yalan soylemesin artik

azrabebek

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Ağustos 2010
156
4
Dua kardesligjne yazdim ama burdan uzunca yazarsam belki durumun ne kadar vhim oldugunu anlarsiniz insallah dua istiuorum hepinizden
Abim ailede en cok begenilen takdir edilen kardedler arasinda en samimi en iyimiz ama basina bir hastalik geldi maalesef yalan soyleme hastasi yalani isteyerek soylemedigini soyleyince pisman oldugunu soyluyor doktora gitti ilac tedavisi goruyor bu arada devlet memuru kadrolu ve bu hastaligin etkisiyle istifa verdigini soyluyor fakat ogrendikki ucretsiz izne ayrilmis suan calismiyor ve inanin cok zor durumda maddi olarak degil ama manevi olarak yardima ihtiyaci var esi 1 hafta zaman verdi duzelmezsen gidicem diyor acaba basireti mi baglandi ne istifa ediyor nede baska bir ise baslamak icin bir adim atiyor aslinda cok sansli biri ama bu hastalik ya da baska birsey ona hayatini zindan ettiriyor
Sizden allah rizasi icin hem isi hem aile gecimi hemde allah sevgisi icin ona dua edelim yasin fatiha ayetel kursi ne bileyim ne okunmadi iyi olacaksa soyleyin yanliz basima da yaparim yeterki neyi nasil yapmam gerektigjni soyleyin anlatin allah kimsenin basina vermesin bu hastaliktan kurtulsun isine donsun ve esiyle arasj duzelsin gece gjnduz esmalardan okuyorum
annem cok uzgun yengem perisan abimin halini sormayin allah rizasi icin yardim edin ne olur

Eğer ağabeyiniz sürekli yalan söylüyorsa ve patolojik hale geldiyse, kendisi de bundan rahatsızlık duyduğunu belirtiyorsa mutlaka bir uzmana görünmeli. İlaç tedavisinden bahsetmişsiniz ama burada şöyle bir sorun var, yalan söyleme hastalığı aslında bireyin başka rahatsızlıkları sonucu ortaya çıkar; örnek olarak kendine güvenmeme, suçluluk duygusu, acıdan kaçınma vs. vs. gibi. Yani ağabeyinizin aslında doktoruyla görüşüp asıl sorunun ne olduğunu bulması gerekiyor. Ha eğer doktoru asıl nedeni teşhis edip ona göre ilaç verdiyse bilemem. Elbette ki siz yine de dualarınızı eksik etmeyin, en azından manen destek olursunuz, sizin bu kadar uğraştığınızı görünce o da mutlaka düzelmek için çaba harcayacaktır. Ama söylediklerimi de ihmal etmeyin.

Doktoruyla surekli iletisim halinde doktordan ilaci var ama maneviyati biraz zayif oldugu icin abimin dua edersek daha cabuk duzelir mucize lazim demeyecegim cunku allah celle celaluhu ol derse olur inaniyorum ve bir dua zikir esma ne lazimsa yapmak istiyorum

Allahim caresizlik elin kolun baglanmasi dilin tutulmasi tam bunlar bizim halimizi anlatacak kelimeler
Allahim senin merhametinden baska yok bi care daha bize.
Allahim mucize istiyorum demiyecegim olacak olduracaksin biliyorum inaniyorum allahim
Umudumu kesmiyorum dualarim karsiligini bulacak
gozyaslarimin cumlelerimi yarida biraktigi halde sana ellerimi kaldirip ettigim bu dualarimi kabul edeceksin
biz aciz biz caresiz biz zavalli kullariniz senden istiyoruz istiyoruz allahim
abime sifa ver isine baglansin esine baglansin senin yolunda imanli bir kul olsun
Sifa ver allahim sifa ver allahim

Yok mu bana yardim edecek allah rizasi icin cok zor durumdayiz suan duadan baska yapabildigimiz birsey yok mucize lazim
Okuyirum dua ediyorum ya fettah ya hu allah diyorum ama dogru dua etmek sifasina nail olsunlar biran once istiyorum allah rizasi icin ne olur yardim edin

canım öncelikle çok geçmiş olsunnn nasıl zorr bidurum içindeyseniz Rabbim sizi tez zamanda feraha kavuştursun,,yaşayan bilir biz anlayamayız bilemeyiz içinde olmayınca tabii,,,

Fatiha sûresi, Bakara sûresinin başından dört ayet, Bakara sûresinin ortasından iki ayet (163,164. ayetler), Âyete'1-Kürsî, Bakara sûresinin so.nundan üç ayet (284, 285 ve 286. ayetler), Âl-i îmrân sûresinin başından bir kaç ayet ve aynı sûreden 18. ayet, Â'raf sûresinden 54. ayet, Mü'minün sûresinden 116. ayet, Cin sûresinden 3. ayet, Saffat sûresinin başından on ayet, Haşir sûresinin sonundan üç ayet, İhlâs sûresi, Felâk ve Nâs sûreleri

bunları mutlaka okuyunnn ,,şifa bulur inşallahh

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…