YATAY GEÇİŞ

blueseablue

çaresiz...
Kayıtlı Üye
5 Eylül 2016
14
3
Arkadaşlar merhaba.Ben üniversite hemşirelikte okuyorum ve 2. sınıfa geçtim.Bazı sebeplerden dolayı okulumu değiştirmek istiyorum yani yine hemşireliğe devam ama başka üniversiteye geçmek istiyorum.Yatay geçişi ikinci dönem yapabilir miyim?Neye göre yapabilirim?Yani okul puanım mı gerekli yoksa ygs puanım falan mı?Ayrıca okulum fakülte değil yüksekokul.Yüksekokuldan fakülteye nasıl geçiş yaparım?..

Yardımcı olursanız çok mutlu olurum :)

nereye geçmek istiyorsanız oranın bölüm başkanlığının sekreterliğini arasanız daha faydalı olur

Bildiklerim eksik olabilir ama yüksekokuldan fakülteye geçiş yapabileceğini zannetmiyorum. Okul ortalamanın çok çok önemli olduğundan eminim. Öyle kolay bir şey değil.

Merhaba cevabi ogrendiniz mi bilmiyorum aradan zaman gecmis ama ben yine de cevapliyim belki baska merak eden olur oncelikle evet 2. donem de yatay gecis yapabilirsiniz ama bunun icin gecmek istediginiz okulun kontenjan acmasi lazim ve her okul acmayabiliyor. Iki turlu yatay gecis var biri osym puani ile yani ygs lys puanin digeri not ortalamasi ile.

İkinci dönemde yatay geçiş yapamazsınız. Bizim okulda mesela Ağustosta yatay geçiş-çap gibi programların kaydı açılır ve ilk dönem başlamadan sonuçlar açıklanır. Tabi ki geçiş yapmak istediğiniz okulun kayıt şartları vs değişebilir, fakülte sekreterliğinden öğrenmek en sağlıklısı olacaktır...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…