Yarım rahim ve düşükler

merve_cnnn

Üye
Kayıtlı Üye
12 Nisan 2023
19
3
31
Merhabalar , yarım rahimliyim ve tüp bebek ile 2 kez hamile kalıp 2 sinde de düşük yaptım.İlkinde kalp atışları durmuştu 7.haftada kürtaj olmak zorunda kaldım.2. denemede ise embriyomuzun genetiğine de baktırıp öyle transfer yaptık tuttu keseyi de gördük ancak yine 7.haftada kanama oldu ve düşük yaptım.Merak ettiğim bu şekilde yarım rahim ile düşükler yaşayıp sonrasında sağlıklı bir şekilde doğum yapan var mı ? Umut olacak birilerine çok ihtiyacım var.

Benimde ilk denememde tutmamıştı , buna üzülmeyin bence.Genetiğine baktırılmış embriyo kalitesi de iyi ise tutuyor eninde sonunda.Önemli olan sağlıklı bir şekilde devam etmesi..
İşte o aşamaya hiç gelemedim ki. Tutunduktan sonra bir de ne kadar ilerleyecek endişesi taşıyorum rahim anomalisinden dolayı Bundan sonrası hayırlısı artık bakalım.

İşte o aşamaya hiç gelemedim ki. Tutunduktan sonra bir de ne kadar ilerleyecek endişesi taşıyorum rahim anomalisinden dolayı Bundan sonrası hayırlısı artık bakal

İşte o aşamaya hiç gelemedim ki. Tutunduktan sonra bir de ne kadar ilerleyecek endişesi taşıyorum rahim anomalisinden dolayı Bundan sonrası hayırlısı artık bakalın

Hangi hastane ve doktora gidiyorsunuz ? bu şekildr doğum yapan çok kişi var ama 2 kez aynı haftalarda düşüklerim olduğu için bende çok endişeliyim

Bahçeci Berfu Hocaya gidiyorum. O bir tutunsunda gerisini hallederiz diyor ama bakalım. Siz?
Ben acıbadem cem hocaya gidiyorum çok memnumum kendisinden ama olmayınca olmuyor işte..yarım rahimde zaten erken doğum ve düşük riskimiz çok fazla.sizin embriyolarınızın genetiğine bakıldı mı peki

Dondurduktan sonrada baktırabiliyorsunuz.Benim 4 deneme sonrası kalan embriyolarımı çözdürüp biyopsi alıp genetiğe gönderdiler sonra yeniden dondurdular.Labaratuarına güvendiğiniz bir yer ise sorun olmuyor.ki bu şekilde bakılan yani genetiği düzgün gelen embriyomda tuttu.benim sorunum tutması değil aslında düşmesi.Doktorum bağışıklık testi yapalım dedi neden vücut bunu sonlandırıyor diye.

Merhaba bende yarım rahimliyim tüp bebek tedavisi ile 2 düşüğüm var ne gibi tedaviler uygulandı size

Düşüklerin sebebi ne dediler bende çok üzgünüm ve sebebini öğrenmek ona göre tedavi uygulanmasini istiyorum

Merhaba bende yarım rahimliyim tüp bebek tedavisi ile 2 düşüğüm var ne gibi tedaviler uygulandı size
ben son gittiğimde doktorum bağışıklık testi yapalım dedi.Katil hücreler oluyormuş bunlar embriyoyu yabancı madde gibi görüp dışarı atmak istiyormuş.Bu testte adet döneminde oluyor adet olunca gelin dedi.Eğer böyle bir durum var ise buna göre tedavi uygulanacakmış.Benim hep 6. ve 7. haftalarda oldu düşüklerim.Keseyi gördük ikisinde de ancak kalp atışı duyamadık.Sizin kaçıncı haftalarda düştü ?

Anladım. Benim biri 6 haftalikti diğeri 8 haftalikti kalbi durdu

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…