yalnız kaldığında tıkla

Rasulullah s.a.v.’in uyarısı
Allah Rasulü s.a.v. bir gün Medine’de ashabıyla otururlarken uzaktan kendilerine doğru gelmekte olan Mus’ab b. Umeyr r.a.’i gördüler. Mus’ab’ın üzerinde deri parçalarıyla yamanmış eski bir hırka vardı. O’nun bu hali Efendimiz’e dokundu, gözleri yaşardı. Çok zengin bir ailenin evladı olan Mus’ab’ın Mekke’de güzel kıyafetlerle dolaştığı, bolluk ve rahat içinde yaşadığı günleri hatırlamıştı. Medinelilerin öğretmeni, Uhud’un şanlı sancaktarı bu büyük sahabi, müslüman olduğu için ailesi tarafından reddedilmiş, imanı uğruna fakr u zaruret içinde yaşamayı seçmişti.
Rasul-i Ekrem s.a.v., ashabına döndü:
– Gün gelip sizden biri sabah bir elbise, akşam başka bir elbise giyse, önüne yemek tabaklarının biri getirilip diğeri kaldırılsa, evlerinizi de (halılar ve kilimler ile) Kâbe gibi örtseniz, o zamanda nasıl olursunuz, diye sordu. Orada bulunan sahabe efendilerimiz:
– O gün bugünümüzden çok daha iyi oluruz. Çünkü hayatımızdaki külfet gitmiş olacağından ibadete daha fazla zaman ayırabileceğiz, dediler.
Alemlerin Efendisi:
– Hayır, buyurdu; aksine siz bugün o günden daha iyisiniz.
Tirmizî’de nakledilen bu haber, zenginlikle gelen refah ve konforun insanı dünyaya daha fazla bağlayıp kulluk vazifelerinde gevşemeye yol açacağı konusunda hepimizi uyarıyor.

maalesef çok doğru

hepimiz şuyum eksik buyum eksik

bayramda ne giysem

bugün burayı yarın öbür odayı sonra da sırayla diğer yerleri temizlerim

şu renk gömleğim yok ee ona uygun ayakkabı ve çanta da lazım

derdindeyiz

acaba hangimizin ''bugün fazla NAFİLE NAMAZ kılamadım bugün az ibadet ettim onun yerine

bu gece uyumayayım da biraz daha Rabbimla başbaşa kalayım

üç ayların hepsini tutamadım keşke tutabilseydim''gibi dertlerden muzdarip:KK20:

hatta kim bu yapamadıklarını dert yerine koyuyor ki:KK19:

öyle bir zamana geldik ki bırakın üç aylarda oruç tutmayı FARZ OLAN RAMAZAN ORUCUNU bile

''bugün oruçlu musun lan'' diye gençler birbirlerine sorabiliyorlar:KK53::KK53:

ya da bu yıl oruç tutmayı düşünmüyorum havalar çok sıcak dayanamam gibi gibi.....

Son düzenleme:
bi de oruç tutmaktan bihaber vatandaşlarımız ramazan bayramını tutanlardan fazla sahiplenmez mi deli oluyorum :KK33::KK33::KK33::KK36::KK36::KK36:

Son düzenleme:
bi de oruç tutmaktan bihaber vatandaşlarımız ramazan bayramını tutanlardan fazla sahiplenmez mi deli oluyorum :KK33::KK33::KK33::KK36::KK36::KK36:

eeeeeeeee boşuna dememişler deliye hergün bayram :KK9::KK9::KK9::KK9: hergünü bayram olanlar asl bayramı da kaçırmıyolar. orucunu tutmadık emme şekerini yeriz:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:

çzim yapmaktan ellerim acıdı çarşamba teslimim var zor durumdayım biraz:KK14: Of bir geçse şu iki gün hayırlısıyla ..

Sonra ohh rahatlayacağım eve gidip yatcam tüm gün :21::21::21:

Allah yardımcın olsun, çarçabuk bitir inşallah:KK16:

kıs gerçek adını bilmiyoruz böleeee çooook meşhur bir mimar olunca nasıl bulucaz biz seni:KK9::KK9::KK9::KK9:

Çok kolay adım nickim aslında hemen hemen ;nadide :KK9::KK9: Ay inşallah meşhur (kalitesiyle ve eserleriyle :KK9:) bir mimar olabilirim :KK12::KK12:

Evet teşekkür ederim.. :KK5::KK5: canım çıktı kaç gündür 5 30 gibi yatıp sabah en geeç 9 gibi kalkıyorum :KK5::KK5: Siz?

sen yine yatıyosun :KK70: biz 3-4 gün aralıksız sabaha kadar çizim yapıp sabahta yine hiç uyumadan sunuma giderdik..kendi sunumumuz bitincede direk koyardık kafaları uyurduk..hocalar pek bişey demezdi o halimizi görünce :KK70:

kıslar ben çıkmalıyım :KK58::KK58::KK58::KK58::KK58::KK58::KK58::KK58::KK58::KK58::KK58::KK58::KK58::KK58:size iyi eğlenceler anacım kısmetse yarın görüşürüz...
carmia konuşup kaynaşamadık yarın beklerim agedeşim... topiğime katkılarınızı bekliyorum. ya herkes sevdiklerini eklesinde hep beraber paylaşalım diye yaptım ama..:44::44::44::44:
hadi öpüldünüssssss:KK76::KK76::KK76:

X