Yardımcı olur musunuz?

kullanici3434

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
25 Şubat 2023
15
2
23
Adetimin bittiği gün ilişkiye girdik ardından ertesi gün yine 14 15 saati bile aşmamıştır ertes72 ilacını içtim fakat bugün düz bi kanamam var göğüs uçlarımda halka ve beyazlık oluşmuş. Çevremde kimseye soramıyorum. Korkmalı mıyım? ( önceden ella içmiştim 2 kere böyle olmamıştı) desteğiniz için şimdiden teşekkür ederim

Tarihler 18.02.2023 19.02.2023 ardından hemen içtim son ilişkiden. 4günün ardından böyle bi kanama oluştu kesik kesik aktif değil.

Tarihler 18.02.2023 19.02.2023 ardından hemen içtim son ilişkiden. 4günün ardından böyle bi kanama oluştu kesik kesik aktif değil.
Ertesi gün hapının amaci budur zaten, regl olursunuz. Ayrica ben 3 aylik gebeyim meme ucumda bir belirti, iz, halka, birşey yok, vücudunuzda yok yere belirti aramayin. Kanamaniz olmuş, gebe kalmazsınız.

Ertesi gün hapının amaci budur zaten, regl olursunuz. Ayrica ben 3 aylik gebeyim meme ucumda bir belirti, iz, halka, birşey yok, vücudunuzda yok yere belirti aramayin. Kanamaniz olmuş, gebe kalmazsınız.
Teşekkür ederim ama daha önce böyle bi durum yaşamadım. Regl dönemim ağrılı geçer hatta dayanamam bunda sanki sağ kasığım gıdıklanıyor. Daha önce kullandığımda hep günümde oldum endişeliyim beklenmedik bir şey

Sağlık ve hormonlarınız açısından sürekli hap almazsanız belki vücudunuz anormal tepki vermez. Gebe değilsiniz.

Tamamen ilacın içerdiği hormonların yan etkisi, birkaç ay düzensiz kanamalarınız olabilir, bu ilaçlar yılda max 2 kere alınır haberiniz olsun, yoksa hormonlarınızı alt üst edersiniz.
Başka şekilde korunma yöntemi deneyiniz.

ilacın yan etkisidir . düzensizlikte yapar.

Geçen sene 2 kere almıştım

2021 Kasım ve 2022 haziran ayından bu yana kullanmıyordum bu konuda bilgim var yılda maximum 3 kere alınıyor fakat hiç hamile kalmadım hazırlıklı olmadığım için korkularım var kullanmadığım bir ilaç eczacı tavsiyesiyle almıştım. Onun dışında sağlıklıyım rutin kontrollerimi yaptırırım adetim düzenlidir tarihinden önce ilaç aldığımda dahi kanama yaşamadım

Bi problem olur mu yarına kadar düşünmek istemiyorum kliniğe gideceğim mesaj attım asistanına dönmedi ertesi gün hapı aldım ACİL olduğu için.

Bu konuda bilginiz var ise yaşadıklarınızda gebelik ile ilgili değil bilginiz olmalı.
Senede 1 kez alıp burada hormonlarım mahvoldu diye onlarca kadın var.

Bu sefer kanama yaşadınız ve bu sağlıksızsınız demek değil, ilaç bu sefer yan etki göstermiş ki çok normal.
Bu arada göğüs uçlarınızdaki halkalar yada renk değişikliği kullandığınız ilacın hormon içerikli oluşundan kaynaklanıyor. % 99 hamile olmadığınızı düşünüyorum tabi o %1 ihtimaller herzaman vardır. Kan testi yapıp negatifi görerek rahatlarsınız.

Ertesi gün hapını 3 kez aldınız yani bugüne kadar
Valla MaşaAllah iyi cesaret

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…