yardım lütfen dün gece hiç uyuyamadım bu yüzden:(

E

EU3

Ziyaretçi
merhaba kızlar 4+5 haftalık hamileyim geçen yıl bu zamanlarda 6 haftalık düşük yapmıştım bu yüzden bu hamileliğimde çok tedirginim.3 gündür gögüslerimin hamileliğn başındaki haline göre daha küçüldüğünü farkettim uçlarıda önceden çok acıyordu dokununca şimdi pek acımıyor ama göğüslerimde yinede ağrı var. bu arada progestanda kullanıtyorum.dün gece internette bebek canlılığını yitirince gebelik belirtilerinde gerileme olur diye bir şey ojkudum ve moralim çok bozuldu doktorumda yırtdışında olduğunda onada ulaşamıyorum çok korkuyorum yardım lütfen

ayrıca şunu söylemeyi unutmuşum birkaç gün önce yüz üstü uyumuşum karnımın ağrısıyla uyandım acaba bu yüzden bebeğe bir şey olmuşş olabilirmi

Yatış şekli bebeği etkilemez bu haftalarda.Ben doktora sorduğumda eğer bir problem varsa düşer zaten dedi bana.Ben allatan muayene için sormuştum bunu.

Canım zaman zaman belirtilerde faklılıklar olabiliyor, hemen endişe etme. unutma ki suanda stres yüzünden daha kötü etkiliyorsun bebeğini. Bu dönemde yüzüstü yatmaktan dolayı hiçbirşey olmaz. ben 24. haftamdayım daha yeni yeni sırt üstü yatmaya başladım, doktorum sen zaten rahatsız olunca yatamazsın o yüzden kasma kendini dedi bu konuda. Eğer daha fazla stres yapıp bebişine daha çok zarar vereceğini düşünüyorsan herhangi bir doktora gidip ultrasonla baktır, kendi doktorunu da eğer telefonu varda haberdar edersin. Umarım herşey gönlünce olur canım.

merhaba kızlar 4+5 haftalık hamileyim geçen yıl bu zamanlarda 6 haftalık düşük yapmıştım bu yüzden bu hamileliğimde çok tedirginim.3 gündür gögüslerimin hamileliğn başındaki haline göre daha küçüldüğünü farkettim uçlarıda önceden çok acıyordu dokununca şimdi pek acımıyor ama göğüslerimde yinede ağrı var. bu arada progestanda kullanıtyorum.dün gece internette bebek canlılığını yitirince gebelik belirtilerinde gerileme olur diye bir şey ojkudum ve moralim çok bozuldu doktorumda yırtdışında olduğunda onada ulaşamıyorum çok korkuyorum yardım lütfen

canım seninki tamamen pisikolojik bence ben senin gibi birşey yaşamadığım halde geçmişde okuduklarımdan duyduklarımdan ne kadar etkilenmişsem devamlı aynı korkuyla yaşadım sabahları kalkar göğüslerimi sıkardım hah acımıyo önceden daha çok acıyor derdim yüzükoyun yatardım acıyormu göğüslerim yeterince acımıyor gibi gelirdi o gün midem bulanmasın kesin birşey oldu derdim o yüzden sık sık doktora gitmişimdir kalbini ferah tut sen psikolojik olarak öyle hissettiğinden belirtilerde azalıyor gibi geliyordur ayrıcada yüzükoyun rahatlıkla 3 ayın bitene kadar yatabilirsin bebeğe hayatta birşey olmaz.

canım ya seninle aynı durumdayız bende geçen yıl bu zamanlar hamileydim bebeğim karnımda öldü
bende bugün aynı şeyleri düşünüyordum bugün mide bulantım azaladı ikide bir wc e gidiyorum kahverengi akıntım felan varmı diye
bende çok korkuyorum
sağol iyiki konuyu açmışın içim rahatladı
bide bugün kasıklarımda batma var ara ara neden acaba bilen varmı

canım ya seninle aynı durumdayız bende geçen yıl bu zamanlar hamileydim bebeğim karnımda öldü
bende bugün aynı şeyleri düşünüyordum bugün mide bulantım azaladı ikide bir wc e gidiyorum kahverengi akıntım felan varmı diye
bende çok korkuyorum
sağol iyiki konuyu açmışın içim rahatladı
bide bugün kasıklarımda batma var ara ara neden acaba bilen varmı

anim sen esine soyledin mi?

