Yemeyen çocuk 5 yaş sıkıntısı

AREL1

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
23 Nisan 2022
14
1
29
Çocuğum 5 yaşında olup ana sınıfına başladı orada öğle yemeği ve ikindi yemeği veriliyor. Kızım yemek konusunda çok sıkıntılı. Yemek seçer ev hayatında akşam yemeklerin suyuna banarak makarna pilav tarzında yiyor. Nasıl yemek yemeğe alistiracagim bu yüzden de okula gitmek istemiyor başına gelen var mi yardımcı olabilecek

Benimkide 3 yaşında aynı. Beğeniceğini düsündüğüm bi yemekte yalvar yakar tadına baktırıyorum yiyor sonra abarta abarta ay benim kızım bu yemeğe bayılır çok sever nasıl yiyor falan oyunla yediriyorum. Beğenmezse yedirmiyorum. Sevecegi bişeyse ama o an yemek istemiyorsa o yemeği bi süre yapmıyorum unutuyor..
ama sizin kızınız 5yaşında nasıl davranılmalı bilemiyorum ısrar ederseniz iyice inatlasabilir…

Benim oğlum öyleydi 3.5 yaşında kreşe verdim onu yemiyordu hep aç gezdi sonra 5 kaşık zorunlu tuttular işte sevdiğini yiyebilmen için öncelikle ilk yemkten beş kaşık yemelisin dediler bu taktiği evdede uyguladık o sayede bir çok yemeğe alıştı tabi yine sevmediğini yemiyor şuan 6.5 yaşında ama eskiye nazaran düzeldi. Sizde bu taktiği uygulayın birde sabredin inanın 6 yaşından sonra sihirli değnek deymişçesine yemeye başlıyorlar. Önemli olan inatlaşmamak bende bunu geç öğrendim hep zorladım ısrar ettim ama ne zamanki ısrarı bıraktım çocuk daha iyi yemeyr başladı. Zorlamayın. Akşamlarıda örneğin makarna yiyebilmen için bu sulu yemekten 5 kaşık veya 3 kaşık yemen lazım demelisiniz okuluylada görüşün öğretmenide bu taktikten ilerlesin.

Çok teşekkür ederim bir de sizin taktiği deneyelim inşallah işe yarar

Benimkide 5 yaşında o yemiyo ben umursamıyorum sonraki öğününde acıkıp yiyor çok takmayın ısrar etmeyin inada biniyolar sonra okulda da yemiyormuş öğretmeni söylüyor eve gelince çok açım türküleri havada uçuyo akşam yemeğine 1 saat kalmış oluyo eve gelince hiç bişi vermiyorum ki anlasın sadece evde yemek yenilmiyceni okulda yemesi gerektiğini işe de yarıyor sanırım iki gün yemiş yani diyorum ki üstüne düşmeyin.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…