Yardımınıza ihtiyacım varr / Tatil..

Tweety26

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Ağustos 2010
808
14
Bu seferki bir dert değil, yardım aslında..
Önceden konumu okuyanlar bilir bir İstanbul tatili olayımız vardı. Ve annem sonunda ikna oldu. (Ki çok mutluyum çaktırmayın. Evde mum olacaktım. ) İnşallah Cumartesi günü gideceğiz. Yanlız ben İstanbul'a gitmeyeli yaklaşık 6 yıl oldu. Tarihi ve gezilecek yerleri tabiki gezeceğim ama alışverişi de unutmayacağım. Alışveriş için ilk durağım İstiklal, bakırköy yada beşiktaş tarafı olur heralde. Peki sizin önerebileceğiniz alışveriş, gezi, iyi vakit geçirilebilecek yada güzel yemekleri olan yerler varsa yardım eder misiniz ? Şimdiden çoook teşekkür ederim :) (Bölge sınırım yok)

Son düzenleme:
Nerede kalacaksın acaba ?

Eminönü olabilir.Takı,toka,şal vs...Kendini kaybedersin :) Annenle geliyorsan Şark Han'a uğrayın,annen bayılır.(toptan fiyatına ev aksesuarları filan var)
İster balık ekmek alırsın,ister Hamdi'de manzaraya karşı kebap yersin.

Eyüp Sultan'ı ziyaret edip,teleferikle Piyer Loti'ye çıkabilirsin.

Yaşadığın şehir Ankara yazıyor.O yüzden denize özlem vardır diye düşünüyorum.Ufak bir vapur yolculuğu ile Büyükada'ya geçebilirsin,zevkli olur.

Beşiktaş veya İstiklal'e gidip,Nişantaşı'na çıkmamak olmaz :)
Merak ediyorsan (basında çok çıkar) İstinye Park'a uzanabilirsin.
İstinye uzak dersen,Şişli'deki Cevahir avm,mağaza açısından çok zengindir.

Cumartesi günleri Beşiktaş pazarı var.İhraç fazlası güzel giysiler satılıyor.Beşiktaş'ı cumartesiye denk getirirsen mutlaka git.

Cevahir, İstinye Park, Carousel, Torium, Forum Marmara, Forum İstanbul, Akmerkez gibi severek alışveriş yapabileceğin mekanlar var (İst-Avrupa).

Onun dışında oralar biraz bütçemi aşar dersen bakırköy, beşiktaş, eminönü, aksaray, taksim gibi yerler oldukça uygun..

Ortaköy de çay içmeyi, Eminönünde balık-ekmek yemeği, Pierre Loti'ye çıkmayı, Ayasofya'ya,Yerebatan Sarnıcı'na, Sultanahmet Camii'ne, İstiklal'e, Topkapı Sarayı'na, Dolmabahçe Sarayına, Gülhane Parkına, Mısır Çarşısına, Kız Kulesine ve Galata Kulesine gitmeyi de unutma canım

Yorumlarınız için çok teşekkür ederim. gittim, gezdim, gördüm geldim. gerçekten rahatlatıcı bir tatil oldu. Önerilerinizin hepsini yapmaya çalıştım. Tekrar teşekkürler.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…