Yazz doğum kontrol!!!

J3ysc

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
11 Şubat 2016
20
4
28
kızlar selamlar hepinize.. öncelikle ben kendimi bildim bileli düzensiz adet gören biriyim ama bu benim için çok sorun teşkil etmiyordu. ta ki geçtiğimiz ağustos ayında çok şiddetli karın ağrısı ve bulantı yaşayıp hastaneye kaldirilana kadar.. o gunden beri gitmedigim doktor kalmadi ve hicbiri agrilarin nedenini bulamadi testler hep normal cikti ve sadece yumurtaliklarda kist oluştuğu ve bununda normal oldugu söylendi. ama her ay genellikle adet olmadan 10 15 gun once asiri bir karin agrisi ve bel sirt agrisi cekiyorum belki yasayanlariniz vardir yani normal bir agri degil.. doktor tek cozumun dogum kontrol oldugunu soyledi ve bana en hafif yan etkili olan yazz adli ilaci onerdi cunku migrenim var ve midem cok hassas ayni zamanda antidepresan kullaniyorum.. bugun 11. gunum ilk bi hafta cok agir olmayan bir bas agrisi ve bulandi yasiyordum fakat son 2 gundur gece icmeme ragmen öyle siddetli bir bulantim oluyor ki gece uykumdan uyandim sabaha kadar kusmaya calistim felaket bir bulanti dayanilacak gibi degil.. ilaci birakicam ama agrilarim sebebi yumurtaliklar mi bunu ogrenmem icin devam etmem gerekiyor. ne yapmaliyim sizce var mi aranizda ayni sorunu ceken NOLUR YARDIM EDIN DAYANAMIYORUM ARTIK..

Tekrar doktorunla görüş ilacı değiştirir başka bi doğum kontrol hapıyla
Doktorla görüştüm en az bulantı yapan bu dedi ama 3-4 aya tamamen anca geçermiş yan etkisi... bi de ilk bir kaç gün yapmazken şimdi neden yapıyor anlayamadım her günün ilacının hormon miktarı farklı mı acaba bir bilginiz var mı?

Doktorla görüştüm en az bulantı yapan bu dedi ama 3-4 aya tamamen anca geçermiş yan etkisi... bi de ilk bir kaç gün yapmazken şimdi neden yapıyor anlayamadım her günün ilacının hormon miktarı farklı mı acaba bir bilginiz var mı?
Öyle mi? O zaman sabredeceksiniz valla zor. Benim bildiğim her ilaca aynı tepkiyi vermiyor vücut. O yüzden bu d.k.haplarında o olmadı bu diye değiştiriliyor diye biliyordum ama doktorunuz böyle dediyse doğrudur muhakkak.
Sorunuzu bilmiyorum malesef. Geçmiş olsun

Öyle mi? O zaman sabredeceksiniz valla zor. Benim bildiğim her ilaca aynı tepkiyi vermiyor vücut. O yüzden bu d.k.haplarında o olmadı bu diye değiştiriliyor diye biliyordum ama doktorunuz böyle dediyse doğrudur muhakkak.
Sorunuzu bilmiyorum malesef. Geçmiş olsun
çok sağolun🙏🙏

sorununuzu ben de bilmiyorum ancak emin olduğum birşey var, bir ilacın yan etkisi çok fazlaysa ve muadili yoksa kar zarar hesabı yapılır. Bu kadar şiddetli bulantı ile 3-4 ay yaşamak mı yoksa alternatif ilaçların mide bulandırma şiddetini ölçmek mi ya da ilacı bırakıp daha derin tetkikler yaptırmak mı? karar sizin. geçmiş olsun

sorununuzu ben de bilmiyorum ancak emin olduğum birşey var, bir ilacın yan etkisi çok fazlaysa ve muadili yoksa kar zarar hesabı yapılır. Bu kadar şiddetli bulantı ile 3-4 ay yaşamak mı yoksa alternatif ilaçların mide bulandırma şiddetini ölçmek mi ya da ilacı bırakıp daha derin tetkikler yaptırmak mı? karar sizin. geçmiş olsun
sanırım bir süre daha geçmezse başka bir yöntem deneyeceğim dediğiniz gibi çünkü psikolojim altüst olmuş durumda içsem kusuyorum icmesem ağrıdan geberiyorum resmen sınanıyor gibiyim.. teşekkürler cevabınız için🙏

