Yardimmm!! hamilemiyim?

nanim

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
5 Ağustos 2019
596
1.044
Merhabalar, 1 senelik evliyim 9 aydır korunmuyoruz. Bi problemim yok sadece bir kez yumurtam çatlamamış kiste donusmsutu o ay yasmin verdi doktor kullandım sonra kayboldu. Çok doktor degistirdim çok kafaya taktım en son araştırarak samsunda bülent sürücüye gittim. Eşim de bende kapsamlı muayene olmamıştık eşime sperm testo yaptırmasını söyledi beni ultrasonla muayene edip bi sorun gözükmüyor adetin üçüncü günü gel yumurtlamak var mı diye bakalım eşininse testini değerlendirelim dedi. Bana eğer insulin direncin varsa yumurtan buyur ama çatlamaz dedi glukofen ve folikasit verdi bunları kullan dedi. Doktora gideli bir ay oldu son adet tarihim 06.07.2019. Şuan adet olmam gerekiyor hatta 3. Günü. Ama ben hala adet olmadım kadınlarımda batma belimde ağrı var göğüslerim de sanki sis gibi hissediyorum dokununca açıyor sürekli açık renkli sarı akintim var su gibi. Adetlerim hep duzenliydi. Dün idrarr testi yaptim tek çizgi silik çizgi bile yok bugün kan verdim hcg 0.10. Bi yandan gec dollenmemi acaba diyorum ama oyle olsa hcg filan bisey gosterirdi. Sadece her an adet olacakmis gibi hissediyorum bakiyorum sadece akinti var. perşembe doktora gidicem ama düşünmekten uyuyamiyorum lütfen bilgisi olan başına gelen cevap versin, artık çocuk yok mu sorularını duymaktan sıkıldım.

3 gün gecti ve beta hcg 0.10 ise yukselmez stress yapti isen gecikme olmustur hormon testlerini yaotir amh ve prolaktin e de baktir

Daha bir sene olmuş ne meraklı millet çocuk dogurtturmaya adetin geçikmiş olsa kanda çıkardı doktorunu takip et yumurtla günleri belirlemek için ovulasyon testi kullanabilirsin Rabbim kucağını boş bırakmasın
Cevabınız için teşekkürler ama meraklı olup olmamakla ilgili yorum size düşmez. Amin inşallah Allah isteyen herkese nasip etsin, kalbine göre versin.

3 gün gecti ve beta hcg 0.10 ise yukselmez stress yapti isen gecikme olmustur hormon testlerini yaotir amh ve prolaktin e de baktir
Hormonlara bakıldı hepsi normal.. cevap için teşekkürler beklemekten başka çaresi yok heralde.

tas
Cevabınız için teşekkürler ama meraklı olup olmamakla ilgili yorum size düşmez. Amin inşallah Allah isteyen herkese nasip etsin, kalbine göre versin.
ben sana demedim sana soranlara dedim senin istemen çok normal millet sordukça stresin artıyo artıkça adetin gecikiyo keşke anlayıp ta yazsaydın neyse

Daha bir sene olmuş ne meraklı millet çocuk dogurtturmaya adetin geçikmiş olsa kanda çıkardı doktorunu takip et yumurtla günleri belirlemek için ovulasyon testi kullanabilirsin Rabbim kucağını boş bırakmasın
Çok pardon yanlış okudum ben mesajı, birde kafam da hep aynı şey her denileni yanlış.anliyorum kusura bakmayın....

Stres olmayın bu kadar. Çocuk yok mu diye soranlara yok deyin geçin.
Ben 4.5 yıllık evliyim siz birde bendeki baskıyı düşünün :KK45: umrumda olmuyor.

Benim de 0.13 çıkmıştı ama adet oldum. Stresten gecikmiştir. Insallah olur en kısa zamanda.

Cevaplar için teşekkürler, burda bi kaç konuda 1 hafta 10 gün sonra hafta bi dahaki adetinde öğrenen olmuş düşük bi ihtimal ama işte insan umutlanıyor....

Öyle ovulasyon testi falan hiç kullanmadım,ateş ölçme vs. Sadece adet takvimi uygulamasıyla yumurtlama günlerimi degerlendiriyorum

Benim yaptığım hatayı yapmışsınız.. O uygulamalar hep ovülasyonu adetten 14 gün önce'ye ayarlıyor ama gerçekten öyle olmayabiliyor. Kendimden örnek verecek olursam benim adet döngüm 31 gün sürer aşağı yukarı ve ben 26. gün yumurtlamışım bu ay :KK14:. Size tavsiyem gelecek ay ovülasyon testi yapın.

Benim yaptığım hatayı yapmışsınız.. O uygulamalar hep ovülasyonu adetten 14 gün önce'ye ayarlıyor ama gerçekten öyle olmayabiliyor. Kendimden örnek verecek olursam benim adet döngüm 31 gün sürer aşağı yukarı ve ben 26. gün yumurtlamışım bu ay :KK14:. Size tavsiyem gelecek ay ovülasyon testi yapın.
Öyle mi, bende öyle yapayım bu aydan sonra o zaman ama inşallah gerek kalmaz da bi mucize olur :dua:

tas

ben sana demedim sana soranlara dedim senin istemen çok normal millet sordukça stresin artıyo artıkça adetin gecikiyo keşke anlayıp ta yazsaydın neyse

ben de ilk okuyunca öyle anladım sonra asıl demek istediğinizi anlayınca size sonuna kadar hak verdim.
kişi zaten geriliyor bir de çevre baskısı oluyor o baskı üzerinde x2
doktora gidince de sakin ol oluruna bırak diyor, bu baskı ve beklentilerle nasıl bırakacaksak oluruna :sinirli:

ben de ilk okuyunca öyle anladım sonra asıl demek istediğinizi anlayınca size sonuna kadar hak verdim.
kişi zaten geriliyor bir de çevre baskısı oluyor o baskı üzerinde x2
doktora gidince de sakin ol oluruna bırak diyor, bu baskı ve beklentilerle nasıl bırakacaksak oluruna :sinirli:
Aynen öyle artık gerçekten yoruldum aslında başta daha erken diyorsun ama herkesin sorması yüzünden bunaldim her ay adet olacağım zaman acaba gelecek mi yoksa olmiycam mi diye düşünmek mahvetti beni. Ama aksine bu ay hiç düşünmedim hatta düşünmeye vaktim yoktu. Kayınvalidem rahatsızdı hep onlardaydim. Eşimle bile zor görüştük, yumurtlama günlerine denk getirmeye çalıştım onları da. Inşallah hayırlısı olur.

X