Yeni doğan alışverişi

ismimsiz123

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
2 Ocak 2024
40
17
25
Kızlar 31 haftalık hamileyim sizce kaç tane yeni doğan almalıyım kaç takım ne almalıyım bilinçli anneler bilgi verebilir mi

Kuzum bence bunda en önemli kriterin anne, baba olarak sizler nasılsınız ? Onu da göz önünde bulundur. Benim sahsen en büyük pişmanlığım o oldu. Biz karı koca ikimiz de minyonuz. Herkes bana bebek çabuk büyüyor çok yenidoğan alma dedi. Almadım. 38+3 te vakitlice doğdu. Ama kızım 2600 , 45 cm doğdu. Sonrasında da o hemen toparlayan bebeklerden olmadı. Çocuk bir doğdu bütün takımları aşırı büyük. Biz apar topar gidip prematüre kıyafetleri aldık. Ki onları bile 1.5, 2 ay kullandık… 1 numara bezi çok alma hemen büyüyor dediler. Biz taktık büyük geldi. Biz gene 1.5 , 2 ay prematüre bezi kullandık… kimisinin bebeğine de 1 hafta sonra kücük geliyor kıyafetler… bence 4-5 tane falan yenidoğan al. Sonrasına sadece bütçe olarak ayır. İhtiyaca göre gider alırsın. Şimdi her yerde her bütceye uygun kıyafet mağazaları var. Zaten internetten bile alsan 3-5 güne geliyor. Ne yenidoğanda, ne 0-3 ayda falan aşırıya kaçma derim. Bebeğin büyümesine göre alırsın. Para olarak ayır at kenara. Bence en doğrusu o

Benim çocuklarımdan biri 50 cm 3950gr ikincisi 49cm 3450gr doğdu. Ben ikisinde de 5 adet yenidoğan kısa kollu zibin, 2 takım yeni doğan uzun kollu pijama, 2 adet yeni doğan çıtçıtlı tulum aldım. Ben seviyorum yeni doğan boy giydirmeyi çocugun üzerine göre. Büyük giydirmek hoşuma gitmiyor.

X