Yemek konusunda vakti dar olanlar icin her gune pratik bir yemek tarifi paylaşımı yapalım mi?

biz doğumdan sonra oğlum 3,5 aylıkken kaybettik maalesef. sağ olsa 2,5 yaşında olacaktı.
hamilelikler birbirine benzemiyor ilerde tekrar düşünürseniz bulantılar korkutmasın
Allah yardimciniz olsun canim
Evet benzemiyor ama bende o korku olustu daha simdiden bie komsumuzun ilki kizdi. Hic kusmamis. Ikinciside kiz bu sefer hassasiyeti daha fazlaymis surekli kusuyormus yemek bile yapamiyormus

Allah yardimciniz olsun canim
Evet benzemiyor ama bende o korku olustu daha simdiden bie komsumuzun ilki kizdi. Hic kusmamis. Ikinciside kiz bu sefer hassasiyeti daha fazlaymis surekli kusuyormus yemek bile yapamiyormus
benzemiyor işte.. yediğinize içtiğinize dikkat edin dışarısı maalesef katkı maddesi yuvası. ben hamile kaldığımdan beri daha bi titizlenir oldum herşeyi kendim yapmaya ekmeğime makarnama kadar

benzemiyor işte.. yediğinize içtiğinize dikkat edin dışarısı maalesef katkı maddesi yuvası. ben hamile kaldığımdan beri daha bi titizlenir oldum herşeyi kendim yapmaya ekmeğime makarnama kadar

Ben kilo verdim yiyemiyorum diye
56 kilo gebeydm suan 54 kiloyum..

Bizde yemekleri katinvalidem yapiyoe cok nadir ben yapiyorum cok sukur bebek sebebiyle biraz evimiz yurdumuz ayrıldı .
O cok baharat et ve salca kullanir.. benimde bebekten sonra bunlara karsi rahatsizligim olustu..
Etin kokusuna gelemiyorum
Aci seviyorum baharat seviyorum ama midem yaniyor gece boyu..
O biraz daha dikkat etsede yemekleri hala baharatli...

Ben makarna felan pek tuketmiyorum..
Ya sebze ya tavuk ya corba..
Duzensiz biraz anlayacagin...
Biraz hazırlık yapip dolaba atayim diyorum da kisin ne gibi hazirlik yaparim bilmiyorum.
Gecen ispanaklarin cogunu dolaba attim. Patlican istemisti canim. 2 kuck kavonoz yapmistim yazdan ama onu acmak istemedim. Sarimsak kokusuna gelemiyorum cunku..
Esim aldi onlari kozledim iste. Birazini dolaba attim...

Ben kilo verdim yiyemiyorum diye
56 kilo gebeydm suan 54 kiloyum..

Bizde yemekleri katinvalidem yapiyoe cok nadir ben yapiyorum cok sukur bebek sebebiyle biraz evimiz yurdumuz ayrıldı .
O cok baharat et ve salca kullanir.. benimde bebekten sonra bunlara karsi rahatsizligim olustu..
Etin kokusuna gelemiyorum
Aci seviyorum baharat seviyorum ama midem yaniyor gece boyu..
O biraz daha dikkat etsede yemekleri hala baharatli...

Ben makarna felan pek tuketmiyorum..
Ya sebze ya tavuk ya corba..
Duzensiz biraz anlayacagin...
Biraz hazırlık yapip dolaba atayim diyorum da kisin ne gibi hazirlik yaparim bilmiyorum.
Gecen ispanaklarin cogunu dolaba attim. Patlican istemisti canim. 2 kuck kavonoz yapmistim yazdan ama onu acmak istemedim. Sarimsak kokusuna gelemiyorum cunku..
Esim aldi onlari kozledim iste. Birazini dolaba attim...

et bende 5 ay yiyemedim bu sefer =) tavuk da çok sağlıklı gelmiyor doğalını bulamıyoruz izmirin göbeğinde... kayınvalideniz doğulu sanırım. bnm eşim de mardinli. tarzları baya yakın geldi =)
kıştan yaza pek yapılacak bişey yok da yazdan kışa yapılır ancak. siyah zeytin zamanı geçmek üzere denk gelirseniz siyah zeytin yapabilirsiniz. onun dışında aklıma pek bişey gelmiyor. gelirse yazıyo olurum =)

Bazı pratik tarifler yazıyım kendi uyguladığım ama tabi bunlar için hafta sonu 1 günü ayırmak lazım.

