yardımmm 36. haftaaaa

darkolive

eski obez, şimdi lopez :)
Kayıtlı Üye
2 Şubat 2009
6.913
5
41
kızlar 35-36. haftasında olupda bir anda şiddetli sancı çeken varmı? sanki bebeğim aşağı düşecekmiş gibi düzenli değil ama sancılar , birde karnınız taşş gibi oluyor mu? genelde üst kısımı,ayaklarınız şişiyormu? yaşayan varmı böyle şeyler :a015: nette her an herşey olabilir dikkatli olun yazıyor...

Son düzenleme:
kızlar 35-36. haftasında olupda bir anda şiddetli sancı çeken varmı? sanki bebeğim aşağı düşecekmiş gibi düzenli değil ama sancılar , birde karnım taşş gibi oluyor mu? genelde üst kısımı,ayaklarınız şişiyormu? yaşayan varmı böyle şeyler :a015: nette her an herşey olabilir dikkatli olun yazıyor...

sakin ol canım ben yeni anneyim ve senin bu yaşadıklarını çok yoğun yaşadım hiç bir şey olmaz diyemem çünkü bunlar rahmin doğuma hazırlanması da olabilir ama ihmal etme hemen bir doktora git ben ihmal ettim ve 3.gün artık ağrımdan ağlıyordum acil doktora gittiğimde doktor doğum başlamış olabilir dedi kontrol etti neyseki rahim açılmamıştı progestana başlatmıştı tekrardan çünkü benim hamişliğim baştan problemliydi tekrarlarsa doğum yaptırırız demişti doktorum umarım anlatabildim geçmiş olsun

sakın ihmal etme mümkünse şimdi git doktoruna yada ara doktorunu o sana yol gösterir

geçmiş olsun a.s.

teşekkür ederim ezelcim ilgine, normal kasılmalar olduğunu söylüyor nasıl bir kasılmaysa aşağı düşücek gibi oluyor sanki bebeğim 2-3 kez oluyor günde 3gün sonra kontrolüm var bi daha hatırlatim saol canım

Bende 36.haftamdayım canım ayaklarımda şişmeler oluyor ayağının altına yastık koyup uzan ara ara dinlendir kendini...bebişin yavaş yavaş doğum kanalına girmeye çalışıyor kasıklarında bu yüzden sertleşme ve baskı hissedebilirsin aynı zamanda sık idrara çıkabilirsin...bu haftalarda yalancı sancılar olur bendede oluyor zaman zaman ama buda gayet normal bi gebe olduğunu gösteriyor...
İnternette okuduğun her an herşey olabilirin anlamı artık her an doğum olayın olabilir artık erken doğum diye bişey yok 36-37-38 herhangi birinde doğumunu yapabilirsin bu normal anlamına geliyor her an hazırlıklı ol yani...zaten 40.haftaya bile çok nadir kalan oluyormuş...
İnşallah hayırlısıyla kurtulursunuz sende bebişinde..

teşekkür ederim ezelcim ilgine, normal kasılmalar olduğunu söylüyor nasıl bir kasılmaysa aşağı düşücek gibi oluyor sanki bebeğim 2-3 kez oluyor günde 3gün sonra kontrolüm var bi daha hatırlatim saol canım

rica ederim darkolive :) aman ihmal etme canım inş hayırlısı ile tamamına erdirsin rabbim sağlıkla kucağına alırsın meleğini :)

aminnnnn 37+4 oldu bugün ayaklarım artık o kadar çok ödem yaptı ki bakamıyorum ayaklarıma, zaten o sancılarda normalmiş, meleğimde kıpır kıpır zaten içimde kaburgalarımı kırıcak artık güçlendi :)) bakalım hayırlısıyla hangi güne denk gelicek... saolun kızlar allah yardımcımız olsun

canım benim daha küçük 30. haftamdayım ama çevremde yeni doğum yapan arkadaşlarım var senin dediğn haftalarda onlarda sancıdan şikayet ediyordu yalancı sancıymış diğerleri hakkında pek br bilgim yok canım az kalmış doğumuna Allah sağlıkla kucağına almayıı nasip etsin canım

X