ya deliriyormuyum ne olur bi bakın

Derya_idil

illaki zayıflamam şart!!!
Kayıtlı Üye
5 Eylül 2008
3.036
7.122
merhaba arkadaşlar şuan 4 aylık hamileyim daha doğrusu 4. aya yeni girim 14 haftalık
ya ben 2 gündür kendimi hiç hamile gibi hissetmiyorum
bu ay göğüslerimin büyümesi gerekiyormuş ama bende hiç bişey yok
ne midem bulanıyor ne başım dönüyor çok tedirginim
bu ikinci gebeliğim ilki karnımda öldü
ne olur bana bir fikir verin yoksa deliricem

neden doktorunuza başvurmuyorsunuz ?
madem ilkinde acı bir tecrübeniz varmış..
bence mutlaka bir kadın doğum uzmanına gidip tedirginliklerinizden kurtulmalısınız

ya 2 hafta öönce gittim bebe çok iyi dedi
suandad tatilde gidemiyorum anca bayramdan sonra gideceğim
tabi ozamana kadr bişey olmazsa

her hamılelıgın belırtılerı farklı olur
bazıları 9 ay boyunca bulantı yasar bazıları hıc yaşamaz
en son kontrolun ne zamandı..

her hamılelıgın belırtılerı farklı olur
bazıları 9 ay boyunca bulantı yasar bazıları hıc yaşamaz
en son kontrolun ne zamandı..

2 hafta önceydi
ya 14. haftaya girdik bişey kalmadı bel ağrısı ve kabızlık dışında
ya ters bi durum olsa belirti verir demi doktorum düşük tehliken yok dedi ama

canım cok ıyı anlıyorum senı suan 23 hastalık hamıleyım halen aynı seylerı yasıyorum zaman zaman, ılk zamanlarda da senın gıbı nıye gosguslerım buyumuyor dıye sıkılmıstım doktorumla konustugumda gogusler her zaman buyumez bı dusunsene her ay buyuse ne hale gelır :)) hıc sıkma canını illaki huzursuzsan bı doktorla konus için rahatlar

bence dr un iyi dediyse panik yapma stres bebeğini olumsuz etkiler.bende gebliğim boyunca sadece 3 kez kustum yok gibiydi ilk 5 ayım şimdilerde göbek buyudu kıpırtılar çoğaldı öylece kendimi hamile gibi hissetmeye başladım

canım boşuna üzüyorsun kendini daha önce yaşadığın bu durum neden olabilir bu düşüncelere ama mide bulantısı bu aylarda olmaz zaten olsaydı baslarda olurdu, illaki göğüslerin büyüyecek diye bişey de yok kuruntu yapma kendine. zaten birkaç hafta sonra hareketlerini hissetmeye başlarsın o zaman bu düşüncelerden kurtulursun.

ay çok sağolun kızlar rahatlattınız biraz beni
iyice paranoyak oldum
imkanlarımda kısıtlı doktorada gidenmiyorum
akıntım çok fazla bide kabızlık devam ediyor
ay umarım bebişim iyidir

bebişin iyidir canım hiç merak etme.her hamiş senin yaşadıklarını yaşıyor bende bir gün bulantım niye olmadı bir gün göğüslerim niye acımıyor diye üzülüyordum..seni çok iyi anlıyorum canım.12. haftadan sonra şikayetler iyice azalıyor 16. haftalarda hiç bir şikayet kalmıyor hormonlar düşüşe geçiyor çünkü panik yapma üzme tatlı bebişini..bebeğin hareketlerini hissetmeye başlayınca hiçbir paniğin kalmayacak her an hissettirecek sana..biraz daha sabır....

seninle haftalarımız aynı arkadaşım. bende de yok hiçbişey. ve ben üç bebek bekliyorum düşünsene...hiç midem bulanmadı, göğüslerimde acı yok, hissetmiyorum bişey ama sorun da yok şükürler olsun. hiç endişelenme. bizim gibi rahat olmak isteyen ve hamileliği sorunlu geçenler var. onlara allah sabır ve güç kuvvet versin. rahat ol, keyfini çıkar.

canım bu gayet normal endişelenme hemen bebeginin hareketlerini hissedene kadar insanda böyle tedirginlikler oluyor.benimde hiç mide bulantılarım olmamıştı korkacak bişey oldugunu sanmıyorum ama için rahat degilse doktoruna başvur.

Canım stres yapma.. Bende de ne mide bulantısı ne başdönmesi oldu... Sadece göğüslerim büyüdü okadar... Bu belirtiler herkesde olacak diye bir şart yok ki...

Canım kendini bu kadar strese sokma, arkadaşların dediği gibi herkeste aynı belirtiler olacak diye birşey yok. Daha doğrusu, her hamilelikte bile aynı belirtiler olmuyor.
Benim kızıma hamile kaldığımda midem bulanıyordu, yemek yiyemiyordum, çıkartıyordum.Oğluma hamile kaldığımda ise bunların hiç biri olmamıştı.Bu hamileliğimde de hiç bir belirti olmadı.Sadece göğüslerimde büyüme olmuştu. Ama farklı hiç birşey yoktu.Hamile olduğumu 16, haftadan sonra tam olarak anlamaya başladım. Lu anda ben bunları yazarken o karnıma tekmeler atıp duruyor.
İnşallah bir kaç hafta içinde sende tekmelerini hissedersin, hiç bir sorun yaşamazsın.

bence paniklemeye hiç gerek yok.
herkes hamileliğini farklı yaşar.
ben 8. aya girmek üzereyim göğüslerim henüz bir beden büyüdü.
hamile gibi hissetmek için illa bir taım sıkıntılar yaşamak şart değildir..
doktor yolunda herşey dediyse şükredip bunun tadına varmak gerekir bence..
.

kendini sıkma arkadaşım sen daha önce yaşadığın acı tecrübenin bilinç üstüne çkımasını yaşıyorsun bende sein gibiyim doktora her gitttiğimde sorduğum ilk şey kalbi atıyormu oluyor aslında bende biliyorum atmaması için sebep yok ama insanın elinde değil işte kalbini ferah tut allahın izni ile bişey olmaz bebeğine .bende hiç yaşamadım baş dönmesi mide bulantısı bünyeden bünyeye far ediyor belirtiler elinden geldiğince stresten uzak dur ve hamileliğinin keyfine bak

çok sağolu hepiniz çok teşekkür ederim
hepiniz çok mutlu olursunuz inşallah bebişleriniz ve eşlerinizle
umrım bende

anaaamm ben che me ne olmuşŞeniz
canım benimm en rahat dönem dedikleri döneme girdin ondan hamile gibi hissetmiyorsun kendini.
bide artık psikolojik olarak alıştık bazı şeylere yani hamile olma fikrine.:teselli:
bebeişlerimiz iyi içerde şükürler olsunki kuzucum.ne diyorduk biz mart anneleri olarak?
pozitif düşünelim pozitif olsun..
bu kadar zamanı geçirdik birlikte az bir fireyle.
Allahın izniyle bak bebeklerimizi kucağımıza alıcaz.Lütfen üzme bebişini orda annesi.:1hug:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…