Yavru Kedi.

Kesinlikle sac kurutma makinasi tutmayin daha fazla hasta olmasina sebep olabilir hava uflenmesi. Bunun disinda sicak tutulmasi cok onemli insallah iyi olur yavru kedimiz. Sizin gibi iyi insanlarin oldugunu bilmek cok guzel :)

Ben cok baktim öyle sizin gibi sokakta bularak, aslinda herseyi dogru yapmissiniz, birde yavrunun isinmasi icin üzerinizi cikartip ciplak vucuda dayayin yavruyu üzerinizide örtün ama kafasi disarida kalsin, burnu icin ne yapilir bilmiyorum ama belki nemli bir pamukla silebilirsiniz.
Buarada Allah sizin gibileri korusun, duydukca okudukca gurur duyuyorum vicdan sahibi insanlarimizla, insallah yasatirsiniz bebegi..
Dediginizi yaptim suan gogusumde uyuyor.. Cok sukur suan iyi ama cok endiseleniyorum. Umarim atlatiriz bu sureci. Ben de sizin gibi duyarli bi insana tesekkur ederim cok kibarsiniz.

Kesinlikle sac kurutma makinasi tutmayin daha fazla hasta olmasina sebep olabilir hava uflenmesi. Bunun disinda sicak tutulmasi cok onemli insallah iyi olur yavru kedimiz. Sizin gibi iyi insanlarin oldugunu bilmek cok guzel :)
Dogrudan ufletmedim havayi havluya sarip oyle hafif bir sicak hava estirdim cunku patileri hic isinmiyor minigimin. Cok tesekkur ederim. Hepimizin gorevi esasen :)

Yok zaten biberon mamasi kullaniyorum. Hani bu ek gidaya baslarken kullanilanlardan sivi yani.

Anladım, yalnız ilk sayfaya yazdığım kediler için olan süt tozlarından bulabilirseniz çok iyi olur, biz o şekilde çok yavru kedi kurtardık.
Diğer türlü gerekli besin maddelerini alamıyorlar ve yaşamaları daha zor oluyor.

Öncelikle duyarlılığınızdan dolayı tebrik ederim sizi :KK9:
Ölen kediye çok üzüldüm. İnşallah diğerini yaşatmayı başarırsınız. :KK42: Süt anne bulma şansınız yok mu? Veterinerlerde de toz halinde satılıyor olması lazım. Eğer bulamıyorsanız pastörize sütü besleyici hale getirmelisiniz. 100 gram süte 2 yumurta sarısı, 1 kesme şeker ve 1 çay kaşığı margarin yağı katabilirsiniz. Sıcaklığının 30-35 derece olması gerekiyor.
Tarifiniz icin cok tesekkir ederim uygulucam bu tarifi. Ben de size tesekkur ederim, keza boyle tarifleri bilen bir arkadasimizin hayvansever olmamasi imkansiz :)

Anladım, yalnız ilk sayfaya yazdığım kediler için olan süt tozlarından bulabilirseniz çok iyi olur, biz o şekilde çok yavru kedi kurtardık.
Diğer türlü gerekli besin maddelerini alamıyorlar ve yaşamaları daha zor oluyor.
Evet veterinerde soylemisti fakat elinde yoktu sanirim direkt aptamil.onerdi. Umarim saglikli olur minigim.

Dogrudan ufletmedim havayi havluya sarip oyle hafif bir sicak hava estirdim cunku patileri hic isinmiyor minigimin. Cok tesekkur ederim. Hepimizin gorevi esasen :)

bebek kedilerin vücut ısısı yoktur, o yüzden ısınmaları çok önemli.
kuytu ve hava akımının olmadığı bir yerde ya da sıcak su torbasını sarıp koyun ısıtın mutlaka
şırıngayla beslenmesi gerekiyor bebek kedinin, çok zordur aşırı minicik oluyorlar :KK43:

Evet cok zor oluyor gercekten ve agzini acamadigindan dolayi ne zaman doyuyor anlamiyorum. :KK43:
bebek kedilerin vücut ısısı yoktur, o yüzden ısınmaları çok önemli.
kuytu ve hava akımının olmadığı bir yerde ya da sıcak su torbasını sarıp koyun ısıtın mutlaka
şırıngayla beslenmesi gerekiyor bebek kedinin, çok zordur aşırı minicik oluyorlar :KK43:

Evet veterinerde soylemisti fakat elinde yoktu sanirim direkt aptamil.onerdi. Umarim saglikli olur minigim.

