Düğün Yemekli düğün sıkıcı mı olur???

İzmir'de yemekli düğün az olur diye hiç genelleme duymamıştım:KK70: Ben de izmirliyim. Bizim de tanıdıklarımız yemekli yaptılar kuzenlerimin falan..İstek meselesi sonuçta tabi birde maddi durum meselesi aynı zamanda :) Kır veya bahçe düğünlerinde genelde yemekli seçiliyor..Balık menüsü olur tavuk menüsü olur et menüsü vs.. ordövr tabağı şeklinde menülerde güzel oluyor aynı zamanda içkili düğünse...Ben ordövr tercih ederdim hem aperatif hem doyurucu çeşitli... Oynama kısmında bir karmaşa karışıklığa da rastlamadım katıldıklarımda ben organizasyonu yapanlar zamanlamayı ayarlıyor zaten,sıkıcı değil hoş olur bence

canım valla bende anlamadım, öle demişler, sanki düğün parasını kendilerin verecek, saolsunlar 5 kurus bişeye ellerini atmıyorlar hem de ogullarının kafasını karıstırıyorlar, çeyiz olayında bile bunu yaşadım, herşeyi izmirde bu yok diye bahane çıkarıyorlar, kız sandıgın, sadece iç çamaşırı terlık ve makyaj malzemesı mı konur bizde havlusu yatak örtüsü bornozfön makınası falan hepsi oluyor, elbise falan bile yokmus bana istinaden aldılar, valla bazen yabancı bırıyle evlenırıyorum diye hıssedıyorumi, bizde doğuda değiliz sonuçta burası da mersın:) ama onlarınadetlere bu kadar yabancı olması garibime gidior, bana bilgi verir misiniz acaba:KK61::KK61::KK61::KK61::KK61:

canım valla bende anlamadım, öle demişler, sanki düğün parasını kendilerin verecek, saolsunlar 5 kurus bişeye ellerini atmıyorlar hem de ogullarının kafasını karıstırıyorlar, çeyiz olayında bile bunu yaşadım, herşeyi izmirde bu yok diye bahane çıkarıyorlar, kız sandıgın, sadece iç çamaşırı terlık ve makyaj malzemesı mı konur bizde havlusu yatak örtüsü bornozfön makınası falan hepsi oluyor, elbise falan bile yokmus bana istinaden aldılar, valla bazen yabancı bırıyle evlenırıyorum diye hıssedıyorumi, bizde doğuda değiliz sonuçta burası da mersın:) ama onlarınadetlere bu kadar yabancı olması garibime gidior, bana bilgi verir misiniz acaba:KK61::KK61::KK61::KK61::KK61:

:KK1: Bence İzmir'e özgü kesin şu şöyledir diye adet olmadığı için burda o yok bu yok diye geçiştirmişler gibi geldi.Sonuçta yazılı kuralları yok bunun:KK70: Açıkçası bizler etrafda da çok keskin adetler yok artık insanların arz talebi oldu böyle işler..Yaşatmak istenilen gelenekler varsa uygulanıyor işte :KK9: Bende şuanda İzmir de şu şöyle bu böyle diye sıralayamıcağm açıkçası iç ege kısmında falan yöresel gelenekler uygulanıyor..Siz bizde de böyle diyip orta yolu bulursunuz artık ama nişan tepsisi mi sandığımı ne onda kapsamlı oluyor yani biliyorum kızınki baya geniş çaplı oluyor görüp bildiklerimden onu söyleyebilirim...Belki daha fazla yardımcı olucak arkadaşlar vardır :KK71::KK71::KK70:

niye sıkıcı olsunki ya benim gittiğim düğünlerin nerdeyse tamamı yemekliydi zaten durmadan önüne yemek getirmiyolarki başlangıcta herkes oturuyo zaten ördovr tabağı yiyolar sonra herkes bi oynuyo falan takı takılırkende ana yemek yerler sonra pastaydı oldu bitti yemekle zaten vakit harcanmıyorki ablamın düğünüde yemekli olacak hiç öyle bi şey geçmedi aklımızdan sıkılma konusunda

:KK1: Bence İzmir'e özgü kesin şu şöyledir diye adet olmadığı için burda o yok bu yok diye geçiştirmişler gibi geldi.Sonuçta yazılı kuralları yok bunun:KK70: Açıkçası bizler etrafda da çok keskin adetler yok artık insanların arz talebi oldu böyle işler..Yaşatmak istenilen gelenekler varsa uygulanıyor işte :KK9: Bende şuanda İzmir de şu şöyle bu böyle diye sıralayamıcağm açıkçası iç ege kısmında falan yöresel gelenekler uygulanıyor..Siz bizde de böyle diyip orta yolu bulursunuz artık ama nişan tepsisi mi sandığımı ne onda kapsamlı oluyor yani biliyorum kızınki baya geniş çaplı oluyor görüp bildiklerimden onu söyleyebilirim...Belki daha fazla yardımcı olucak arkadaşlar vardır :KK71::KK71::KK70:

canım tabıkı yazılı kyralları yok ama bellı başlı şeyler her yörede aynı, şimdi söyleyemıyorum da ayıp oluyor ama bi yandan da sinir oluyorum,tabıkı arz talep meselesı hepımız modern ınsanlarınız ama bu kadar a kültürden yozlaşmamak lazım,:KK20::KK20:

canım ben izmirliyim , ve burda yemekli düğün yapılmaz diye bişey yok , aksine yemekli oluyor benim çevremde genelde.

yemekli düğün neden sıkıcı oluyor anlamdım , aksine yemeksiz düğünlerde çocuklar insanlar sürekli orda burda gezer düzensiz olur , yemekli düğünlerde herkes yerinde oturur , oynamaya kalkan kalkar sadece , boş gezen saçma görüntüler sergileyen insanlar olmaz diye düşünüyorum , yoksa acıkan çocuğuna bisküvi almaya giden baba , masalarda kendi kendilerine aldıkları şeyleri yiyen insanlar falan filan , ne olursa olsun yemekli yaptırmaya çalış .

yemekliden kaçmalarının sebepleri maddiyatsa bilemem artık...

X