Aile Planlaması Yasmin Doğum Kontrol Hapı Kullananların Paylaşım Alanı

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
merhabalar:) 4 aydır kullanıyorum.ilk ay içtikten sonra hafif bir bulantım oldu,göğüslerim ağrıdı ama 1kutu bitince 3-4 gun sonra adet gördüm ve hiç adet ağrısı çekmedim.göğüs ağrılarım 3.kutudan sonra sona erdi,adet sancım ve günü azaldı kısaca düzene girdim diyebilirim.Ayrıca zaman zaman pörtleyen sivilcelerimden eser yok.herkese tavsiye ederim.ilk 2-3 ay bendeki gibi yan etkiler normalmiş endişhe etmeyin.unutmadan kilo aldırıyor denıyor ama ben kilo almadım

merhaba ben yeni başladım ilaca sivilceler içinde etkili olduğu söyleniyor ama benim sivilcelerim dahada çoğaldı acaba geçici bi süreçmidir

merhaba ben yeni başladım ilaca sivilceler içinde etkili olduğu söyleniyor ama benim sivilcelerim dahada çoğaldı acaba geçici bi süreçmidir

benimde ilk ay sivilcelerim çoğalmıştı.
şimdi ikinci kutumdayım aktif sivilcem yok.diğerleri de geçer inşallah.
bana da doktorum sivilcelerine de iyi gelir demişti.

kızlar 2 sene kullandım kilo yapma dışında hiç şikayetim olmadı avantajları var cildi inanılmaz güzelleştiriyor tavsiye ederim yan etkisi en az olan yasmin :KK12:

arkadaşlar 9 ay önce progynova draje ile adet oldum sonra tarlusal kullandım fyda etmedi bugün yasmin verdi doktorum bu olmayan adetini getirir ve düzenler dedi..kist flan da yok.. geçen yıl agustosa kdar hep gnü gnüne hastalanrdm ne oldysa kesldi ve gecen yıl kasımda progynova draje ile adet oldum snra gne kesildi:KK43: bu ilaç düzene sokar umarım değil mi :KK43:

bir de kilo yapmaz değil mi? sonuçta kilo iştah açılması sonucu yemeye bağlı değil mi..yemem o kadar :KK43: hormonlarım ve ultrasonum da normal arkadaşlar niçin adet olamıyorum ben.? pco başlangıcı olabilir mi ama yıllardr hep düzenlydi sdce ağrılı olurdu.. moralim çok bozuk 20 yaşındayım bekarım bu arada :KK43:

mide bulantısı oluyordu çok nadir ben de.
Benim 2. kutum bitti.
yarın itibariyle hasta olmayı bekliyorum.

bulantı filan beklenen şeyler de karın ağrısı ve karında geçmeyen şişlik yaşayan var mı acep

arkadaşlar ben bir yıldır kullanıyorum hiçbir sorun yaşamamıştım ama bu ay sonu birgün içmeyi unutmuşum son gün ikitane birden içtim normalde dün adet olmam gerekirken hala olmadım bu bir sorunmudur sizce bu ay biraz unuttum günler oldu ve o zamanlarda çift içtim fakat bir birliktelik olmadı son gün iki tane içtim diyemi acaba içime kurt düştü böyle birşey başına gelen varmı :18::18:

arkadaşlar ben bir yıldır kullanıyorum hiçbir sorun yaşamamıştım ama bu ay sonu birgün içmeyi unutmuşum son gün ikitane birden içtim normalde dün adet olmam gerekirken hala olmadım bu bir sorunmudur sizce bu ay biraz unuttum günler oldu ve o zamanlarda çift içtim fakat bir birliktelik olmadı son gün iki tane içtim diyemi acaba içime kurt düştü böyle birşey başına gelen varmı :18::18:

birkaç gün gecikebilir canım. belkide hasta olmuşsundur bugün ama düzenli içmeye çalış.

Benim sivilcelerim hala yerli yerinde duruyorlar.
Boşverdim zaten. Sivilce falan geçici şeyler. Önemli olan büyük sağlık sorunları.

İlaç psikolojik oalrak beni etkiledi.
duygusal ve depresif oldum.
zaten öyleydim daha çok oldum.
demekki alt yapısı olan kişileri etkiliyor gibime geldi.
varmı hiç psikolojik yan etkisini yaşıyanlar?

merhaba

ben 14 eylülde evlenicem, doğum kontrol hapına ne zaman başlamam gerekir,

1eylül gibi adet olucam. o zaman mı başlamam gerekiyo

merhaba

ben 14 eylülde evlenicem, doğum kontrol hapına ne zaman başlamam gerekir,

1eylül gibi adet olucam. o zaman mı başlamam gerekiyo

Aslında ağustosta başlamış olman gerekirdi yani hapın içinde 7. günden itibaren korumaya başlar yazıyor ama eczacılar falan ilk kutu korumaz diyor... Ayrıca bazı kişilerde (korkma hemen herkeste değil) adet dönemi neredeyse 1 ay sürüyor ikinci veya üçüncü ay düzeliyor yani düğün günü bile hasta olabilirsin keeşke daha önce gitseydin doktora ağustosta kullanmış olurdun... Bak korkutmak için söylemedim iyice araştır herkeste aynı değil etkiler... Ve ilk kez kullanacağın için adetin ilk günü içeceksin... 21 gün sonra kutu bittiğinde 7 GÜN ARA VERİP 8. gün ikinci kutuya başlayacaksın bu arada adet olacaksın ikinci kutuya başladığında adetin bitmemiş olabilir problem değil... Gereken herşeyi yazdım sanırım:)))

ya şimdi ben şunu anlamadım ben şimdi adetim ilk günü 16 ağustos. 21 gün sonra bu ilaç bitti ara verdim ben o arada mı adet olacağım yoksa her zaman ki günde mi onu anlamadım birde mesela 21 gün geçti 5 eylülde ilaç bitti 7 gün ara verdim 13 eylül de mi tekrar içmeye başlıcam iyice kafam kaıştı ::/

ya şimdi ben şunu anlamadım ben şimdi adetim ilk günü 16 ağustos. 21 gün sonra bu ilaç bitti ara verdim ben o arada mı adet olacağım yoksa her zaman ki günde mi onu anlamadım birde mesela 21 gün geçti 5 eylülde ilaç bitti 7 gün ara verdim 13 eylül de mi tekrar içmeye başlıcam iyice kafam kaıştı ::/

İlk kez mi kullanacaksınız?

teşekkür ederim bilgilendirdiğin için:)

ben normalde doğum kontrol hapı kullanmayı düşünmüyodum,nişanlımla da konuşup ortak karar verdik.ben istemediğim için o da tamam dedi.ama sonradan fikrim değişti,o yüzden geç kaldık

cerazette doğum kontrol hapı,evlenmeden 2 hafta önce kullanılmaya başlanıyomuş

doktora sorup onu kullanabilirim

teşekkür ederim bilgilendirdiğin için:)

ben normalde doğum kontrol hapı kullanmayı düşünmüyodum,nişanlımla da konuşup ortak karar verdik.ben istemediğim için o da tamam dedi.ama sonradan fikrim değişti,o yüzden geç kaldık

cerazette doğum kontrol hapı,evlenmeden 2 hafta önce kullanılmaya başlanıyomuş

doktora sorup onu kullanabilirim

Anladım:) Tercih sizin ama en az yan etkisi olanı yasmindir bilginize.. TAbi herkeste farklı etki eder...

illa 21 günün sonunda ara verince adet olman gerekmiyo
ama 21 günden sonra 7 gün ara verip tekrar başlaman gerek

X