Yardım

Sheqerliq

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
13 Şubat 2013
73
11
ben dua etmek için niyeti ederken sürekli baştan başlıyorum ve bu saatler alabiliyor. namazdan sonra dua etmek çok zorlaşıyor benim için niyet süresi çok uzun oluyor nedense bunun geçmesi için bir zikir yada dua varmı bildiğiniz

Niye niyet uzun olsun ki.
Ben kısacık Allahım niyet ettim şunun için deyip başlıyorum ayete duaya

sürekli baştan başlıyorum niyete sorun bu zaten kısacık niyeti etmem saatlerimi alıyor
Allah allah nasıl bir niyetiniz varki? Kısa ama uzun sürüyor.
Hani ne için olduğunu yazmadan buraya yazabilir misiniz? Veya özel değilse ne için olduğuyla yazın.
Başlarken en başında 21 besmele ve rabbim kolaylıkla ve çabucak bitirmemi nasib et deyin ve 7 defa rabbi yessir duasını okuyup öyle başlayın.
Belki sürekli dile getirmek zor oluyordur, niyetinizi yazın ve yazılanı okuyun.

abdesttede böyle namazdada böyle dua ederkende böyle takıntı yani.sürekli baştan başlıyorum edemeyince okuyamayınca veya okuyamadığımı düşününce.sürekli baştan başladığım için uzun sürüyor.

anladığım kadarıyla aşırı vesveselisiniz oldu mu olmadı mı diye düşünüyorsunuz düşündükçe de tekrarlıyorsunuz. vesveseler insanı yıldırır ve uzaklaştırır yağtığı yapacağı ibadetlerden o sebeple bol bol felak nas ayetelkürsi okuyun.. Rabbim dilimizle söyleyemediklerimizi kalbimizden geçenleri de biliyor elhamdülillah dua edelim bizlerde sizin için.. Şeytanın ve vesveselerin şerrinden korusun Rabbim cümlemizi

niyete başlıyorum yapamayınca baştan başlıyorum o kadar kötüki bu ama pes etmiycem ben etmiyorumda zaten sadece bu sabah iki saattir niyeti yapamadığım için pes ettim sadece ben ne dua etmekten pes ederim ne de namazımdan. dualarınızı eksik etmeyin ne olur bu durumdan kurtulayım.

sen dilinden felak nası eksik etme canım inşAllah yaa

Canim onun adi vesvese. Bol bol istigfar ve salavat oku gecer.

Benim de namaz ve abdest takintilarim vardi.Ilmihal bilgisi azaltiyo.Tabi mezhebinizede bagli.Yardimci olabilirim.

abdestte ve namazda niyete sürekli baştan başlamaktan vesvese yüzünden namaz vakti geçti kılamadım deli olacağım

abdestte ve namazda niyete sürekli baştan başlamaktan vesvese yüzünden namaz vakti geçti kılamadım deli olacağım
canım bu bariz vesvese namaz vaktini kaçırtmış şeytan sana vesvese vererek .
manasını düşünerek her sabah 111 kere Euzübillahimineşşeytanırracim oku. 112. de besmele çek ve bundan sonra çok basit bir şekilde 'niyet ettim Allah rızası için abdest almaya' ya da 'niyet ettim Allah rızası için sabah namazının sünnetini kılmaya' de ve ardından düşünmeden abdestini al namazını kır.
Şeytanın vesvese vermesine yenik düşmüşsün namazı kılmayarak, Allaha sığın acilen.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…