Arkadaşlar hiç hamile kalmamış biri olarak konuşuyorum ama yazdıklarınızı okuyunca kendimi tutamadım. Stresli bir dönemdesiniz ve bu çok doğal ama lütfen bunu en aza indirmeye çalışın bebeklerinizi düşünerek. Allah korusun onlara bir zarar gelebilir. Hale egecim için rahat değilse başka bir doktora görün canım kendi doktorun geldiğinde de onu durumdan haberdar edersin. Bu şekilde için rahat eder. Umutyarencim bu kasıklardaki batma çoğu arkadasımda var ama sen de merak ediyorsan doktoruna sor fakat ben normal diye biliyorum yine de seni yanlış yönlendirmiş olmayayım en iyisine doktorun karar verir

senı cok ıyı anlıyorum ama oyle yersız endıslerkı bunlar goguslerın zaman zaman agrıcak zaman zaman hıc bıseyın olmayacak agrının sebebı buyumesı herzaman buyumez bı dusunsene 9 ay boyunca buyuse ne hale gelır ayrıca karnın cıktıktan sonra agız ustu yatmak sakıncalı sımdı degıl canım hıc bosuna tedırgın olma bırde sakınnn unutmaaa bu yersız telaslar belkıde kotu agzıma bıle almak ıstedıgım seylerı getırıyor.....

butun bunları tecrubelerıme dayanarak soyluyorum bende senın gıbı daha once bı kaybım 7.haftamda oldu. bu ıkıncı hamılelıgım umarım bu kez saglıkla kucagıma almak nasıp olur..ama oncekı gıbı hıc bıseyden sakınmadın ve hıc korkmadım hıc bısey olamayacak dedım yedım içtim keyfını cıkardım halende oyle yapıyorum emın olun olumsuz dusuncelerle sadece üzücü seylerı cagırıyoruz...

yaslanın arkanıza ve suan hamıleyım deyıp tadını cıkarın sende oyle canım....

ayrıca karnında agrı da zaman zaman olacak karın kaslarınla ılgılı bebeis için yer acıyorlar :)

Son düzenleme:
merhaba kızlar 4+5 haftalık hamileyim geçen yıl bu zamanlarda 6 haftalık düşük yapmıştım bu yüzden bu hamileliğimde çok tedirginim.3 gündür gögüslerimin hamileliğn başındaki haline göre daha küçüldüğünü farkettim uçlarıda önceden çok acıyordu dokununca şimdi pek acımıyor ama göğüslerimde yinede ağrı var. Bu arada progestanda kullanıtyorum.dün gece internette bebek canlılığını yitirince gebelik belirtilerinde gerileme olur diye bir şey ojkudum ve moralim çok bozuldu doktorumda yırtdışında olduğunda onada ulaşamıyorum çok korkuyorum yardım lütfen

sakin ol geçmişi unut ve yeni bebeğine odaklan ona sikica saril...kötüyü düşünme bebeğini kucağini alişini hayal et bak gör herşey daha iyi olacak rabbim bebebğini sana bağişlasin...

canim benim onceki bebegin dusuk oldu,bu da öyle olacak diye birsey yok...ben de bir dusuk yapmistim yilbasinda disgebelikti..tekrar hamile kalinca ben de korkmustum ama zamanla korkumun yersiz oldugunu anladim...insallah bebegin sana tutunacak ve hersey daha guzel olacak hayirlisiyla...sen icini ferah tut...

canım benim durumum daha vahim 6+0ım daha hiç midem bulanmıyor göğüslerim ilk zamanlar gibi acımıyor ve ağzımdaki metalimsi tat da gitti vs vs ama düşünsene daha yolun çoook başındayız bu 40 hafta nasıl geçcek ben de böyle düşünüp hamile olduğumu unutuyorum bi de internette böyle takılınca ona buna bakıp evhamlanıyorum sen takma 7+0 olunca drye git nasip inşallah herşey bu sefer güzel olcak

CANIM İYİ DÜŞÜN İYİ OLSUN MORAL ÇOK ÖNEMLİ...DÜŞÜNME LÜTFEN KÖTÜ ŞEYLER:1hug:

Arkadaşlar hiç hamile kalmamış biri olarak konuşuyorum ama yazdıklarınızı okuyunca kendimi tutamadım. Stresli bir dönemdesiniz ve bu çok doğal ama lütfen bunu en aza indirmeye çalışın bebeklerinizi düşünerek. Allah korusun onlara bir zarar gelebilir. Hale egecim için rahat değilse başka bir doktora görün canım kendi doktorun geldiğinde de onu durumdan haberdar edersin. Bu şekilde için rahat eder. Umutyarencim bu kasıklardaki batma çoğu arkadasımda var ama sen de merak ediyorsan doktoruna sor fakat ben normal diye biliyorum yine de seni yanlış yönlendirmiş olmayayım en iyisine doktorun karar verir
slm kızlar ben maley 1 aylık gebeyim daha önce 2 düşük yaptım kanımda pırtılaşma var ve şu anda kasıklarım da agrı var benim gibi olan varmı aranızda cok korkuyorum normalmi yoksa bunlar bebek düşmesin diye ilaçta kulanıyorum

canim benim hic boyle seyleri dusunup de bos yere stres yapma.bu bebisin de dusuk olacak diye bir sart yok allah korusun..
ben de ilk bebegimi kaybettim baslarda korkuyordum bu bebegim de dusuk olacak diye ama olmadi cok uskur insallah da olmaz.:nazar:
sen de icini ferah tut canim,iyi dusun iyi olsun,
Allah yavrunu sana bagislasin insallah.a.s.

X