Yaşlı birinin uyuyamamasına bir çözüm öneriniz var mıdır

Magnezyum glisinat deneyin derim. hem uyku sorununa hem de gerginliğine iyi gelecektir. kalp, tansiyon ilacı kullanan ananem de içiyor siz aile hekimine danışın tabi yine de.. en az 3 ay kullanılması gerektiğini söylemiş doktoru. sgk'nın karşıladığı form magnezyum oksit yani emilimi en düşük ve faydası olmayan mg formu. doktoru da onaylarsa glisinat formu denemenizi öneririm ben kendim de kullanıyorum memnunum.
magnezyumu normal olduğu halde verebilir miyiz acaba 😖

magnezyum kanda değil hücre içinde ölçülürse doğru sonuç verir onu da özel laboratuvarlar yapıyor. ama zaten mg hiç kimsede normal değerde değildir topraklar kirli, tarım ilaçlı sebze-meyvelerden magnezyumu alamıyoruz.
mg glisinat endişe, kaygı sorunları ve iyi uyku için tavsiye ediyor uzmanlar.
Umarım faydasını görürsünüz 🙏

Anneannem de geceleri uyuyamadığını söyler. Şu saatte uyudum der ama orda kaldığımda daha uzun süre uyuduğunu fark ettim. Kendisinin az uyuduğunu düşünüyor. Mesela saat 2de uykuya daldım der ama saat 1deyken horul horul uyuduğunu duyardım. Belki sizinki de öyledir.

Belirli bir yaştan sonra çoğu yaşlı geceleri evde ister tek ister yalnız olsun geceleri sıradan yetişkinler gibi 5-6 saat uyumuyor. Benim annemin annesi ve babamın babası bu şekildeler. Gece bir iki saat uyuyorlarsa uyuyorlar, gündüzleri öyle kesik kesik uyuyorlar.

O ilaçları 75 yaş üstüne doktorun vermesi ilginç, psikiyatri ilaçları yaklaşık 6 ayda tam sonuç verir, ilk bir ay yan etkileri görülür, öyle şak diye bırakılırsa yan etkisi olur. O yaşta öyle türlü türlü ilaçlar tüketmemeliler.
Eşimin babaannesiyle ilgili açtığım konuyu belki bilirsiniz onun da durumu uyuyamamakla başlamıştı ve doktorlar bu ilaçları veriyorlar yaşlılara yani yeni bir durum değil aslında. Ayrıca etki etmesi 6 ay vs derken o durum şöyle; depresyon vb hastalık tedavisi için en kısa tedavi süresidir yoksa etkilerini görmeye çok daha erken başlanır sadece tam sonuç alındığından emin olunması açısından en az 6 ay denir. Uyku yapması için içilen ilaçlarda ilk iki hafta yeterlidir.

Elinizden geldiğince ilaçlarını almasını sağlayın çünkü bu durum gerilemiyor aksine artıyor. Doktora tekrar götürüp o ilaçlar ağrı yaptı muadilini ver ya da başka bir tedavi yöntemi deneyelim diyebilirsiniz.

magnezyum kanda değil hücre içinde ölçülürse doğru sonuç verir onu da özel laboratuvarlar yapıyor. ama zaten mg hiç kimsede normal değerde değildir topraklar kirli, tarım ilaçlı sebze-meyvelerden magnezyumu alamıyoruz.
mg glisinat endişe, kaygı sorunları ve iyi uyku için tavsiye ediyor uzmanlar.
Umarım faydasını görürsünüz 🙏
Anlıyorum ailemi bilgilendireceğim sağolun 💐

Anneannem de geceleri uyuyamadığını söyler. Şu saatte uyudum der ama orda kaldığımda daha uzun süre uyuduğunu fark ettim. Kendisinin az uyuduğunu düşünüyor. Mesela saat 2de uykuya daldım der ama saat 1deyken horul horul uyuduğunu duyardım. Belki sizinki de öyledir.
Bu konuyu açtığımda yanındaydım, gerçekten uyumadı ama bazen dediğiniz gibi olabiliyor. Yine de kesintisiz gece yatayım sabah kalkayım durumu yok

Eğer doktoru onaylarsa magnezyum kullanabilir. Akşam alınan magnezyum rahatlattığı için uyku getirir hem de kas ağrılarına iyi gelir. Birkaç magnezyum formunun aynı anda bulunduğu takviyeler var.

Eşimin babaannesiyle ilgili açtığım konuyu belki bilirsiniz onun da durumu uyuyamamakla başlamıştı ve doktorlar bu ilaçları veriyorlar yaşlılara yani yeni bir durum değil aslında. Ayrıca etki etmesi 6 ay vs derken o durum şöyle; depresyon vb hastalık tedavisi için en kısa tedavi süresidir yoksa etkilerini görmeye çok daha erken başlanır sadece tam sonuç alındığından emin olunması açısından en az 6 ay denir. Uyku yapması için içilen ilaçlarda ilk iki hafta yeterlidir.

Elinizden geldiğince ilaçlarını almasını sağlayın çünkü bu durum gerilemiyor aksine artıyor. Doktora tekrar götürüp o ilaçlar ağrı yaptı muadilini ver ya da başka bir tedavi yöntemi deneyelim diyebilirsiniz.
Zaten her doktora o şekilde gidildi, önceki ilaç dokundu başka ilaç verir misiniz diye. Daha geçen doktora gittiler yine olmadı işte :KK43: 1 hafta bile zor içirttik ya 2 haftayı düşünemiyorum. Ağlayacak gibi anlatıyor geceleri ilacın yaptığı etkileri. Ağrıdan duramadım diyor

Zaten her doktora o şekilde gidildi, önceki ilaç dokundu başka ilaç verir misiniz diye. Daha geçen doktora gittiler yine olmadı işte :KK43: 1 hafta bile zor içirttik ya 2 haftayı düşünemiyorum. Ağlayacak gibi anlatıyor geceleri ilacın yaptığı etkileri. Ağrıdan duramadım diyor
O tip ilaçlara alışma süresi 1 - 2 haftayı buluyor. Belki ağrıları da geçiciydi. Melatoninim ilaç etkileşimleri yoksa o da uyutabilir. Anneannem onla rahatlamıştı.

X