Düğün Yemekli düğün sıkıcı mı olur???

dyguL

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
18 Mart 2010
117
22
37
Merhaba arkadaşlar 9 eylül'de Kısmetse düğünüm var, Mersin de olacak yemekli yapmayı düşünüyoruz fakat eşimin ailesi İzmirli (ki orda fazla yemekli düğün yapılmazmış :S) işte sıkıcı olur kimse başını kaldıramıyor yemekten falan dıyorlar?Bizimkiler de aksine ıyı geçer diyor, çok kararsız kaldım, sizin deneyimleriniz varsa benimle paylaşırmısınız? sizce çerez kuru pasta bardakta havuç salatalık, börek sosis gibi mi menu mu yoksa ordövr tabağı ara sıcak ana yemek gibi bir menu mü???:84::84::84::84::84::84::84::84:

Son düzenleme:
Canim bizim dugunde yemekli oldu. Yemegi meyvesi cerezi herseyi vardi yani ve hic SIKICI olmadi, Hatta iyi olur millet yer yer sonra kurtlarini dokmek icin piste cikar :KK1: Bizimkiler de oyleydi, davulcu vardi o bos oturdu misafirlerden firsat bulamadi calmak icin esimin akrabalari caldi hep :KK52:

Bu arada mutluluklar canim insallah hersey gonlunce olur :KK71:

Son düzenleme:
Canim bizim dugunde yemekli oldu. Yemegi meyvesi cerezi herseyi vardi yani ve hic SIKICI olmadi, Hatta iyi olur millet yer yer sonra kurtlarini dokmek icin piste cikar :KK1: Bizimkiler de oyleydi, davulcu vardi o bos oturdu misafirlerden firsat bulamadi calmak icin esimin akrabalari caldi hep :KK52:

Bu arada mutluluklar canim insallah hersey gonlunce olur :KK71:

Teşekkürler canım, ya bende öle düşündüm ama zaman kaybı çok oluyormus bendde gittim yemeklı dugunlere ama hatırlamıyorum :)davul falan getirttirmeyecem ama umarım müzik te sıkıcı olmaz şöyle elit bişeyler olsun diye uğraşıyorum ama kararsız kaldım:KK59::KK59::KK59::KK59:

canım abimin dügünün yemekli yaptık gecen yaz.hiç sıkıcı olur mu ne alaka yani.enerji depolarlar sonra oynaya oynaya harcalar işte.ama organizasyona cok dikkat edin.garsonların çok yavaş ve az olması sıkıcı hale getirebilir ama.mutluluklarrr:nazar:

canım abimin dügünün yemekli yaptık gecen yaz.hiç sıkıcı olur mu ne alaka yani.enerji depolarlar sonra oynaya oynaya harcalar işte.ama organizasyona cok dikkat edin.garsonların çok yavaş ve az olması sıkıcı hale getirebilir ama.mutluluklarrr:nazar:

Teşekkürler canım,Ordu evinde yapacagız düğünü umarım yavaş olmazlar bende ondan cok korkuyorum, ya aynen bende ole dedım neymiş herkes yemeği yermiş kimse başını kaldırıp oynamazmış ailem o kadar gitti hiç te ole değil dediler , ama işte izmirliler sanırım daha düşkün oluyorlarmıs hemen oynamaya geçmek ıstıyorlarmış saçmaa, bide izmir de hiç yemeklı dugun olmuyor mu yaa:KK57::KK57::KK57::KK57:

Son düzenleme:
ya heralde yemek yenirken bi taraftan oyun havası calmıycak.yemek molası diye anons ardından ona uygun müzik eşliğinde yemek yicekler sonra uyarı yapılır sahneye bekliyoruz diye onlar da odun değillerdir inş ayy kalkamıcazzz midemiz çok dolu diye:)
biz izmirden iki gelin aldık.fotoğraf da fotoğraff:KK53::KK53::):)öyle çok oynadıklarını görmedim tabi genelleme yapmamak lazım ama

ya heralde yemek yenirken bi taraftan oyun havası calmıycak.yemek molası diye anons ardından ona uygun müzik eşliğinde yemek yicekler sonra uyarı yapılır sahneye bekliyoruz diye onlar da odun değillerdir inş ayy kalkamıcazzz midemiz çok dolu diye:)
biz izmirden iki gelin aldık.fotoğraf da fotoğraff:KK53::KK53::):)öyle çok oynadıklarını görmedim tabi genelleme yapmamak lazım ama

ne bilim canım valla bende anlamadım nedir bu oynama merakı :))

Ben de İzmirliyim ve ppek yemekli düğün yapıldığını görmedim ama nişanlımın memleketinde hep yapılırmış.