Petshoplarda ve internet sitelerinde de bulabilirsiniz. Veterinerler konusuna gelince hepsine güvenmemenizi tavsiye ederim, yaşadığım tecrübelerden sonra.

Aptamille beslenenlerde dışkılama problemi yaşamıştık biz, her gün dışkılaması gerekiyor katı olarak. Yapamıyorsa eğer kulak çubuğuna zeytinyağı sürüp stimule etmeniz gerekiyor.
Çok yazdım ama dayanamıyorum ben annesiz kedilere, elimden bir şey gelmiyorsa eğer

Dediginizi yaptim suan gogusumde uyuyor.. Cok sukur suan iyi ama cok endiseleniyorum. Umarim atlatiriz bu sureci. Ben de sizin gibi duyarli bi insana tesekkur ederim cok kibarsiniz.
Aklima geldi de sevin oksayin konusun, sevginizi hissetsin belkide siz baglayacaksiniz hayata. Bir de sürekli veterinerle kontak halinde olun, bir de benim bildigim öyle cok kücük bebekleri cok sik beslemek gerekiyor, 3-4 saatte bir.
Güvenin yavruya, inanin, ben veterinerlerin cok baglanma ölür bu yasamaz dedikleri bebekleri yasattim, sevgiyi hissediyorlar, güven duymasi cok önemli.

Petshoplarda ve internet sitelerinde de bulabilirsiniz. Veterinerler konusuna gelince hepsine güvenmemenizi tavsiye ederim, yaşadığım tecrübelerden sonra.

Aptamille beslenenlerde dışkılama problemi yaşamıştık biz, her gün dışkılaması gerekiyor katı olarak. Yapamıyorsa eğer kulak çubuğuna zeytinyağı sürüp stimule etmeniz gerekiyor.
Çok yazdım ama dayanamıyorum ben annesiz kedilere, elimden bir şey gelmiyorsa eğer

Cok tesekkur ederim cok duyarlisiniz. Bilgileriniz benim icin cok onemli dediginizi mutlaka uygulucam.

Cok tesekkur ederim cok duyarlisiniz. Bilgileriniz benim icin cok onemli dediginizi mutlaka uygulucam.

Rica ederim ne demek, bir de gazını çıkartın mutlaka, mama yaptıktan sonra karnına ıslak pamukla masaj yapabilirsiniz.Gazı varsa da rahatsız olur minik :)
Umarım sağlıklı olur.

Kedi sutu yok muymus veterinerde aptamil agir gelebilir, yenidogan kediler icin ozel kedi sutu var yine toz formda satiliyor ilik suyla karistirip veriyorsunuz. Kaka yaptırmayı ogrenmissiniz zaten, sicak su torbasi da isitmadiysa tensel temasla isitmaya calisin, gece saat kurup 3-4 saatte bir az az besleyin, umarim yasar kedicik...

Dendi mi bilmiyorum ama benim veterinerim bana yan tarafına ses çıkaran bir saati polarla saklayarak koymamı önermişti. Annelerinin kalp sesine benzer daha rahat uyurlar diye. Bence hafif ses çıkaran bir saat koy. Hemde polar ısıtır demişti sıcaklık da çok önemli. Sık beslemen ve sık idrarını yaptırman da önemli. Çok zor ama güzel bir şey bebek kedinin hayatını kurtarmak. Umarım başarırsın. Duyarlılığını takdir ettim inşallah yaşatacaksın bebeğini

veterinere götürün. ben kedimi bebek mamasıyla besledim. şu toz olanla. suyla karıştırıp..veteriner onu önerdi. damlalıkla ağzına vermiştim. ama mutlaka veteriner görmeli.

X