Aile Planlaması Yasmin kullanıyorum, 15 gündür adetim devam ediyor. Acil yardım lütfen....

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

moonlight...

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
20 Ocak 2010
25
0
Merhabalar. Kardeşim yeni evlenecek ve bunun için bi kadın doğumcuya gitti. Doktor ona Yasmin adlı doğum kontrol hapını önermiş. İlk kullanacağı içinde tarif etmiş: Adetinin birinci günü başlayacaksın ve kutu bitmeden kesinlikle bırakmayacaksın, demiş. Oda aynen adet olur olmaz başladı. Bugün 15. günü ve aynen ilk günkü gibi adet olmaya devam ediyor. 6 tane hap kaldı. Ne yapalım acaba. Bırakmayada korkuyor. Ayrıca bıraksa yine adet olacak herhalde. Dün sağlık ocağına gittiler normal demiş doktor. Bize pek normal gelmedi. Acil yardım ederseniz seviniriz. Teşekkürler

belki vücuduna uymamış olabilir,tekrar kadın doğuma gitse iyi olur,malum hormonlarla oynanıyor...

Acaba bizmi yanlış kullandık diye düşündüm. Çünkü adet olur olmaz başladı kullanmaya. Belki doktor adet gününde ama adetin başlamadan demek istemiştir. Aksine bu hapı bıraktıktan sonra adet olmak gerekmiyor mu.?

ılk kullanımlarda bu tür sorunlar olabiliyor. Günde 3 defa apranax forte alsın. Apranaxın kanama dengeleme özelliği var. Yazz kullanırken bende de böyle olmuştu. Dr apranax almamı söylemişti.

X