekkür ederim. Bir dha kullanmam.. zaten ilk defa 2 gün kullandım. Ama baya işe yaradı ne hikmetse

Son düzenleme:
O kadar az kullanimda bir zarari olacagini sanmam tabi ki ama arama motoruna johson pudra tazminat davasi yazarsaniz detaylarini gorebilirsiniz siz de

O kadar az kullanimda bir zarari olacagini sanmam tabi ki ama arama motoruna johson pudra tazminat davasi yazarsaniz detaylarini gorebilirsiniz siz de
Teşekkür ederim hemen bakıyorum. Biraz takıntılıyım bebeğim konusunde şimdi çok pişman oldum. Ya birşey olursa diye endişelendim..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…