Yapayalnız ve yan yana: Son tatilini yapıp intihar eden yaşlı çift dört kişiyle uğurlandı

Chess

Nirvana
Kayıtlı Üye
14 Ağustos 2009
53.299
42.836
İzmir’in Çeşme ilçesinde tatil yaparken ortadan kaybolmalarının ardından intihar ettikleri ortaya çıkan çiftin cenazeleri, 14 Şubat Sevgililer Günü’nde yan yana toprağa verildi. Dört kişinin yer aldığı çiftin cenazesine, Kanada’da yaşayan oğulları katılmadı.

‘Kimseyi yormadan gidiyoruz’
Mersin’den tatil için Çeşme’ye giden Ülker Çetin ve eşi Altan Çetin, kaldıkları otel odasına iki zarf bırakıp ortadan kaybolmuş. Otel temizlikçilerinin bulduğu iki zarftan birisinden intihar mektubu, diğerinden 2 bin lira bahşiş çıkmıştı.

‘Adli merciye’ hitaben kaleme alınan mektupta şöyle yazıyordu: “Hiç kimsenin etkisi ve müdahalesi olmadan hayatlarımızı sonlandırıyoruz. Bedenlerimizi 9 Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne bağışlıyoruz. Lütfen gereğini yapınız. Çok mutlu bir yaşam sürdük. Kimseyi yormadan, kırmadan, muhtaç olmadan gidiyoruz.”
Kamera kayıtlarında, çiftin geceyarısı sıralarında odalarından çıkarak, otelin plajına doğru gittiği görülmüş, emniyet ekiplerinin araştırması sonucunda çiftin cesetleri yakındaki bir plajda bulunmuştu.

‘Gitmeyi seçtik’

Otel yönetimi için de not bırakan çift, yaşılık ve hastalıklar nedeniyle ‘gitmeyi seçtiklerini’ belirtip, “Yaptığımız şey için güzel otelinizden ve güleryüzlü personelden özür dileriz. Kalan paramızı personele dağıtın, diğer eşyalarımızı ihtiyaç sahibi olanlara paylaştırmanızı rica ederiz” dedi.

Çiftin intihardan önce Kanada’da yaşayan oğullarına WhatsApp üzerinden, “Hoşçakal” mesajı gönderdiği, yanıt olarak “Canlınız yetmedi, kendinizi öldürerek de ağzıma s…n. Nefret ediyorum ikinizden” aldığı ortaya çıkmıştı.

Üç işçi saf tuttu

Fotoğraflar: DHA

Adli Tıp’ta bekleyen çiftin cenazeleri yedi gün sonra yakınlarınca teslim alındı. Konuşmak istemeyen ve soruları yanıtsız bırakan aile üyesi, çift ile çocukları arasında sorunun bulunmadığını söyledi.

Çiftin cenazesi öğle namaz vakti beklenmeden cami yerine direkt olarak Doğançay Mezarlığı’na götürüldü. Mezarlıkta çalışan üç işçi cenaze önünde saf tutarken, ailenin kadın yakını uzakta bekledi.

Tek musalla taşı bulunduğu için tabutları sırayla konulan çift, namazdan sonra yan yana son yolculuklarına uğurlandı.

http://www.diken.com.tr/yapayalniz-...tihar-eden-yasli-cift-dort-kisiyle-ugurlandi/

Bence bu çift gerçekten arızaydı, herkes oğullarını suçladı ama belli ki adama hayatı dar etmişler
yani insanın hiç mi yiğeni kuzeni, aile dostunu konusu komşusu bişeysi olmaz, cenazede saf tutan sadece mezarlık çalışanları... bir Allahın kulu da gelmez mi ya, demekki o kadar sevilmiyorlarmış

Kim ne derse desin güzel ve nazik insanlarmış
Bugün hayatta olup yaşamayı hak etmeyen birçok insandan daha güzel

Cenazenin kalabalık olması iyi birşey derler büyüklerimiz
Nolursa olsun aileleri katılmalıydı diyorum
Allah rahmet eylesin
İntihar etmeyi düşünmek bile çok acı
Kimbilir neler yaşadılar

Ben şeye takıldım ya bedenlerimizi 9 eylül tıp fakültesine bağışlıyoruz diye mektup bırakmışlar, bu dikkate alınmıyor mu acaba resmi başvuru olmadığı için?

