Yemek konusunda vakti dar olanlar icin her gune pratik bir yemek tarifi paylaşımı yapalım mi?

Bugunneselibirgun

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
1 Haziran 2017
8.204
11.846
21 yasindayim ogrenciyim.
Evliyim.
Hamile adayiyim..

Vaktim kisitli. Sinavlarim var.
Ne yemek yapsamda mutfagimda guzel kokular çıksa sinavima calismak icin vakit kalsa ?
Haydii yardimaaa koşun..

Fırın yemekleri kolay geliyor bana. Tavuk patates diz tepsiyle at fırına kızarsın biraz. Sonra isteğe göre salçalı sos domates biber falan mis gibi yemek :) aynısının köfteli versiyonu da iyi :)

Bir keresinde fırında köfte patates yapıcam İzmir köfte gibi. Köfteyi yoğurdum. O gün de çok yorgunum vakit dar. Dedim bunları tek tek yapmakla uğraşmayayım. Kıymayı yaydim tepsinin dibine. Üzerine patates salçalı sos biber domates falan derken meğer tepsi kebabı diye bir yemek varmış onu yapmışım :KK70:

Eşim de yemek seçer sıkıntı oluyor. En son tavuk yemeği yaptım. Tencerede patatesli havuçlu. Sote değil de sulu yemek. Yanına da pilav yaptım. Yemeği yakıyormuşum az kalsın :KK48:
Bugün yemek derdim yok anneme gidiyoruz rahatım :KK71:

Eşim de yemek seçer sıkıntı oluyor. En son tavuk yemeği yaptım. Tencerede patatesli havuçlu. Sote değil de sulu yemek. Yanına da pilav yaptım. Yemeği yakıyormuşum az kalsın :KK48:
Bugün yemek derdim yok anneme gidiyoruz rahatım :KK71:
bnm eşim yemek seçmez bende tek bi sebze dışında seçmem... çok şükür.
dün de bizim uygurma menümüz vardı kıymalı makarna. bugüne de kaldı. dünden peynir yapmıştım. suyu ile yoğurt çorbası yaptım. yeter zanımca =)
genelde yemekleri bir gün önceden yapıyorum ben çünkü eşimde bende yanımızda yemek götürüyoruz öğlenleri.
akam yarın için milföy yapıcam kaşarlı patatesli (gerçi soğuyunca lastiklenir mi bilmiyorum. sizce kaşar koymasam mı)

dün de bizim uygurma menümüz vardı kıymalı makarna. bugüne de kaldı. dünden peynir yapmıştım. suyu ile yoğurt çorbası yaptım. yeter zanımca =)
genelde yemekleri bir gün önceden yapıyorum ben çünkü eşimde bende yanımızda yemek götürüyoruz öğlenleri.
akam yarın için milföy yapıcam kaşarlı patatesli (gerçi soğuyunca lastiklenir mi bilmiyorum. sizce kaşar koymasam mı)
Uydurma menüler candır kurtarıcı oluyor arada. Bizim de öyle kıymalı, ton balıklı veya domatesli makarna olur arada ya da süper fresh mantı :)
Hiç aklıma gelmemişti ama kaşar soğuyunca kötü olabilir cidden. Bu sefer denemelik birkaç tane kaşarlı yap. Bakalım nasıl olacak. Ama lor daha garanti bişey olmaz :)

Uydurma menüler candır kurtarıcı oluyor arada. Bizim de öyle kıymalı, ton balıklı veya domatesli makarna olur arada ya da süper fresh mantı :)
Hiç aklıma gelmemişti ama kaşar soğuyunca kötü olabilir cidden. Bu sefer denemelik birkaç tane kaşarlı yap. Bakalım nasıl olacak. Ama lor daha garanti bişey olmaz :)
dediğiniz gibi bi kaç tane kaşarlı yapayım ben en kötü bi kaç tane olurç öğlen için yanına peynir zeytin misss =)
lor pek sevmiyorum da patates candır

Bir keresinde fırında köfte patates yapıcam İzmir köfte gibi. Köfteyi yoğurdum. O gün de çok yorgunum vakit dar. Dedim bunları tek tek yapmakla uğraşmayayım. Kıymayı yaydim tepsinin dibine. Üzerine patates salçalı sos biber domates falan derken meğer tepsi kebabı diye bir yemek varmış onu yapmışım :KK70:
Hahaha eline saglik
Benim sogana ve et kokusuna karsi hassasiyetim var.
Ispanak yapacaktim gecen gun.
Sogansiz yapayim dedim
Neyse salca yag kavurdum ispanaklari ekledim biraz onlari kavurdum birazda uzerine bir cay kasigi bulgur attim 2 bardak su ile pisirdim enfes olduu

Peynir yapan hanimlara cok ozeniyorum..
Zeytinimi herseyimi kendim yapmak istiyorum ama esim ev yapimi sevmiyormus.
E bizde evde kalmiyoruz zaten ek olarak derin dondurucumda yok..
Yogurt bile mayalaamadim daha...
Mayalamak istiyorum peynir tarifini alabilir miyim
Canim hazirlayip dolaba koysan sonra gelince firinlasan aslinda sicak sicak yerdinizz
Milfoy kalinca guzel olmuyor sanki ya da ben beceremiyorum

Kizlar gecen firin posetinde ilk defa tavuk yapayim dedim. Marine ettim koydum..
Ama kizarmaya cok gec basladi.. esimde bu yuzden hoslanmiyor firin yemeginden..
Istikrarlı bir sekilde pratik olanlari paylasalimda birbirimizi guduleyelim..

