Yaza Kadar Bacaklardaki Fazlalıklardan Kurtulalım....

Ebb96

Üye
Kayıtlı Üye
12 Ekim 2016
60
17
28
Merhaba kızlar:KK54: Defalarca bu konuyla ilgili başlık açtım ama bir türlü doğru düzgün ilgilenemedim tabi okul da sağolsun. Akşam döndüğüm için spor salonuna gidemiyorum ben de eve birşey almaya karar verdim. Eliptik bisiklet inceltir mi bacakları yoksa kaslandırır mı? Leg magic, twister vs aletler var ama güvenilir bir kullanıcı yorumuna rastlamadım hiç. Kullanan ve iyi veya kötü bir sonuç alan varsa lütfen fikrini söyleyebilir mi aynaya bakamıyoum vallahi :KK43:

Önerilerinize göre bir yeme ve egzersiz programı belirleyip birlikte şu bacaklarımızı yaza kadar inceltelim diyorum kimler katılmak ister :KK49:

Son düzenleme:
B1918098-E771-46DA-8F3C-C85F559F3E59.jpeg
BAFF9C7E-6181-4D6A-A885-35C39DA7B697.jpeg
B865F5B4-E44D-4379-B817-C88EE601BD9D.jpeg

Motivasyon olsun diye birkaç before after fotoğrafı ekliyorum benim hedefim bu tarz bir şeyler....

Benim de aradığım tam olarak bu :) Bacaklarımla birlikte göbeğimi de eritmek istiyorum yaza kadar. Geçen haftadan beri dengeli ve sağlıklı beslenmeye çalışıyorum artık, bir de evde yogaya başadım herhangi bir faydası olur mu bilmiyorum ama kendimi iyi hissettiriyor :)
Bunun dışında yağ yakmak için ne yapmam gerektiğini ben de bilmiyorum. Yürüyüş veya koşu yapsam etkisi olur mu acaba? Alt bacaklarımın kalınlığından memnun değilim, yanlış yöntemle daha da kalınlaşsın istemiyorum.
Başlangıç olarak günde 1 saat orta tempoda yürüyüş ve haftada en az 3-4 gün pilates ya da bölgesel egzersizler yapmayı düşünüyorum, akşamları da esneklik ve enerji sağlamak için yoga.

Benim de aradığım tam olarak bu :) Bacaklarımla birlikte göbeğimi de eritmek istiyorum yaza kadar. Geçen haftadan beri dengeli ve sağlıklı beslenmeye çalışıyorum artık, bir de evde yogaya başadım herhangi bir faydası olur mu bilmiyorum ama kendimi iyi hissettiriyor :)
Bunun dışında yağ yakmak için ne yapmam gerektiğini ben de bilmiyorum. Yürüyüş veya koşu yapsam etkisi olur mu acaba? Alt bacaklarımın kalınlığından memnun değilim, yanlış yöntemle daha da kalınlaşsın istemiyorum.
Başlangıç olarak günde 1 saat orta tempoda yürüyüş ve haftada en az 3-4 gün pilates ya da bölgesel egzersizler yapmayı düşünüyorum, akşamları da esneklik ve enerji sağlamak için yoga.

Cevap verdiğiniz için çok teşekkür ederim :KK68:
Genelde çoğunluk kardiyo tarzı sporların yağ yakımında etkili olacağını söylüyor ama en etkilisi hangisi ben de net bir cevap bulamıyorum bir türlü özellikle bacaklar için :110: ona göre eve uygun fiyatlı bir alet almak istiyorum buradan bir sonuç çıkar inşallah.

Karnınız için size tavsiyem yürürken streç film sarın. Arada bir biberiye yağı sürüp sararsanız iyice etkili olacaktır farkı hemen hissedersiniz.. ben o kadar üşeniyorum ki kendimi sarmaya okulum da uzak olduğu için çok bitkin dönüyorum inşallah siz yaparsınız ve iyi sonuçlar elde edersiniz. Buradan gelişmelerinizi yazarsanız çok sevinirim :KK54:

Cevap verdiğiniz için çok teşekkür ederim :KK68:
Genelde çoğunluk kardiyo tarzı sporların yağ yakımında etkili olacağını söylüyor ama en etkilisi hangisi ben de net bir cevap bulamıyorum bir türlü özellikle bacaklar için :110: ona göre eve uygun fiyatlı bir alet almak istiyorum buradan bir sonuç çıkar inşallah.

Karnınız için size tavsiyem yürürken streç film sarın. Arada bir biberiye yağı sürüp sararsanız iyice etkili olacaktır farkı hemen hissedersiniz.. ben o kadar üşeniyorum ki kendimi sarmaya okulum da uzak olduğu için çok bitkin dönüyorum inşallah siz yaparsınız ve iyi sonuçlar elde edersiniz. Buradan gelişmelerinizi yazarsanız çok sevinirim :KK54:
Tam bi bilgim yok ama bence eliptik bisiklet en uygun alet. Çünkü ben yapıyorum genel spor olarak özel bacaklar için değil. Bacağın iç kısımları üst alt her bölge çalışıyor. Ev için alet diyorsan eliptik bisiklet derim
Birde bendeki çok çok eski model olduğu halde çok memnunum faydalı olduğunu düşünüyorum. Yeni çıkanlar daha da iyidir eminim tabi her sporda olduğu gibi bununda yanında en az günlük 2,5 lt su içmen lazım ve günlük en az 25 dk kullanman lazımki bi faydası olsun 45 dk yaparsan tam anlamıyla yapmış olursun. Tavsiyelerim bu kadar inş faydalı olmuştur.

X