water kokerem kirec tutuyo lutfen yardim edin

ferdan

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
7 Kasım 2008
10
0
arkadaslar benim su kaynatan ketilim cok cabuk kirec oluyo ici bana yardimci olursaniz sevinirim:dance::dance::dance:

içine rezistansı su içinde olacak kadar su koy ve limon tuzu at 1 çorba kaşığı kadar 1 gece beklet kireç çoksa tekrarla çaydanlıklar içinde geçerli

arkadasim benimkide tutuyo
icine limoni slk daha sonrada kaynat biraz taze limon yoksa limon tuzuyla yap
daha sonra tertemiz oluyo

sirkede oluyo............
sirkesi doldur icine bi gece beklet.............
sabah tertemiz olur.........

kullanmadan once bi kere su kaynat dok ama........

çaydanlık sıcakken veya ketıl 1 kaç parça limon tuzu at 10 dk sonra pırıl pırıl

Ben içine sirke koyup kaynatıyorum. Bütün kireci söküyor. sonra bir kerede temiz suyla kaynatıyorum ki koku kalmasın diye. Denersen göreceksin
sevgiler...

ben porçöz koyuyuorum (kaynatmıyorum tabii:)

Sonra da normal suyla 2 defa kaynatıp boşaltıyorum ki porçözden herhangi bi atık kalmasın diye.

Aslında en güzeli rezistansı görünemyen ketıllar..

Canım rezistansı açıksa onu kapatacak kadar su koy. eğer rezistan kapalı ise 1-2 bardak su koy. 1 tatlı kaşığı limon tuzu ilave et ve kaynat. 2 dk içi tertemiz olsun.

sirke de limon tuzuyla kaynatmak ta çok ii oluyor çokfazlaysa kireç tabakası 2-3 kez kaynatıp kapatın hiç bir şey kalmayacaktır....

sırf water kokerem nedir acaba diye girdim sayfaya:))))))

limon tuzu ile arasıra kaynat. hemen çözünür

Limon ve sirke kaynatmak kalın kireç tabakasını çözmeye yetiyor mudur bilmiyorum, hiç denemedim ama bi arkadaşın da önerdiği gibi, gayet ucuz bi kimyasal ürün var, adı Porçöz, mavi bi şişede. Tavsiye ederim.Bazı kadınlar çaydanlıklar ketıllarınıon içinde resmen benim kadar kireç tabaksı oluyo.Nasıl o çaydanlıkla kaynayan ve içinde her seferinde bir parça kireç içeren suyu çocuklarına içiriyorlar hayret.Böbreklere yazık.

:mymeka:

X