Kanserlermiş ama öyl diyordu haberin birinde

komşuya akrabayı hayatlarından mı sildiler
yoksa zamane insanlar vefasız mı?
bu soruyu hiç bir zaman öğreneceğim

komşuya akrabayı hayatlarından mı sildiler
yoksa zamane insanlar vefasız mı?
bu soruyu hiç bir zaman öğreneceğim
İstanbulda bi villada yaşıyorlarsa ya da çoğu apartmanda komşulardan kim kimi ne kadar tanıyor artık gittikçe uzaklaşıyoruz

Bir cok insanda olmayan cesaret varmis bu insanlarda, herkesin yapabilecei bir sey degil bu, can cok tatli bir sey.

Beni de cocuklarinin yazdigi "agzima s.cn "lafi cok üzdü. Cünkü bunun altinda söylenmeyen ama varligi belli olan sevgi var. Intihar ederwk agzima s.cin demek ölmeyin yapmayin demek aslinda...

yazık cenazelerini alan da olmamış merak ediyorum mirası da geri çevirecek mi
adam facebookta geyiğe başlamış bile

yani bi de kalabalık cenazeler görüyoruz ve göreceğiz nice kötü olduğunu alenen bildiğimiz kişiler için cenazelerinde kimsenin olmayışına bu insanlar kötüdür diyemeyiz

Beni de cocuklarinin yazdigi "agzima s.cn "lafi cok üzdü. Cünkü bunun altinda söylenmeyen ama varligi belli olan sevgi var. Intihar ederwk agzima s.cin demek ölmeyin yapmayin demek aslinda...

anne babasının aşkından o kadar ölüyormuş ki gelip bi cenazlerini alıp mevlüt okutamamış ilk okuduğumda acaba bişey yaptılar oğullarına dedim ama şu an fikrim değişti ebeveylerinin öldüğü gün adamın sayfasından tek şikayet ettiği konu türkiyede krematoryum olmaması

Kanserlermiş ama öyl diyordu haberin birinde

valla bilmiyorum, böyle durumlarda herkes bilip bilmeden evlada yüklenir, bence kimse anne babasından durup dururken nefret etmez, evlatlarda evliya, peygamber değil sonuçta herkesin bi sabır sınırı var, bu çiftin haberlerini okurken edindiğim izlenim arıza bi çift oldukları yani kanser olmalarıda bunu değiştirmiyor tabii... benim sezdiğim muhtemelen anne arızaydı ve 50 içinde adamıda değiştirip kendine benzetti... zaten intihar ederekte ağzıma s... diyerek aslında sevdiğinide belli ediyor kaba bi şekilde de olsa, oh oh ölünde kurtulayım dememiş yani, sonuçta kurtulmuş adam bence
yani çocuğuna çocuklarına hayatı zehir eden anne baba çok burda bile bdv de sürekli okuyoruz ama eminim çok daha ağırlarıda vardır hayatta

bence cenazelerinin bir hafta sonra alınması ve bir tane tanıdık kişinin olmamasıda çok anormal, yani burası Türkiye, ne olursa olsun cenaze kültürü devam ediyor biz de, en azından 3-5 tane akraba komşu, bu adamların cenazesi nerden nasıl kalkcak hangi mezarlığa koncak diye merak eder sorar gelir yani

Icim acidi ama son yasadiklarim bana hayati cift tarafli sorgulamayi ogretti hadi oglun vefasiz cikti es dost hisim akraba komsu ahbap neden kimse yok neler yasadiniz yasattiniz insanlara da cenazede kimse yok

bazen insanlar kendilerini o kadar yalnız hissederler ki bulunduğu ortamı bırakıp bir yerlere gitmeyi düşünürler....onca kalabalık içinde...yalnızdırlar zaten..bu yüzden ölümde de yalnız olmayı seçmiş olabilirler...kim bilir?

çok üzücü...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…