sanırım bir süre daha geçmezse başka bir yöntem deneyeceğim dediğiniz gibi çünkü psikolojim altüst olmuş durumda içsem kusuyorum icmesem ağrıdan geberiyorum resmen sınanıyor gibiyim.. teşekkürler cevabınız için🙏
böbrek taşı şüphesi duydu mu doktor? Bel ve karın ağrısı, eşimde de olmuştu
ilaç midenize dokunuyor, zaten mide sorunlarınız da varmış. karın ağrısı için sıcak su torbası işe yaramıyor mu? hani ilacı bıraksanız karın ağrısı için bitkisel çözümler araştırsanız? mdie ilacı antideprezan bu ilaç, ilaçlar da çakışıyor olabilir
zor valla, geçmiş olsun tekrar

kızlar selamlar hepinize.. öncelikle ben kendimi bildim bileli düzensiz adet gören biriyim ama bu benim için çok sorun teşkil etmiyordu. ta ki geçtiğimiz ağustos ayında çok şiddetli karın ağrısı ve bulantı yaşayıp hastaneye kaldirilana kadar.. o gunden beri gitmedigim doktor kalmadi ve hicbiri agrilarin nedenini bulamadi testler hep normal cikti ve sadece yumurtaliklarda kist oluştuğu ve bununda normal oldugu söylendi. ama her ay genellikle adet olmadan 10 15 gun once asiri bir karin agrisi ve bel sirt agrisi cekiyorum belki yasayanlariniz vardir yani normal bir agri degil.. doktor tek cozumun dogum kontrol oldugunu soyledi ve bana en hafif yan etkili olan yazz adli ilaci onerdi cunku migrenim var ve midem cok hassas ayni zamanda antidepresan kullaniyorum.. bugun 11. gunum ilk bi hafta cok agir olmayan bir bas agrisi ve bulandi yasiyordum fakat son 2 gundur gece icmeme ragmen öyle siddetli bir bulantim oluyor ki gece uykumdan uyandim sabaha kadar kusmaya calistim felaket bir bulanti dayanilacak gibi degil.. ilaci birakicam ama agrilarim sebebi yumurtaliklar mi bunu ogrenmem icin devam etmem gerekiyor. ne yapmaliyim sizce var mi aranizda ayni sorunu ceken NOLUR YARDIM EDIN DAYANAMIYORUM ARTIK..
Oncelıkle bu sıkıntıyı ben
14 senedır cekıyorum
Aynı durumlar bendede var
14 senedır
Yasmınle basladım
6 ay sonra tekrar kan verıyorum kontrollerı aksatmıyorum
14 senedır bende bu durumdayım
Yasmın ıle basladım
Duzenlı 6 ayda bır kan kontrollerımı yaptırıyorum
Ve ılaca ara verıo tekrar baslıyorum
Yasmın
Yaz
Qularısya
Suanda da gene duzensızlık oldu drosetıle devam edıyorum
Ilacı bırakırsam doktorum hatta gebelık olur dedı
Ben soylemeden bırakma dedı kontrolsuz
Bu ayı bıtırın ıstersenız ılacı degıstırın

bu durumları yapan bence sızın de durumunuz
Ilacı her gun aynı saaate ayarlayın sapmasın bu cok onemlı
Alkolle cok dıl ama sıgara kas sıkılasmasına ve krıze sebep oluyor dıp not olarak belırtıyım
Sıze onerım bu ayı bıtırıp doktora danısarak ılac degısımıne gıtmenız olur

sevgıler
Sorunuz olur sa yazın

olabilir o gecici biseydir mide bulanti hapi ile ic gecicidir o yasadigin vee lekelenme yapar korkma

ben hiç yazz kullanmadım ama kullananlardan özellikle mide bulantısı konusunda çok zorlanan arkadaşlarım oldu. Doğum kontrol hapları ağır gelebiliyor bazı kişilere. Doktoruna haber ver bence belki başka ilaca gçirir

Yazz en hafif olanı demişti dr banada. 6 ay kullandım gece yatarken alıp uyudum hiç yan etki yaşamadım bulantı vs. Ödem attırma özelliğide varmış ama bana aşırı kg verdirdiği için bırakmıştım. En azından ayı bitir ondan sonra farklı hapa geçirmesini iste doktordan yarıda bırakmak olmaz düzenin şaşar.