Soğanların hepsini doğrayıp yağda kavuruyorum.
Kavanozlara sıcak koyup kapağını kapatıyorum buz dolabında bekletiyorum.
Buzluğa haşlanmış nohut fasülye bezelye koyuyorum.
Doğranmış biber domates koyuyorum.
Sulu köfte için köfte yapıp buzluğa atıyorum.
Yemek yaparken de kavrulmş soğanlar ve bu malzemeleri buzlktan çıkarp koyuyorm pişiyor hemen.
Salata yapınca 1 leğen yapıyorum yağlayıp dolaba koyuyorum.
Azar azar çıkarıp tuz limon ekliyorm.
Tavuk şinitzel alıp hemen kızartp salata pilav ya da makarna eşliğinde yiyebilirsiniz.
Kuruköfte yapılıp yine buzluğa atarsnz.

Bazı pratik tarifler yazıyım kendi uyguladığım ama tabi bunlar için hafta sonu 1 günü ayırmak lazım.

Yemek yaparken de kavrulmş soğanlar ve bu malzemeleri buzlktan çıkarp koyuyorm pişiyor hemen.
Tavuk şinitzel alıp hemen kızartp salata pilav ya da makarna eşliğinde yiyebilirsiniz.
Cok guzel oneriler begendim

et bende 5 ay yiyemedim bu sefer =) tavuk da çok sağlıklı gelmiyor doğalını bulamıyoruz izmirin göbeğinde... kayınvalideniz doğulu sanırım. bnm eşim de mardinli. tarzları baya yakın geldi =)
kıştan yaza pek yapılacak bişey yok da yazdan kışa yapılır ancak. siyah zeytin zamanı geçmek üzere denk gelirseniz siyah zeytin yapabilirsiniz. onun dışında aklıma pek bişey gelmiyor. gelirse yazıyo olurum =)

Aynen canim bizimkiler dogulu... ondan yemekler hep agir geliyor bana...
Ben mecburen yiyorum
Baliktan tiksinmedim ama pisirmiyorm

Bende izmirdeym

soğan hariç hepsini yapıyormuşum =) onu buzluğa değil buzdolabına koyuyosunuz anladığım kadarıyla, ne kadar dayanıyor öyle olduğunda ? çabuk bozulmaz mı ? buzlukta olsa kötü mü olur acaba ?

Aynen canim bizimkiler dogulu... ondan yemekler hep agir geliyor bana...
Ben mecburen yiyorum
Baliktan tiksinmedim ama pisirmiyorm

Bende izmirdeym
aaa ne güzel çok sevindim nedense izmirde olmanıza =) bize gerçekten doğu yemekleri ağır geliyor ilk bi yıl zorlanmıştı eşim de ben de uyum konusunda. aştık çok şükür. bi zeytinyağlı bi etli dengeyi bulduk =)
bana doktorum hiç mazereti yok her gün bi yumurta ve haftada bi gün taze balık yiceksin dedi. ben severim ama eşim pek sevmiyor. yiyo bebeğin hatrına ama sağolsun =)

soğan hariç hepsini yapıyormuşum =) onu buzluğa değil buzdolabına koyuyosunuz anladığım kadarıyla, ne kadar dayanıyor öyle olduğunda ? çabuk bozulmaz mı ? buzlukta olsa kötü mü olur acaba ?
Buzluğa koymadım bilmiyorum. İlk pişirdiğimde sıcak sıcak kavanoza koydğm içn kapak vakumlanıyor konserve oluyor. Garanti olsn diye de yine de buzdolabında bekletiyorum. Kullandığım kavanozun ağzına da soğanların üstünü geçecek kadar yağ koyuyorum. Kavanozlar da çok büyük değil yarm kgluk kavanozlar.
Kaçgün dayandı hiç hesaplamadım.

Buzluğa koymadım bilmiyorum. İlk pişirdiğimde sıcak sıcak kavanoza koydğm içn kapak vakumlanıyor konserve oluyor. Garanti olsn diye de yine de buzdolabında bekletiyorum. Kullandığım kavanozun ağzına da soğanların üstünü geçecek kadar yağ koyuyorum. Kavanozlar da çok büyük değil yarm kgluk kavanozlar.
Kaçgün dayandı hiç hesaplamadım.
çok mantıklı gerçekten. hemen bu hafta sonu denicem. bazen üşendiğim için soğansız yemek yaptığım oluyo valla. elde uğraşmıyorum rondoyu da kim yıkıcak parçalarını diyorum ya hiç koymuyorum yada bütün koyuyorum sonra atıyorum. çok iyi oldu bunu öğrendiğim. sağolun arkadaşım

X