24 nisanda düğünüm var buarada:KK64:
Bizim şöyle olacak önce 2 saat yemek faslı. Biz o sırada düğün salonunda olmayacaz. Eğlence başlayacağı zaman gelecez salona 3 saat de eğlence olacak.
Yemek yenirken bir yandan göbek atıldığını daha önce duymadım

benim abimin düğünü de yemekli oldu geçen eylülde. gayet de eğlenceliydi.
yemekler geldiğinde herkes yemeğini yedi, sonra pist hiç boş kalmadı. yemek servisi nikah kıyılmadan önce başlamıştı zaten.

hele ben yemek için bile oturmadım, tüm gece pistte, yalın ayak... :KK1:

Ben de İzmirliyim ve ppek yemekli düğün yapıldığını görmedim ama nişanlımın memleketinde hep yapılırmış.

24 nisanda düğünüm var buarada:KK64:
Bizim şöyle olacak önce 2 saat yemek faslı. Biz o sırada düğün salonunda olmayacaz. Eğlence başlayacağı zaman gelecez salona 3 saat de eğlence olacak.
Yemek yenirken bir yandan göbek atıldığını daha önce duymadım

Canım öncelıkle tebrikler , sizinkide ilginçmiş ama gelin damat gelmeden nasıl yemeğe başlanıyor orası bi garip geldi ,bizde yemek yerken kalkar oynar geri devam eder yanı bızım buralarda böyledir, birde kaçta başlatmayı düşünüyorsun 5 saat sürecek düğünü acaba?? ordu evinde 11 e kadar düğünler ,şaştım kaldım izmir de nasıl fazla yemeklı dugun olmuyor orası da muamma

Son düzenleme:
bende yemekli olmasını sevmiyorum cnm herkes yemekle ilgileniyor o yemek faslı bir türlü bitmek bilmiyor uzuyorda uzuyor

Canım öncelıkle tebrikler , sizinkide ilginçmiş ama gelin damat gelmeden nasıl yemeğe başlanıyor orası bi garip geldi ,bizde yemek yerken kalkar oynar geri devam eder yanı bızım buralarda böyledir, birde kaçta başlatmayı düşünüyorsun 5 saat sürecek düğünü acaba?? ordu evinde 11 e kadar düğünler ,şaştım kaldım izmir de nasıl fazla yemeklı dugun olmuyor orası da muamma

Saat 6da başlayacak yemek. 2 saat sürecek. Hep birlikte yemeğe başlayıp hep birlikte bitirmek olmayacağı için o 2 saat içinde gelen yiyip bekleyecek saat 8 i.
Bizim de 2 saat insanların yemeği bitirmesini beklememize gerek yok :KK8:
8-11 arası eğlence canım.

benim abimin düğünü de yemekli oldu geçen eylülde. gayet de eğlenceliydi.
yemekler geldiğinde herkes yemeğini yedi, sonra pist hiç boş kalmadı. yemek servisi nikah kıyılmadan önce başlamıştı zaten.

hele ben yemek için bile oturmadım, tüm gece pistte, yalın ayak... :KK1:
Anladım tatlım, ne güzel ıyı geçmiş darısı da benim düğünüme , bende mesela 7 de başlatim 7 buçukta falan geleyim en mantıklısı o olacak sanırım:KK59::KK59::KK59::KK59:

Saat 6da başlayacak yemek. 2 saat sürecek. Hep birlikte yemeğe başlayıp hep birlikte bitirmek olmayacağı için o 2 saat içinde gelen yiyip bekleyecek saat 8 i.
Bizim de 2 saat insanların yemeği bitirmesini beklememize gerek yok :KK8:
8-11 arası eğlence canım.

canım 6 da çok erken bizim akrabalar daha işten çıkmamış olur, cuma günü olacak ,bide mersin eylül ayında o saatte kavrulurrr:KK50::KK50:

bende yemekli olmasını sevmiyorum cnm herkes yemekle ilgileniyor o yemek faslı bir türlü bitmek bilmiyor uzuyorda uzuyor

Ya ama ne bilim sanki daha bi şık oluyor gibi geliyor yemekli kır düğünleri tabıkı bu benım düşüncem, bide bizim aılede evlenenlerın çoğu durumu olanlar yemeklı yapmış, şimdi nişanım bile otelde kokteyl oldu düğün sade olursa olmaz gibi geliyor, ama ana yemek yerine işte sosisiymiş,böreğiymiş onlar olabilir içkilere meze tarzı..

