Aile Planlaması Yasmin Doğum Kontrol Hapı Kullananların Paylaşım Alanı

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

2 yıldır hap kullanıyomuşsun arkadaşım ek korunmaya ne gerek var bizler çoğumuz yani bi kaç aydır kullanıyoruz ona rağmen ek korunmaya falan ihtiyaç duymuyorum ben şahsen hiç bi şeyde olmadı şimdiye dek...Ki sen 2 yıldır kullanıyosun bünyen iyice alışmıştır bıraksan bile aylarca korur seni bence:içelim:

canberker arkadaşım;
ek yöntemler kullanıcak olduktan sonra niye hapla yoruyosunki bünyeni, hapın amacı zaten korunmaktır. ben 1yıl 2aydır evliyim, yaklaşık 1yıl boyunca sadece condomla korundum ama yeter dedik artık, sıkıldık resmen. biraz özgürlük rahatlık istedik ki hapa başladım. hapa başladıktan sonra 1 ay daha korunduk, sonra bıraktık ekstra bi yöntemle korunmaya çalışmayı ve hep içime boşaldı eşim. beni 1 aylık kullanım korudu. sende rahat ol biraz, bu kadar zaman düzenli içtiysen hapı kesin korur bence.

canım bu kadar sıkma kendini bence. bak ben hala öğrenciyim, şuan hamile kalsam ne kadar zor duruma düşüceğimi anlatamam, okula bile gidemeyebilirim bu durumda. kesinlikle olmasın diyorum şuan ama yinede şöyle düşün, biz önlemimizi alıyoruz gerisi Allah'a kalmış, olursada vardır bir hayır demek gerek. tamam zamanı uygun değil ama sonuçta anası belli, babası belli bizim çocuğumuz olucak. bu kadar korkutup strese sokma kendini, inş. bişey olmaz sendede zamanından önce...

merhaba msjını okuduğum kadarıyla kullandığın hapın güvenilirliğinden emin değilsin.ben de önceleri korkardım güvenemezdim ama regl dönemimi düzenledi.bir kere bilirsin regl olmuyorsan ya hamilesindir yada ilacın etki ediyor demektir.çünkü şöyle bir döngü var hamileysen regl olmazsın ama regl olmuyorsan hamile kalamazsın.tıpkı bu kısır bayanların düzenli adet yada hiç görmemeleri yada menapoza girince adetin bitmesiyle doğurganlığın bitmesi gibi.yani şüphen yoksa en son adet olduktan sonra ilişkinde korunduysan kondom gibi.ilacı kullndığın müddetçe regl olmuyorsun 21-7 dönemi yapılıyor biliyorsun 21 ün sonunda bırakınca regl oluyorsun.eğer yeni başlayacaksan bu sebeple bir hafta düzenli kullan sonra hapına güvenebilirsin.ilacın prospektüsünde de yazar sadece 100 de 1 ihtimal var o da allah ın takdiri.

canberker ben 1 yıl kullandım yasmini, başka ek bir korunma yöntemi kullanmadık ve bu zaman zarfında hamile de kalmadım, zaten ek bi yöntemle korunacaksanız neden vücuduna hormon yüklüyosun ki, ben bırakalı 5 ay oldu ancak bu ay düzene girdi adetim ne kadar güvenli de olsa sonuçta hormon yüklüyoruz vücudumuza...
neticede ek yönteme gerek yok yasmin son derece güvenli...

camdankalp38 ve kabusun olurum ve gebelik düşünüpte olamayan yasmin kurbanları

Kolay hamile kalma
12.10.2008 00:54

Yumurta çatlamasına yardımcı ve kolay hamile kalma kürü
Yarım litre kaynamakta olan klorsuz suya onbeş-onaltı adet kuru inciri ilave ediniz ve yirmi dakika ağzı kapalı olarak kaynatınız. Yirmi dakika tamamlandıktan sonra ılımasını bekleyiniz. Ilıdıktan sonra süzülür. Üçe veya ikiye bölerek öğünlerden on-onbeş dakika önce aç karına içilir. Bu kürün uygulaması,

2x21U+7A

U= 21 gün uygulanır
A= 7 gün ara verilir

şeklindedir. Bu formülün anlamı, iki defa yirmibir gün uygulanır ve her yirmibir gün tamamlandığında yedi gün ara verilecektir. Toplam uygulama süresi kırkiki gündür. Uygulama sürelerine yedi günlük aralar dahil değildir. Her defasında günlük hazırlanması gerekir. Kuru incirleri bir kere koparıp veya bıçakla bir kez kestikten sonra kaynamakta olan suya ilave ediniz. Kuru incirlerin dışında beyaz pudrası var ise, soğuk su altında önce yıkayıp sonra ilave ediniz.

