yanlışmı biliyorum... eğer yanlışsam düzeltin....

milkshake

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
21 Mayıs 2008
4.064
7
kızlar dün adet olmam gerekiyordu ve bugünde olmadım ve test yapmıştım bir iki saat bekledikten sonra böyle gölge gibi bir ikinci çizgi çıkmıştı.....

az önce bir yazı okudum bu gebelikler kanda en erken 12. gün idrarda ise en erken 14. gün çıkıyormuş....

ben geç yumurtladım bu ay 16. gün falandı şimdi hesapladım eğer döllenme olmuş ise bugün tam 14. gün daha çıkmaması normal değilmi varsa bile.....

yada bir daha test ne zaman yapmalıyım... bizim buralarda fortel veya clear blue satılmıyor bu ucuz testlerede artık hiç güvencim kalmadı kaç kere yalancı çoban oldummm...

bol bol dua edin kızlar benim için...yanlış bilmiyorum dimi en erken 14. gün çıkıyor idrarda ha birde kızlar eğer yoksa yani negatif olsa bile daha önce birçok kez test yaptım böyle gölge gibi soluk gibide olsa testlerde hiçbirşekilde çıkmıyor..... buda bir gelişmedir umarım....

umarım dediğin gibidir tatlım amam 1-2 saat geçmiş diyosun.test kuruduğu için gölgelenmiş olabilir.20 dakkikadan sonra test geçersiz olur zaten.bide adetin geçiktiyse zaten idrar testinde gayet belirgin bi şekilde çıkmalıydı.yinede inşallah hamilesindir canım.

canım aynı şey bendede olmuştu 1 2 saat sonra 2.çizgi belirginleşti hamile moduna bile girdim hemen ama değilmişim 10dk içinde çıkarsa 2.çizgi hamiş sayılıyomussun cnm ama inş geç yumurtlamışsındır ve hamilesindir.:CüvCüv:

1-2 saatten sonrası geçerli sayılmaz
ilk 5 dk içinde olan geçerlidir..
beta hcg yaptırır isen sonucunu öğrenirsin

ama daha önceki testlerde hiç böyle çıkmamıştı..... yani aradan bir gün bile geçse gölge şeklinde bile 2. çizgi çıkmıyordu,,,,, ozaman yoksa niye böyle oldu bu ya normalde düzenlidir benim adetlerim hiç şaşmaz 28 günde bir olurum ve olmadan 2-3 gün önce kahverengi lekelerim gelir.....

kafak çok karıştı.... ya eğer yoksada biranönce adet olayım inanın kaç aydır bekliyoruz ne bebek var ne bişey ama en azından gününde gelirdi adetlerim ama bu ay ortada bişey yok bu ay tatil planımız var ama şu olay kesinleşmeden hiçbirşeye kıpırdayamıyoruz

evet canım kanda gebelik testi yaptır hemen öğrenirsin sonucu.
inşallah hamilesindir

aynı şeyleri bende yaşadım ama yinede çok emin olmak istiyosan bi poliklinipe git kan testi yaptır onda hemen çıkar yerimseniben

işte asıl sorun bu: burda özel bir polinik yok bhcg yaptıracağım, sağlık ocağında kandan test yapmıyorlar birtek devlet hastanesi kalıyor onada yarın için bütün randevular dolu birde izin konusu var randevu saatinde gidip kan vereceğim sonra öğleden sonra akşama doğru sonuç için tekrar izin almam lazım oda biraz sorunlu oluyor.... işin kötüsü burada ne fortel test nede clear blue satılıyor.... böylece kaldım ortada.....

canım ben iki kere silik gördüm ikisinde de bişey yoktu. ilk 5 dk içinde çıkan sonuç doğru. ve silik çizginin her zaman yanılma payı var. bi tane daha yap. dakika tutarak. bir de sabah idrarıyla yaptığın test daha net sonuç verir. eğer varsa daha koyu bi ikinci çizgi görürsün.

bi test daha al. sabah ilk kalktığında bi dene bence.

canım ertesı gun gecen bı sonuc zaten dogru olmazkı...
daha once oyle olmamıs olması bısıyı degıstırmez
ılk 5 dk ıcındekı sonuclar gecerlıdır en fazla 8 dk
sonrası yalan..

çıkmaz diye bişey yok..ben testi yaptım bişey çıkmadı öylece lavabonun yanına bırakıp duşa girdim çıktım yaklaşık yarım saat geçti ..teste baktım yine bişey yok..dışarı çıktım 3 saat sonra geldim, lavaboya gittim testi atmak için elime aldığımda ikinci çizgi çıkmıştı ama silikti..hamileymişim..şu anda 6 aylık oldum..bence olabilir..

kızzlarrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr az önce işten çıktım ve eve gelirken dayanamadım yolda eczaneden bir test aldım duydunuzmu bilmiyorum ge- be test diye birşey ve eve gelince dayanamadım yaptım 5 dk. içinde ikinci silik çizgi belirdi şimdi açık pembe gerçekten varmı şimdi bebişim yoksa yine test yanılıyormu:teytey::teytey::teytey:

benımde 2. çizgi silik cıkmıştı bence hamilesin sırnaşık şey:CüvCüv:

canım allah inşallah gönlüne göre verir bu mübarek günde.ama ilk 5 dk testler geçerli oluyo.bide sabah erkenden ilk idrarınla yap bakalım sonuç ne olacak.

ayyy inşallah canım bu mübarek günün hörmetine inşallah hayırlısıyla olsun ne diyim... rabbim bütün isteyenlere nasip etsin....bu test inşallah yanılmıyordur.....

bakalım benim bu testlerle bayağı bir vukuatım olduğu için artık pek emin olamıyorum ama günümün geçmesi ve doğru yada yanlış bu çizgilerin azda olsa çıkması bir umut oluyor işte ne diyim... bakalım bekleyeceğim inşallah eğer varsa burda kocaman başlık açacağım.......

tatlım inşallah hamişsindir evet en erken 14 gün sonra idrarda sonuç veriyor

Açık renkteri çizgiler;Belirsiz POZİTİF gebelik olabiliyor (..:CüvCüv:)
Hakkınızda hayırlısı olsun..:asigim:

canım sen 1-2 gün daha dur testi tekrarla ya da git bi kan testi yap bakalım
hadi şu mübarek günlerin hürmetine rabbim sizlerin vesilesiyle
sizlere vereceği minik yavrularla yüreğimizi sevindirsin
ne diyeyim Rahmanım gönlünüze göre versin bu gün miraç bu günün hürmetine Rabbim geri çevirmesin hepimizia.s.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…