Son düzenleme:
ya şöyle düşün, misafirler bir anda girmiyor salona. misafirler geldikçe yemek servisi yapılıyor. gelinle damat da herkes gelmişken, hatta yemektelerken nikah masasına oturuyorlar.

nikahtı, hoşgeldin faslıydı, olursa takı merasimi falan... yemek olayı biter o arada. bence yemek kısmına takılma. düğüne gelecek insanlar önemli. bi akrabamızın düğününe gitmiştik mesela, neredeyse hiç arkadaşlarından çağırmamışlar, hep akrabalar, büyükler... pek bi eğlence olmamıştı haliyle, oynayanların çoğu ayıp olmasın diye bi kendini gösterdi kalkıp.

arkadaşların, eğlenmesini bilen olan insanlar davetliyse eğer yemekli vs. farketmez bence. isterse müzik bile olmasın, orda eğlenecek, oynayacak insanı tutamazsın.

ya şöyle düşün, misafirler bir anda girmiyor salona. misafirler geldikçe yemek servisi yapılıyor. gelinle damat da herkes gelmişken, hatta yemektelerken nikah masasına oturuyorlar.

nikahtı, hoşgeldin faslıydı, olursa takı merasimi falan... yemek olayı biter o arada. bence yemek kısmına takılma. düğüne gelecek insanlar önemli. bi akrabamızın düğününe gitmiştik mesela, neredeyse hiç arkadaşlarından çağırmamışlar, hep akrabalar, büyükler... pek bi eğlence olmamıştı haliyle, oynayanların çoğu ayıp olmasın diye bi kendini gösterdi kalkıp.

arkadaşların, eğlenmesini bilen olan insanlar davetliyse eğer yemekli vs. farketmez bence. isterse müzik bile olmasın, orda eğlenecek, oynayacak insanı tutamazsın.

Canım nikahım oldu benim erken yaptık, takı mersasini de masalara hoşgeldin sırasında herkes keseme atacak şekilde ayarlamayı düşünüyorum bu sayede 1 taşta 2 kuş vurulmuş olur, masalara etiketler ve kalemler koyuyorsun kim ne takıyorsa ismini yazıp keseye bırakıyor, bilezikmiş falan onlar o sırada koluma zaten :KK1: yani ondan sonra baya bir zaman kalır , arkadaşlarım elbet gelecek ama tabıkı cogunlugu akrabalarım olusturur kuzenlerım falan var zaten genç bi nesiliz hepsi oynar,ama işte eşimin ailesi öle söleyince kararsız kaldım, içki falan da olacak ya heralde çoşarlar gibime gelıyor:KK64::KK64::KK64:

Off bu işler ne zormuş böle ya:18::18::18:

ne alakası var ya
benim düğünümde tüm arkadaşlarımın düğünü de yemekli oldu
yemegimizi de yedik
dansımızı da ettik
her dügünde dans etmeyen cok insan var
dans etmek isteyene de yemek engel olmaz
biz arada yorulunca oturup 2 lokma yioduk sonra hopp dans pistineee.
dans etmicek olanlar yavas yavas yesin :)

ne alakası var ya
benim düğünümde tüm arkadaşlarımın düğünü de yemekli oldu
yemegimizi de yedik
dansımızı da ettik
her dügünde dans etmeyen cok insan var
dans etmek isteyene de yemek engel olmaz
biz arada yorulunca oturup 2 lokma yioduk sonra hopp dans pistineee.
dans etmicek olanlar yavas yavas yesin :)

haklısın canım bence de bu bahane olamaz, yapsak bi türlü yapmasak bi türlü:18::18:

İzmir'de yemekli düğün az olur diye hiç genelleme duymamıştım:KK70: Ben de izmirliyim. Bizim de tanıdıklarımız yemekli yaptılar kuzenlerimin falan..İstek meselesi sonuçta tabi birde maddi durum meselesi aynı zamanda :) Kır veya bahçe düğünlerinde genelde yemekli seçiliyor..Balık menüsü olur tavuk menüsü olur et menüsü vs.. ordövr tabağı şeklinde menülerde güzel oluyor aynı zamanda içkili düğünse...Ben ordövr tercih ederdim hem aperatif hem doyurucu çeşitli... Oynama kısmında bir karmaşa karışıklığa da rastlamadım katıldıklarımda ben organizasyonu yapanlar zamanlamayı ayarlıyor zaten,sıkıcı değil hoş olur bence

X