Aile Planlaması Yasmin doğum kontrol hapı ve depresyon

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

Pamuk_sekeri

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
12 Mart 2021
99
84
38
Yasmin doğum kontrol hapı depresyonu tetikler mi? iki gündür alıyorum depresif duygularım çoğaldı böyle değildim yaygın yan etkisinde de yazıyor. Kullananlar böyle bişey yaşadınız mı?

Yasmin doğum kontrol hapı depresyonu tetikler mi? iki gündür alıyorum depresif duygularım çoğaldı böyle değildim yaygın yan etkisinde de yazıyor. Kullananlar böyle bişey yaşadınız mı?
2 günlük kullanımla depresyona girmezsiniz. Yan etkileri okuyunca; duygusal durumunuzu hapa bağlamışsınız.

Bende oldu o ya 2 3 ay kullandık toplamda. Oradan olduğunu da çok uzun süre anlamadım. Bırakınca farkettim ruh halim birden bire değişti vs. Kadın doğum doktoruma da sorduğumda onun yaptığını söyledi. Hatta o dönem cinsel isteksizlik yaşıyordum. O yüzden bir daha hiç doğum kontrol hapı kullanmadım.

yapıyormuş ya bende yeni öğrendim. hapınızı değiştirin bence diane 35 kullanıyorum hiçbir yan etkisi olmadı. ama yasmin kullanırken aşırı baş ağrısı ve depresif hallerim vardı

2 günlük kullanımla depresyona girmezsiniz. Yan etkileri okuyunca; duygusal durumunuzu hapa bağlamışs

2 günlük kullanımla depresyona girmezsiniz. Yan etkileri okuyunca; duygusal durumunuzu hapa bağlamışsınız.
İki tane almamla hemen farkettirdi hatta ben ilaçtan olduğunu hiç düşünmedim prospektüsünü sonradan okudum. Olmayacak diye bişey yok herkesin bünyesi farklı sonuçta

isteksizliği bırak ben resmen aseksüel olmuşum.vajinam çorak araziler gibiydi.depresyon, baş ağrısı, göz kanlanması... bence kötü bir ilaç.

isteksizliği bırak ben resmen aseksüel olmuşum.vajinam çorak araziler gibiydi.depresyon, baş ağrısı, göz kanlanması... bence kötü bir ilaç.
hepsi kötü değil yasminin yan etkileri çok fazla. ilaç değiştire değiştire iyi geleni bulmak önemli bence.

Bende de oldu
Çok çok kötüydu.Bir ay devam ettim bıraktım.Dengem tamamen bozulmasın diye.Ama bir daha doğum kontrol hapı kullanmadım.Spiral kullanıyorum.cok rahat

Merhaba arkadaşlar. Kızım 10 aylıkken kullanmaya başladım yasmini. Doktora gitmeden kendiliğimden başladım. Berbat birşey tabii ben direkt fark etmedim ama adet öncesi dehşet bir baş ağrısı ve ayak çekmesi yaptı sinirlerim alt üst oldu normalde de pek sakin bir insan olmadığım için farkedememiştim. Taaakii üç yılın sonumda doktora gidinceye kadar. Doktor bırakmamı önerdi. 4 aydır okadar rahatım ki lanet olası ilaç bana neler yapıyormuş. Ne adet öncesi baş ağrısı nede başka bişey.

Yasmin değil ama Diane 35’e başladıktan birkaç gün sonra büyük bir bunalıma girip ölmek istiyorum diye ağlayarak sinir krizleri geçirmiştim. Yasmin de aynı etkileri yapabilir zaten etken maddesi aynı sanırım. Bazı insanlar da yan etki olarak çok neşeli oluyorlarmış biz şanssız gruptanız demek ki.

yapıyormuş ya bende yeni öğrendim. hapınızı değiştirin bence diane 35 kullanıyorum hiçbir yan etkisi olmadı. ama yasmin kullanırken aşırı baş ağrısı ve depresif hallerim vardı
Diane 35 ilk ay bende agresiflik ve hafif baş ağrısı yapmıştı. Kişiden kişiye değişiyor etkiler. Bazılarında kusma oluyormuş mesela.

Yasmindeki östrojen öncülü 30 birim, yani daha az bu arada.

Diane 35 ilk ay bende agresiflik ve hafif baş ağrısı yapmıştı. Kişiden kişiye değişiyor etkiler. Bazılarında kusma oluyormuş mesela.

Yasmindeki östrojen öncülü 30 birim, yani daha az bu arada.
demek ki bünyeden bünyeye değişiyor dediğin gibi.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…