Aile Planlaması YASMİN HAKKINDA YARDIM

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

bbbbsseeee

Üye
Kayıtlı Üye
3 Mart 2020
55
34
33
Merhaba ben yasmin adlı doğum kontrol hapını kullanmaya basladım bugün 4. sünü içicem. İlacı reglimin ilk gün kullanmaya başladım ve normalde reglim 6 gün sürer fakat kanamam bugün kesildi bu normal midir? Ve göğüslerimde regl oncesinde olan gibi bir hafif sızı hassasiyet var ilactan olabilir mi? Kullananlar yardımcı olabilirse sevinirim🙏🏻

Keşke bu hapları kullanmasaniz başka yöntem kullansaniz. . Sorunun cevabını bilmiyorum umarım sıkıntınız geçer.

Merhaba ben yasmin adlı doğum kontrol hapını kullanmaya basladım bugün 4. sünü içicem. İlacı reglimin ilk gün kullanmaya başladım ve normalde reglim 6 gün sürer fakat kanamam bugün kesildi bu normal midir? Ve göğüslerimde regl oncesinde olan gibi bir hafif sızı hassasiyet var ilactan olabilir mi? Kullananlar yardımcı olabilirse sevinirim🙏🏻
Evet cnm yasminden dir normaldir bünye ilaça alışmadıgı için ilk başlarda öyle oluyor sonra da düzeliyor ben bir seneye kadar içtim

Cnm prezervatif alerji si bende oldu ama çok korktum her ilişki de afedersin orası şişiyor du

Cnm prezervatif alerji si bende oldu ama çok korktum her ilişki de afedersin orası şişiyor du
Bende şişme değil ama mantar gibi akıntı kaşıntı ama hep prezervatifle temas sonrası oluyor 2-3 gün sonra geçiyor bende prezervatife yordum. Malum corona süreci hastaneye gitmek istemiyorum🤦🏼‍♀️

Doğum kontrol kullanırken bir de geri çekilme yöntemi uygulasak risk hala yüksek mi?
Bilmiyorum canim. Ama ben düzenli kullanmama ragmen hamile kaldim. Yeni evlenmistim ilk ay hem prezervetif hem hap kullandim. Ilk ay koruyuculugu düşük olur dedi aile hekimi. Ucuncu ay hemen hamile kaldim.

İlk Yasmin kullanmıştım habire kilo veriyordum ki o zaman 45 kiloydum (2011 yılı) mide bulantısı baş dönmesi hamilelikle ilgili herşeyi yaşıyordum sonra değiştirdim başka ilaç içtim o iyidi ismini hatırlamıyorum son içtiğim ilaçtan önce Quairista içiyordum habire tuvaletteydim öğürüyordum şimdiki ilacım çok iyi gerçi onaya alışana kadar 4gün tansiyonumu çıkarttı gibi oldu ama şuanda çok iyiyim
Yani ilaçlar yan etki yapıyorlar

X