alıntının alıntısı

adaçayı işe yarıyormuş kızlar adaçayı içmeyin konulu başlığı okuyun

MERHABA..BEN 2006 YILINDAN BU YANA HEP KULLANDIM YASMİNİ..EKİM'İN İLK HAFTASI İLACI BIRAKTIM..HEMEN ADET OLDUM.BİRAZ AGRIM OLDU TABİİ AMA EVLENMEDEN ÖNCEKİ KADAR DİİL..GECEN CUMADA DOKTORUMA GİTTİM..ONA DANISMADAN HAPI BIRAKMISTIM..İYİ YAPMISSIN DEDİ..2- 3AY Bİ DİNLEN SONRA YİNE BASLARSIN..YOOK DEDİM COK KORKUYORUM COCUGUM OLMAZSA DİYE..İÇMEM Bİ DAHA DEDİM..OLUR MU BAK Bİ MUYANENE EDEYİM SENDE GÖRCEN DEDİ..MUAYENE SIRASINDA BANA GÖSTERDİ.HAPI BIRAKALI BİR AY BİLE OLMADAN YUMURTLAMA OLMUS HATTA YUMURTA CATLAMIS BİLE :sm_cool:NASIL SEVİNDİMM GERCİ SU AN BEBEK DÜŞÜNMÜYORUZ AMA GÖRDÜM Kİ HAPI BIRAKIR BIRAKMAZDA HAMİLE KALABİLİYORUM..BENDE ARTIK 3 AYLIK Bİ DİNLENMEDEN SONRA YENİDEN BASLAMAYI DÜŞÜNÜYORUM YASMİNE..YASMİN SENİ COK SEVİYORUM BEN YAAAhihoyyyt

merhaba :) ben siteye yeni üye oldum, yasmin i görünce dayanamadım yazayım dedim :)

ben bu hapı dört gündür kullanıyorum, önceden ginera kullanmıştım, o da mide bulantısı yapıyordu ama, yasmin kadar değil. midem sürekli bulanıyor, ve inanılmaz bir şişkinlik oldu..

yani, yeni regl olmasan hamileyim diicem ama, bir hafta önce bitti :)

arkadaslar merhaba.ben 1 ay once kurtaj oldum. henuz adet gormedım. yasmıne ne zaman baslamam gerekır? adetın ılk gunu denıyo. pekı o 7 gun ara ne zaman verılıyo.yanı hap adetlıykenmı ıcılıyo yoksa hapın bıtısı adet oldugumuz gune denk gelıyo 7 gun arada o zamanmı baslıyo:) bıraz karısık oldu ama benımde kafam cok karısık hap konusunda ılk defa hayatımda hap ıcıcem.doktoruma gıdınce ogrenırım ama sızın bılgınızde onemlı benım ıcın. sağolun.

efe_m; hapa adet olduğun ilk gün başlıyosun. bir kutuda 21 ilaç var, 21gün aynı saatte hapı içiyosun, sonra 7 gün ara verip 8.gün yeni kutuya başlıyosun. ilk kutudan sonrakiler adetin ilk gününe denk gelmeyebilir. farketmiyor o, sen sadece gün sayıyosun bikere başladıktan sonra. 21 gün iç, 7gün ara ver sonra tekrar 21gün.... bide hep aynı güne gelir hapa başladığın ve bıraktığın zamanlar. cuma başladım mesela ben, 21gün sonra en son hapı perşembe içiyorum, 7gün ara ve yeni kutuya yine cuma başlıyorum...

vallahi ben de korkuyorum hamile kalırsam diye. ne olursa olsun deyip ek korumayı bırakamıyorum. çünkü nisan ayında istenmeyen bir gebelik yaşadım sonra düşük yaptım. ikinci kutuya geçeli 5 gün oldu ama yine de extra korunuyoruz. forumdakiler,eczanedekiler,doktorlar 1 ay sonra koruma başlıyor diyorlar ama durum psikolojik galiba bir türlü güvenemiyorum

ne güzel hamile kalcam diye korkuyorsunuz keşke bende korksam ama be olmamaktan korkuyorum dua edin bizim için de bizde bu duyguyu tadalım:CüvCüv:

selam bayanlar yasmin değil ama bende doğum kontrol hapı kullandım uzunca bi süre.. şimdi ise bırakma ihtiyacı duydum çünkü ilişki sırasında ciddi kuruluk ve isteksizliğe seep olduğuna karar verdim.. ancak ilaç bitiminden 3 gün sonra normal reglimi oldum ve ilacı almamaya başladığımdan beri bir daha ne çekilme kanaması nede adet benzer bi kanamam olmadı ,1 ay geçti.. dün test yaptım hamile değilim.. ama neden regl olamıyorum bi fikriniz varmıı??

kizlar cevaaaapkaydirigubbakcemile

sancı çekilmiyor ben kızken yastıkları kemirirdim ama kullandığım müddetçe olduğumu bile farketmedim ama ileri de hamile kalabilmek için bekleyişn için değmez bırak sancı çek şimdi..

uzun müddet kullanınca hormonların çalışması bozulabiliyor biraz zmana ihtiyacın var

hayır hapı bıraktıktan 1 ay sonra hamile kaldım. haplar zararlı diye başka yöntem kullandık. yani hap kullanırken değil.ama çok düşük bir ihtimalle hamile de kalınabiliryormuş hap kullanırken. ama bütün korunma yöntemlerinde bu ihtimal var. ayrıca hemen hamile kaldığım için de şaşırdım. demek ki bünyeye göre değişiyor.Allah isteyenlere versin.

kızlar bende bu durumdan çok çok tedirginim. henüz bekarım yaza düğünüm var. yasminin ismini çok duyuyorum. neyse işte doktoruma sordum bir kist durumum olmuş onun için gittiğimde bunuda sordum. siz okumuş bir bayansınız kulaktan dolma hurafelere nasıl inanırsınız. Doğurganlığa hiç bir etkisi yok. aksine hormonları düzenliyor. rahim kanserine karşı koruyor dedi. adet sancısınıda kesmesi cabası. ben bu yüzden doğum kontrol hapı kullanmayı düşünüyorum ama yaza kadar da araştırmalarım sürecek. sadece başımdan geçeni paylaşmak istedim sizlerle....

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…