böbrek taşı şüphesi duydu mu doktor? Bel ve karın ağrısı, eşimde de olmuştu
ilaç midenize dokunuyor, zaten mide sorunlarınız da varmış. karın ağrısı için sıcak su torbası işe yaramıyor mu? hani ilacı bıraksanız karın ağrısı için bitkisel çözümler araştırsanız? mdie ilacı antideprezan bu ilaç, ilaçlar da çakışıyor olabilir
zor valla, geçmiş olsun tekrar
maalesef ağrım olunca ilaç dahil hicbir sey işe yaramıyor... evet ağrı siddetinden
doktorlar bobrek taşı sandılar ilk başta hatta ataklarımda apandisit patlaması bile dediler ama hiçbiri değildi.. teşekkür ederim tekrardan yanıtınız için😌

Oncelıkle bu sıkıntıyı ben
14 senedır cekıyorum
Aynı durumlar bendede var
14 senedır
Yasmınle basladım
6 ay sonra tekrar kan verıyorum kontrollerı aksatmıyorum

14 senedır bende bu durumdayım
Yasmın ıle basladım
Duzenlı 6 ayda bır kan kontrollerımı yaptırıyorum
Ve ılaca ara verıo tekrar baslıyorum
Yasmın
Yaz
Qularısya
Suanda da gene duzensızlık oldu drosetıle devam edıyorum
Ilacı bırakırsam doktorum hatta gebelık olur dedı
Ben soylemeden bırakma dedı kontrolsuz
Bu ayı bıtırın ıstersenız ılacı degıstırın

bu durumları yapan bence sızın de durumunuz
Ilacı her gun aynı saaate ayarlayın sapmasın bu cok onemlı
Alkolle cok dıl ama sıgara kas sıkılasmasına ve krıze sebep oluyor dıp not olarak belırtıyım
Sıze onerım bu ayı bıtırıp doktora danısarak ılac degısımıne gıtmenız olur

sevgıler
Sorunuz olur sa yazın

evet dediğiniz ilacı zor da olsa bitirmeye calisacagim.. yalniz olmadigimi bilmek sevindirici.. benim de adım helin bu arada dert ve isim ortagiyiz :) sagolun ilginiz icin😇

ben hiç yazz kullanmadım ama kullananlardan özellikle mide bulantısı konusunda çok zorlanan arkadaşlarım oldu. Doğum kontrol hapları ağır gelebiliyor bazı kişilere. Doktoruna haber ver bence belki başka ilaca gçirir
Yazz en hafif olanı demişti dr banada. 6 ay kullandım gece yatarken alıp uyudum hiç yan etki yaşamadım bulantı vs. Ödem attırma özelliğide varmış ama bana aşırı kg verdirdiği için bırakmıştım. En azından ayı bitir ondan sonra farklı hapa geçirmesini iste doktordan yarıda bırakmak olmaz düzenin şaşar.
COK SAĞOLUN KIZLAR ELIMDEN GELENI YAPACAGIM KAFAYI YEMEZSEM..

ayni sorun bende de var surekli agri kesiciye cevap vermeyen kasık bel kalca arasi dolaşan agri var sadece kist buldular bende regl olunca doum kontrol hapina basliycam inşallah agrilarima iyi gelir

Tüm kullandıklarım
Yasmin (acaip zayıflattı ve yatırdı bulantı kusma cabası)
Yasmin (bulantı yaptırdı)
Quairista (bulantı öğürme yaptı)
Desolett hiçbir şey yapmadı devam ediyorum

Tüm kullandıklarım
Yasmin (acaip zayıflattı ve yatırdı bulantı kusma cabası)
Yasmin (bulantı yaptırdı)
Quairista (bulantı öğürme yaptı)
Desolett hiçbir şey yapmadı devam ediyorum
yasminden sonra adetin nasildi yoksa direk baska hapami gectin ara verdinizmi

yasminden sonra adetin nasildi yoksa direk baska hapami gectin ara verdinizmi
Yasmini 1 sene kullandım tam gününde oluyordum canım sonra da diğer hapa geçmiştim doğumdan sonra da desolett kullanmaya başladım yine bulantı falan yapmıştı diğer içtiğim ilaç desolett bişey yapmadı

X