Mutfak Püf Noktaları Yardmc olursanz ok sevinirim.

ankem

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Temmuz 2006
69
1
yaklaşık 10-15 kg zeytinim var evde fakat nasıl saklayacağımızı bilmiyorumm ve hepsinin acımasından ve bozulmasından korkuyorumm bilen biri varsa lütfenn yardım etsin nasıl saklamalıyımm. bu zeytinlerii:1no2:

büyük cam kavanozların içine koyup sıvıyağ dökün üzerinede limon dilimleri atın kapağını sıkıca kapatın normalde ben öyle yapıyorum,ama sizin bayağı çok herhalde olur diyorum zeytinleri bölüştürerek yaparsanız iyi olur mutlaka başka tavsiyelerde olur.a.s.

evet zeytinleri 5er kg lik cam (cam olması daha iyi) kavanozlarda saklamak ve yağ limon süper bir formül.bende de var 10 kg bende öyle yaptım..

bende öyle yaparım ama salamura zeytin ise tuzlu sudada beklete bilirsin buzdolapta tabiki

banada 1ay önce 10 kilo kadar zeytin geldi tuzlu salamuraydı ben onu önce sıcak suyla yıkadım biraz suda beklettim sonra soğuk suyla bol bol yıkadım suyunu iyice süzdüm büyük bi selede zeytinyağı ve limonla karıştırıp bidona geri koydum bu sabah uzun bir aradan sonra kahvaltıya koydum çok güzeldi tadı bide busabah küçük bi kaseye zeytin koydum üstüne zeytinyağ limon kekik pul biber döküp karıştırdım süper oldu valla

canım benim ben eğeliyim zeytin yağından baska yağ kullanmam sana önerim su olucak zeytin yağı asla bozulmaz ne kadar beklerse kıymeti o kadar artar acımaz yanlız sakladığın yer ğüneş ğörmesin 5 yıl sonra bile kullanırsın merak etme limon ve benzeri seyler katarsan içerisine her yemeğe kullanamazsın tezgahın altına siselere böl ve kullanıcağını aç görüsmek üzere

az olsa buzdolabın buzluğuna at dicem ya çokta,büyük derin dondurucun varsa at içine hiiçç bişey olmaz.ihtiyacın oldukca al kullan terbiyele.

hepinize tşk ederim bende şunu öğrendim çok zeytini iyicene yıkayıp kuruttuktan sonra cam kavonoza ayçiçek yağıyla koymamız uygun olurmuş zeytinyağ yumuşatırmış

yaklaşık 10-15 kg zeytinim var evde fakat nasıl saklayacağımızı bilmiyorumm ve hepsinin acımasından ve bozulmasından korkuyorumm bilen biri varsa lütfenn yardım etsin nasıl saklamalıyımm. bu zeytinlerii:1no2:

saklama şekli değil ama bir kısmını paylaşabilirsin sevdiklerinle,komşularınla :1hug:

X