Yaz sıcağı annelerine serinletici bir tarif:))..

Hymarry

SOLDAKİ SAREE'NİN, SAĞDAKİ HALE'NİN ANNESİ :)
Kayıtlı Üye
15 Şubat 2009
7.046
40
Arkadaşlar bu yaz sıcağında bebeklerinizi beklerken bunalırken,şifa dolu bir serinletici tarif vereyim istedim.
Aslında çok bilindik bir içecek:Limonata,fakat deneyin,çok lezzetli,pratik ve şifa dolu..
Malzemeler
7-8 limon
2 bradak şeker(damak tadına göre miktarının arttırabilri ya da azaltabilirsiniz tabiki)
5-6 yaprak taze nane
Yapılışı
Bir büyük kapaklı kavanoz yan tarafa alınır.
Limonlar güzelce yıkanır.
Önce bir limonun kabukları ince tarafla rendelenir,kavanoza alınır.
Sonra tüm limonlar sıkılır,kavanoza alınır,
Sıkılıp dışı kalan limonlar da şapka kısımlar bıçakla kesildikten sonra dörde bölünerek kavanoza atılır.
(Rendelenen limon kabuğu ile dörde bölünüp kavanoza atılan limon kabukları harika bir aroma katıyor,sakın es geçmeyin)
Şeker de kavanoza eklendikten sonra nane yaprakları ve aldığı kada da su ağzında bir miktar boşuk kalana dek kavanoza koyulur ve kapağı sıkıca kapatılan kavanoz şeker tanelerinin eridiği gözlemlenene kadar kuvvetlice çalkalanır.
İşte size konsantre bir limonata:lepi:.
Bu konsantre limonatayı her an damak tadınıza göre bir miktar suyla sulandırarak serin serin içebilirsiniz,
Harika bir C Vitamini deposu..
Şifa olsuun,afiyet olsunna.s.

hııııııııııııııımmmmmmmmm çok guzel ya ...........elıne sağlık uykucu anne

ya uyumuyom yaaa:kedi:
uyusam bunları yazabilirmiyim naniknanik

hanı uyucam demıştın ben ruyada yazdın sandım....................tamam tamam sen şimdı tarıflere devam et...............az sonra öğle vaktı...............yemek yerız..............uyuruz..................nasıl olsa ış yok...............

canım bunu bir dene,hazırında ne içtiğine anlam veremyeceksin.
Evde kendi yaptığın gibi olur mu..
Afiyet olsuunn..

oooooooooo angel bak davetı kapmışsın...........hazır lımonatada var.................ohhhhhhhh ne zaman gıdıyoon ..........bende takılım...............opuyorumnanaktan

gelin yavrularım gelin,ismen davet değil,dolabımda hazır,çıkın gelin beklerimbuyrunnnnnnnnn..

ellerine sağlık canım işteyim şuan okuyunca acayip canım istedi şöyle soğuk soğuk olsada içsekcokacimcoook

Çok olay canım,sadece evde limonu evde eksik tutmıycan.
Yakın olsaydın temin ederdim.Ama bu merette maille gönderilmiyor kikaydirigubbakcemile3

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…