Benim evde ayranim var ayran cirpicisinin icinde.. Icine bir yumurta ufak bir limon tuzu atip cirpip ayran corbasi yapabilirim. Tencereye koydktan sonra biraz arpa sehriye katiyorum kaynayincaya kadar karıştırıyorum.
Kayinvalidem ogretti bu yontemi cok basit ve doyurucu.. ben yapmazdim ama cok severdim bu yemegi. Sagolsun ogretti bana

Peynir yapan hanimlara cok ozeniyorum..
Zeytinimi herseyimi kendim yapmak istiyorum ama esim ev yapimi sevmiyormus.
E bizde evde kalmiyoruz zaten ek olarak derin dondurucumda yok..
Yogurt bile mayalaamadim daha...
Mayalamak istiyorum peynir tarifini alabilir miyim
Canim hazirlayip dolaba koysan sonra gelince firinlasan aslinda sicak sicak yerdinizz
Milfoy kalinca guzel olmuyor sanki ya da ben beceremiyorum
yok milföy hafif çirkinleşiyor ama napalım sıkıldım sebze sebze. bi de iş yerinde ısıtma sorunum olunca...
peynir zeytin ekmek yoğurt hepsini kendim yapıyorum (ama bi itirafta bulunayım yoğurt makinam var)
peynir için hazır sütü alıyorum kaynatıyorum. içine az az beyaz sirke koyuyorum. kesildiğini gördüğümde hemen bi tülbentin içine koyup (süzgü üstünde tabi ki)
üzerine bi ağırlık koyuyorum su dolu tencere gibi. bi kaç saat sonra peynir hazır. köy peynirini andırıyor görüntüsü. suyuna kaya tuzu ekleyip salamura yapmış oluyorum. bi kaç güne tuzunu çekiyor.
tavsiye ederim.

yok milföy hafif çirkinleşiyor ama napalım sıkıldım sebze sebze. bi de iş yerinde ısıtma sorunum olunca...
peynir zeytin ekmek yoğurt hepsini kendim yapıyorum (ama bi itirafta bulunayım yoğurt makinam var)
peynir için hazır sütü alıyorum kaynatıyorum. içine az az beyaz sirke koyuyorum. kesildiğini gördüğümde hemen bi tülbentin içine koyup (süzgü üstünde tabi ki)
üzerine bi ağırlık koyuyorum su dolu tencere gibi. bi kaç saat sonra peynir hazır. köy peynirini andırıyor görüntüsü. suyuna kaya tuzu ekleyip salamura yapmış oluyorum. bi kaç güne tuzunu çekiyor.
tavsiye ederim.

Maşallah canim sana..sendenn ogrenecegim cok sey var gibi duruyor
Sirkeyi ne kadar atiyorsun bir litreye. Tuz falan atiyor musun süte

Maşallah canim sana..sendenn ogrenecegim cok sey var gibi duruyor
Sirkeyi ne kadar atiyorsun bir litreye. Tuz falan atiyor musun süte
estafurullah. böyle şeyleri beceriyorum da yemeklerim çok lezzetli olmuyo bnmde nedense :KK70:
birincisi bi litreden ancak 2 günlük peynir olur.
bi diğer nokta tam bi ölçüm yok yani süt kaynadıktan sonra karıştıra karıştıra sirke ekliyorum. kesildi mi zaten suya atılmış peynir moduna giriyor öyle anlıyorum ben =) ama hiç anlamam derseniz bi sonraki yapışımda (tahminen 2-3 hafta içinde) ölçerek yaparım

estafurullah. böyle şeyleri beceriyorum da yemeklerim çok lezzetli olmuyo bnmde nedense :KK70:
birincisi bi litreden ancak 2 günlük peynir olur.
bi diğer nokta tam bi ölçüm yok yani süt kaynadıktan sonra karıştıra karıştıra sirke ekliyorum. kesildi mi zaten suya atılmış peynir moduna giriyor öyle anlıyorum ben =) ama hiç anlamam derseniz bi sonraki yapışımda (tahminen 2-3 hafta içinde) ölçerek yaparım

Kesilme olaylarini hic anlamiyorum
Cok iyi denk geliyor o zaman benimde sinavlarim 2 hafta sonra bitiyor...

Aksama ne yaptınız

X