Ya Arkadaşlar Hiç Mi Aşilamsi Tutan Yok

biscuitt

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
4 Ocak 2008
107
2
43
Arkadaşlar ben tüp bebekten sonra aşılama yaptırmayı düşünüyorum ama görüyorum ki pek tutan yok ya korkuyorum bunda şans çok mu düşük? E benim tüp bebeğim bile tutmadıysa sizce hiç denememeli miyim? Aşılaması tutan arkadaşlar bana yardımcı olsun lütfen.

Arkadaşlar ben tüp bebekten sonra aşılama yaptırmayı düşünüyorum ama görüyorum ki pek tutan yok ya korkuyorum bunda şans çok mu düşük? E benim tüp bebeğim bile tutmadıysa sizce hiç denememeli miyim? Aşılaması tutan arkadaşlar bana yardımcı olsun lütfen.

canım genelde aşılamayla hamile kalamayanlara tüp bebek öneriliyo tam tersi olmaz sanırım..benim 4. aşılamam tuttu ama eğer buda olmasaydı..tüp bebek olacaktı......gerçi benim 4 aşılamadan 3 tanesi tuttu 1 tanesi tutmadı...en uzun hamileliğim bu oldu diğerleri 1 aylık düştü,,şimdi bunda da problem var inşallah buna bişey olmazsenağlamahakkımızda hayırlıssı napalım....

Ay canım ço üzüldüm insallah bu tutar buna bişey olmaz. Bu arada ben tüp bebek yaptırırken dr. bana ve tüm tüp yaptıranlara veriliyor zaten progesteron iğne verdi düşük olmasını engelliyormuş peki öyle birşey kullanıyormusun?

Ay canım ço üzüldüm insallah bu tutar buna bişey olmaz. Bu arada ben tüp bebek yaptırırken dr. bana ve tüm tüp yaptıranlara veriliyor zaten progesteron iğne verdi düşük olmasını engelliyormuş peki öyle birşey kullanıyormusun?

canım ben iğne değilde aşılama olduğum günden itibaren vajinal jele başladım onu kullanıyodum 2 gün öncesine kadar 2 akşam önce ayıptır sölemesi wc ye gittim ve çok fazla akıntı geldi yani aslında akıntı değilde bu jelin kalıntıları hemen doktoru aradım doktorum tahriş yapmıştır jel dedi şu an yine devam ediyo kahverengi şekilde ve felaket kötü kokulu şu an jeli bıraktım 2 gündür hap içiyorum progestan ve çok korkuyorum acaba bebişime bişey olurmu diye artık doktoru aramaktanda çekiniyorumsenağlama

Canım benim korkma lütfen ve aklına böyle seyler getirtme çünkü moral çok önemli bu konuda ayrıca o jeli bende kullandım sabahları jel aksamları iğne vuruldum evet biraz akıntı yapıyor. Doktorunu araktan da sakın cekinme merak ettiğn herseyi sor bu senin en tabii hakkın. Suan kac haftalık hamilesin? Moralini yüksek tut kötü seyler düşünme ve bol bol dinlen. Canım Allah cabalarımızı boşa çıkarmasın bebişine sağlık versin inşallah.

Canım benim korkma lütfen ve aklına böyle seyler getirtme çünkü moral çok önemli bu konuda ayrıca o jeli bende kullandım sabahları jel aksamları iğne vuruldum evet biraz akıntı yapıyor. Doktorunu araktan da sakın cekinme merak ettiğn herseyi sor bu senin en tabii hakkın. Suan kac haftalık hamilesin? Moralini yüksek tut kötü seyler düşünme ve bol bol dinlen. Canım Allah cabalarımızı boşa çıkarmasın bebişine sağlık versin inşallah.

canım şu an 6 haftalık normalde 15 ocakta kalp atışları için gidecektim.....benim de normalde az az akıntım oluyodu biraz tortuluydu ama azdı miktarı o akşam wc de nerdeyse 1 yumurta büyüklüğünde geldi öle çok korktumki....daha sonra siyah siyah ve kanlı geldi...şu anda yine kahve kahve geliyo.....sanki ilaç içimde resmen kokmuş...:1no2:şimdi arada kasıklarıma da ağrı vuruyo...akşama doğru ararım belki bugünde pazarya rahatsız etmek istemedim.......:1no2:

Ama canım eğer bukadar sorun yaşıypsan bence yarın sabah kalk ve hemen doktoruna git. en azın için daha rahat eder telefonda sana ne kadar yardımcı olabilir ki ama en azından muayene eder bir sorun varsa görür. Umarım bir sorun yoktur canım. Üzme kendini hersey olacagına varıyor malesef elimizden bişey gelmiyor sen moralini yüksek tut

Ama canım eğer bukadar sorun yaşıypsan bence yarın sabah kalk ve hemen doktoruna git. en azın için daha rahat eder telefonda sana ne kadar yardımcı olabilir ki ama en azından muayene eder bir sorun varsa görür. Umarım bir sorun yoktur canım. Üzme kendini hersey olacagına varıyor malesef elimizden bişey gelmiyor sen moralini yüksek tut

canım seninde kafanı şişirdim zaten herkesin sorunu kendine yetiyo...inşallah seninde en kısa zaman da olur bebişin canım:1hug:ben biraz zaten effamlıyım birde böle olunca rahat olamıyorum....:eek:

canım seninde kafanı şişirdim zaten herkesin sorunu kendine yetiyo...inşallah seninde en kısa zaman da olur bebişin canım:1hug:ben biraz zaten effamlıyım birde böle olunca rahat olamıyorum....:eek:

CANIM ARADA kasıklarına ağrı girmesi normal. bebek içinde büyüyor ve rahminde genişliyor.akıntı bu yüzden de olabilir. ama sen en iyisi kontrole git. için rahat etsin

Ne demek canım niye başımı şişirmiş olasın burada herkesin dertleşmeye ihtiyacı var. Bende sizlerle dertleşiyorum. Ama kendini sıkma ve hemen bir kontrole it bence

Ne demek canım niye başımı şişirmiş olasın burada herkesin dertleşmeye ihtiyacı var. Bende sizlerle dertleşiyorum. Ama kendini sıkma ve hemen bir kontrole it bence

tamam canım sağolasın...inşallah herşey yolundadır,, gerçekten artık çok yoruldum....tam 5.5 yıllık ewliyim...gerçi allahtan gelene razıyız oda bizi böle deniyo ,,birde çok fazla bulantım var bu bulantı öldürcek beni:çok üzgünüm:

Evet tüp bebek yaptırdım ayın 5. inde test yaptırmam gerekiyordu ama ben 4 ünde yaptırdım kan testimin sonucu 0.100 cıktı yanı cok düşük çıktı bu durumda gebelik yok dendi tabi ben yıkıldım. Ama daha hiç kanamam olmadığı için bir ihtimal pazartesiye kadar ilaçlarına devam et tekrar test yapıcaz dendi ama çok düşük bir ihtimalle hormonda yükselme çıkar bu saatten sonra dendi ne bilim bakalım yaptırıcaz ama hiç umudum yok hatta ilaçlarıma falan devam etmiyecektim ama annemler cok zorladı.

Evet tüp bebek yaptırdım ayın 5. inde test yaptırmam gerekiyordu ama ben 4 ünde yaptırdım kan testimin sonucu 0.100 cıktı yanı cok düşük çıktı bu durumda gebelik yok dendi tabi ben yıkıldım. Ama daha hiç kanamam olmadığı için bir ihtimal pazartesiye kadar ilaçlarına devam et tekrar test yapıcaz dendi ama çok düşük bir ihtimalle hormonda yükselme çıkar bu saatten sonra dendi ne bilim bakalım yaptırıcaz ama hiç umudum yok hatta ilaçlarıma falan devam etmiyecektim ama annemler cok zorladı.

hımm anladım canım hakkımızda hayırlı ne diyelim yine de sen fazla umutlanma ama yinede allahtan ümit kesilmez ,,,,o sonuç negatif çıktığında içinde bulunduğu durumu çok ii anlayabiliyorum...benim 3. aşılamam tutmadı o an sanki hastane başıma çöktü sanmıştım....sonrasındada 6 ay ara verdim ve bu 4. yaptırdım.....

Yok ben zaten umutlanmıyorum hatta dediğim gibi ilaçlarıma falan devam etmeyecektim ve birdaha da test yaptırmayacagım dedim ama ailem bır umut bukadar caba sarfettin bunu da yaptır dedi diye yaptırıcam yoksa umudum yok. Sen neden tüp bebek denemedim 3. aşılamadan sonra? Bende artık aşılama yaptırırm sanırım zaten tüp bebek için ne maddi ne manevi gücüm kaldı e tüp bebk biraz pahalı olduğu için ve cok zor ya... Yani aşılama yaptırmadım ama nasıl olduğunu biliyorum ama tüp cok daha eziyetli

Yok ben zaten umutlanmıyorum hatta dediğim gibi ilaçlarıma falan devam etmeyecektim ve birdaha da test yaptırmayacagım dedim ama ailem bır umut bukadar caba sarfettin bunu da yaptır dedi diye yaptırıcam yoksa umudum yok. Sen neden tüp bebek denemedim 3. aşılamadan sonra? Bende artık aşılama yaptırırm sanırım zaten tüp bebek için ne maddi ne manevi gücüm kaldı e tüp bebk biraz pahalı olduğu için ve cok zor ya... Yani aşılama yaptırmadım ama nasıl olduğunu biliyorum ama tüp cok daha eziyetli

buda olmasaydı,tüp bebek olacaktı artık ama tuttu bakalım sonu ne olacak buda düşük olursa ne olur bilemiyorum bir daha da gitmem sanırım...ewet tüp bebek daha masraflı ama şans daha yüksek
keşke ilk aşılama deneseydin öle geçseydin tüpe ama neyse olan olmuş...
aşılama da yumurta takibi oluyo herşey aynı yani ben puregon kullandım75 le başladım...11. günde aşılamamı oldum ...

merhaba arkadaşlar bende geçen ay aşılama yaptırdım ama tutmadı adet oldum.ama parça parçabi şeyler geliyo içimden kanın rengide çokkoyu acaba jelin kalıtılarımı bilginiz varmı?

merhaba arkadaşlar bende geçen ay aşılama yaptırdım ama tutmadı adet oldum.ama parça parçabi şeyler geliyo içimden kanın rengide çokkoyu acaba jelin kalıtılarımı bilginiz varmı?
canım normaldir benimde geçen ay aşılamam tutmadı adetim böyle parça parça koyu oldu.. ben jel kullanmadım ama rahim kalınlaşmasına bağlı adet dönemlerinde arada bir olurmuş öyle...

Arkadaşlar yazdıklarınızın hepsini okudum bazen umutlandım bazen umudum kırıldı...bende bu ay aşılama yptıracağım....cuma gittim dr.3 günydü adetimin 12.günü gideceğim bana klomen verdi yumurta geliştici hap....... bakalım hangi gün yapacak aşılama birde bize şimdiden cinsel veriz verdi 10 gün öncesi normalmi sizede bu kadar aralıkla vermişmiydi..........umudum yok gibi ama inş.olur

X