yanık izi

izland

Üye
Kayıtlı Üye
8 Aralık 2013
35
0
34
birkaç gün önce elim kaynar suyla haşlandı. hala sargıda, çok ağır yandı. muhtemelen iz kalacak. ne yapmalıyım izleri yok etmek için? :/

Aktardan domuz yağı al,yanıkların üzerine sürekli sür iz falan kalmaz.
Geçmiş olsun bu arada.

Benim de elimin üstü yandı hafif geçenlerde,hametan sürüyorum,kabukları düştü.İyileşiyor

birkaç gün önce elim kaynar suyla haşlandı. hala sargıda, çok ağır yandı. muhtemelen iz kalacak. ne yapmalıyım izleri yok etmek için? :/
Geçmiş olsun,sargınızı hergün açıp pansuman yapıyormusunuz,doktorunuzun vermiş olduğu bir yanık kremi var mı? Benim annemde yandı doktor yanık yerini sargı bezi ile sardı hergün açıp pansuman yapıldı ve doktorun vermiş olduğu yanık kremini sürdük hiçbir iz kalmadı başka bir uygulama yapmadık.

Cok gecmis olsun..

Contractubex ismini doğru mu yazdim bilmiyorum ama yaraniz kabuk bagladiginda bunu surebilirsiniz..

Dikiş yaralarini izlerini bile geciriyormus ben kullanmadm ama çok yorum okudum..

Kacinci dereceden yanik? Sarginiz acilinca bir dermatologa gidin karisim falan verebilir daha iyisini bilirler sonuçta

Canım çok geçmiş olsun kullandığım ve çok memnun kaldığım bi yanık ve yara kremi var Silverdin. Kesinlikle iz bırakmadı benim de elime kaynar çay döküldü bundan sürdüm hem acısını hafifletiyor hemde hiç iz kalmıyor . Geçmiş olsun tekrar : )

geçmiş olsun.. bende güneşten bilmem kaçıncı derece yanık olmuştum. yumurta akı limon sürdüm bişicik kalmadı yüzümde. eski sivilce izlerim bile gitti.

Bir an önce yumurta akı sürmeye başla ve internetten araştır sende göreceksin faydalarını

çok teşekkürler yorumlarınız için. yumurta akını ilk müdahalelerde denedim.
ayrıyeten anestol kullandım acısı için. silverdin kullanıyorum bir de.
doktora gitmekte geciktim hafife aldım 2. derece yanıkmış..
haliyle iyileşme sürecindeyim 5 gündür sakat gibi geziyorum.
kudret narı da ve birkaç koca karı ilacı(tabiri caizce) da kullanmıştım doktora gitmeden önce.
iyileşirim inşallah en korktuğum şey yara bere, iz.

gecmıs olsun su kabarcıgı olustumu pekı
eger su kabarcıgı olustuysa doktorun ıcını temızlemesı lazım korkma
arkadaslar bı cok yag onermıs onları yara kurumadan surme kabuk tutunca sürülmeli yoksa yakar

aleo vere kremı ve elma kabugu sur aynısı benım basımda

zamanında yüzüm yanmıstı sobadan annem yüzüme koca karı seylerı deneyım derken o telasla salca sürmüştü hoc unutmam doktor annemın kucandan aldı anneme kızdı
sonra kolum yandı bu emla kabugu ve alo vere cok ıyı geldı

Son düzenleme:

mrb;

benimde 3 yıl göğsüme elinde hala kaynayan kettle olduğu gibi döküldü elma yı ortadan kesip yanık bölgeye sürmeni tavsiye ederim işe yarıyor...

geçmiş olsun...

mrb;

benimde 3 yıl önce göğsüme elimde hala kaynayan kettle olduğu gibi döküldü elma yı ortadan kesip yanık bölgeye sürmeni tavsiye ederim işe yarıyor...

geçmiş olsun...

ay hepinize çok geçmiş olsun kızlar :26:
öneriler için çok çok sağolun eminim işe yarayacaktır. geçip geçmediğini de yazarım buraya

Annemin yuzune kaynar yag dokulmustu cok kotu yanmisti silverdin kullandi yara gecmeye baslayinca yesil elmanin suyunu sikip surmustu yuzune suan hic bi iz yok denemeni tavsiye ederim canim gecmis olsun

Merhaba mesajımı görür müsünüz hiç bilmiyorum ama biz de geçen gün böyle bir durum yaşadık annemin başına geldi alnı yandı. Kaçıncı derece henüz belli olmaz dediler ama kahverengi oldu yanığı. İz kalır mı diye çok korkuyor. Siz de aynı durumu yaşamışsınız, annenizde hiç iz kalmadı mı ve kaçıncı derece yanıktı sorabilir miyim çok teşekkürler.

2014, 2024 değil nasıl buldunuz bu konuyu yaa.

Çok kafaya takiyorsaniz çok ileri boyutta ise deri nakli olabilirsiniz doktora sorun artı adını yazmam buraya doğru olmaz iz giderici kremler var baya azaltıyor kullanabilirsiniz tabi bunuda doktorunuza soracaksınız uzman ne derse o Onun dışında benimde ameliyat izim var bana da dövme önerdi arkadaşlarım yaptırmam umurum değil çünkü .Allah kalıcı dert vermesin dilerim eliniz eski işlevine kavuşur .

Ben kullandım 2. Derece göğüs bölgesi yanığında izsiz geçti. 3. Derece için bilemiyorum ama

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…