..... yemeğinde kimse elime su dökemez ;)

CBeLL

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
5 Mayıs 2008
566
1
Haydi bakalım sevgili Kadınlar Klübünün maharetli bayanları; şu yemekte üstüme tanımam çok güzel yaparım dediğiniz yemekleri ve tarifleri de yazarsanız, benim gibi yemek yapmayı yeni yeni öğrenen çıraklara da ustalık etmiş olursunuz :dance:

Seneye bu zamanlarda düğünüm olacak inşallah ve ben şimdiden her yöreden değişik değişik yemek tarifleri öğrenmek istiyorum. Canım nişanlımın midesine giden yolu da fethetmem lazım değil mi sırnaşık şey

kuru patlıcan dolmasını ve bulğurla yapılan köfteleri ben ğüzel yaparım

eeeee adanalısın nasıl olsa orda duralım dımı ,bayılıyorum ıçlı kofteyle,sarımsaklı koftenıze ooff oooffff

bu arada bende hamur islerini çok guzel yaparım esim bayılır

oyy maşallah kızlar bende yemekte okadar iyi deüilim hep eşim ögretti ve o yapar genelde malesef annemden kapamadım yemek tariflerini okuldu gençliktiderken geçtii ALLAHtan eşim yapıyor yoksa makarna çorbayumurtaya talim olacaktık :içelim:

en guzel pilavi ben yaparim fark etmez pirinc pilavi,bulgur pilavi :enbuyukkk::enbuyukkk::enbuyukkk:

ben aslen antepliyim adanalılardan daha ğüzel yaparım cünki ana vatanı kuruluk dolmanın antep ve icli köfteyide ğüzel yaparım

biber dolmasını çoook güzel yaptığımı söylerler, özellikle eşim :)

benim de yayla corbam makarnam su boregim sehriye corbam cok guzel olur daha var ama en guzelleri bunlar esim ve herkes oyle der ha bi de firinda makarna bi de guvecsırnaşık şeyyerimseniben:lepi:

Ay o güzel yaptığınız yemekleri tarifleri ile veya püf noktaları ile yazsanız da bu gariban yemek yapmayı öğrenen arkadaşlarınız da nasiplense :asigim:

Bende hamur işlerini çok güzel yaparım, eşim öve öve bitiremez, yaş pastalarıma bayılır.

yayla çorbasını çok severim..yapmayı çok daha fazla..
makarnayı çok severim..bol tereyağlı çok güzel makarnalar yaparım..
fırında patates püreli didilmiş kaşarlı tavuğu çok güzel yaparım..
et sote ve yanına sütlü kaşarlı patates püresini güzel yaparım..
nohutlu ve tavuk sulu bide tereyağlı pilavım harikadır.
zeytinyağlı taze fasülyeyi ise kimselere kaptırmam..
aklıma gelenler bunlar:smiley-cool:
yeterki mutfağa geçmek istesin canım..yapamayacağım yemek yok..:lepi:

patates püreli didilmiş kaşarlı tavuk ve sütlü kaşarlı patates püre tarifinizi detayları ile anlatabilir misiniz lütfena.s.a.s.a.s.a.s.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…