Aile Planlaması yazz 24+4 ? diane 35 ?

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

rbcn

MELEĞİM ARTIK BENİMLE
Kayıtlı Üye
25 Şubat 2010
267
2
Arkadaşlar nisan ayından beri yazz kullanıyorum fakat bu ay bıtmek bılmeyen ( 1 ay suren ) kahverengı akıntım yuzunden dr'a gıttım.

Doktor sebebını yazz ılaca bagladı ve 2 ay ara verıp dıane 35 e baslamamı soyledı. Cok kararsızım doktorun bu soyledıgı ıcıme de sınmedı. Dıane ılacın yan etkılerı varmıs ama yazz 'ın bana (bu akıntı harıcı) hıc bır yan etkısı olmadı.

Ilacı kullananlardan önerı ıstıyorum. Yardımcı olur musunuz ?

canım ben yazz kullandım çünkü doktorum yeni çıkan ve en yan etkisiz olan bir ilaç diye vermişti ve benimde devamlı kahverengi akıntım oluyodu ve bu kesinlikle yazzdan kaynaklı... ama 3-4 ay gibi bi kullanumdan sonra kesiliyor buna dayanabilirsenn kullan derimm:))) ama diane 35de bildiğim kadarıyla çok yan etkisi olan eski bir ilaç bence onu kullanma tabi doktorun daha iyi bilir dimi ama:))) ama yasmin falan kullanabilirsin sanırım o da yazz'ın bir benzeri...

canım ben zaten nisan ayından berı yanı yaklasık 7 aydır yazz kullanıyorum bu zamana kadar hıc boyle bırsey olmamıstı bu ay 1 gun bıle kesılmeyen bır kahverengı akıntım oldu.

Bende dıane kullanmak ıstemıyorum ama korkuyorum bu ayda boyle olur mu dıye ..

dıane kullananlar yazabılırmı yasadıkları sorunları ..

bence yasmin kullanabilirsin istersen doktoruna da sor tekrar... diane yi ben sormuştm doktoruma onun üzerine neler çıktı hem artık yan etkiler yeni çıkan ilaçlarda gittikçe azalıyor boşver onu demişti.... sen bilirsin tatlım ama yazz ve yasmin içerik olarak aynıymış benm arkdeşm kullanıo yasmini çok da memnun... ama doktoruna danış bi daha istersenn

tatlım onerılerın ıcın tesekkur ederım. Bu ay da ılaca devam etmeye karar verdım eger bu ayda tekrarlarsa durumum farklı bır dra gıdıp farklı ılac denemeyı dusunuyorum.
Cevap yazdıgın ıcın tesekkur ederım :KK71:

Ben cevremden duyduklarımdan korktum acıkcası . Tabı kısıden kısıye degısıyor etkılerı ama en cok duydugum vucutta olusturdugu şişlik. Zaten kilo almaya cok meyilliyim birde vucutta şişlilk olursa işin içinden cıkamam gıbı geldı. Bu ayda kontrol edıp aynı durumu yaşarsam tekrar dra gıdıp caresıne bakmayı dusunuyorum.

X