Vuralım Yıldız Tilbe’ye!

katikula

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
15 Eylül 2008
34.741
12.324
Vuralım Yıldız Tilbe’ye
Sitene Ekle

Parçalı Bulutlu | Asu Maro amaro@milliyet.com.trTüm Yazıları »
Türk popunun kara koyunluğunu hiç kimseye kaptırmamak kaderi Yıldız Tilbe’nin. Herkesin hata yapma, saçmalama, çark etme hakkı var, onun yok. Hafızasız toplumumuz bir onun gaflarını unutmuyor. Ne özrü kabul görüyor, ne pişmanlığı.

<p>Turkcell’in 14 Şubat reklamında oynadığı için linç edilmekte şu sıra. “Çare Yıldız Tilbe’de” reklamı için “Bu ırkçı kadını nasıl oynatırsınız?” şeklinde topa tutulan Turkcell sitesinden kaldırdı reklamı. Açıklama yapılmadığı için henüz, sebebini bilmiyoruz
ama sosyal medyada kopan kıyamet olabilir.

Tabii ki korkunç şeylerdi 2014 yılında Twitter’dan yazdıkları. “Hitler az bile yapmış” yenilip yutulacak cümle değil. Ama Yıldız Tilbe de her şeye rağmen ırkçı ilan edilecek insan değil. Bence özellikle geceleri uzak durmasında sayısız fayda olan Twitter hesabından kontrolsüzce salladığı için oluyor ne oluyorsa. Bir dolu anlamlı anlamsız, Mars’tan mı nereden attığı belli olmayan cümle sıralıyor. Bu olayda da İsrail’e kızıyor Gazze’de olan biten için, sapla samanı karıştırıp ağzına geleni sıralıyor.

Evet, ne olursa olsun Hitler gelememeliydi ağzına, kabul. Gösterilen tepkiler de yerindeydi gayet. Türk Musevi Cemaati nefret söylemi nedeniyle yargılansın isterken de haklıydı.

Ama aradan iki yıl geçmiş, bu insan kendisini yanlış ifade ettiğini söylemiş, özrünü dilemiş. Ne olması gerekiyor başka, müziği mi bıraksın? Aynı zamanda İsmail Türüt’e elinden tutup Kürtçe Caney Caney’de halay çektiren, “Kürt müsünüz?” diye soran muhabire “Zoruna mı gitti?” diye cevap veren deli bozuk Yıldız Tilbe bu. Hâlâ şarkıları bu milletin yüreğine en çok dokunanlar arasında yer alıyor. Hiç mi kredisi yok?

<p>Serdar Ortaç ekranda depresyondan kurtulmanın hallerini anlatırken kimse “Ahmet Kaya’ya çatal bıçak atan insanı niye oynatıyorsunuz?” diye sormuyor. Neden bütün tepkilerimizden orantısızca Yıldız Tilbe nasibini alıyor?

Canan Karatay’ın karizması

Topluca bir hobimiz var, Canan Karatay’ın açığını yakalamak. Dolandırıldı diye bir zil takıp oynamadığımız kaldı. Lahmacun yerken gördük, sahtekâr ilan ettik. Bize ekmek, pilav, makarna yemeyin diyor, kendisi lahmacunu götürüyordu.

Neyse ki dün Ayşe Arman’ın sorularını cevaplayarak kendini savunmuş, “Ben hiçbir zaman lahmacun yemeyin demedim ki” diye. Her zamanki matrak üslubuyla “Karizmayı çizdiren ben değilim, yıllardır söylediklerimi okumayıp ahkâm kesenler” demiş.

Çünkü kitaplarını okusak bileceğimiz gibi lahmacun içinde et ve sebze barındırdığı ve hamuru ince olduğu için düşük glisemik endeksli bir gıda. Karatay’ın bütün sistemi de glisemik endeks üzerine kurulu olduğundan yasaklılar listesinde değil.

Evet, Canan Karatay bugüne kadar duymadığımız, iddialı cümleler kuran bir doktor ve çok da eğlenceli konuştuğu için televizyon programlarının gözbebeği. Ama kitaplarını okuduğunuzda ciddi şekilde bilgileniyor ve benim gibi denediğinizde de minnettar kalıyorsunuz. Artık kan şekeriniz size oyun oynamadığı için açlık duygusu, mide kazınması neydi unutuyorsunuz, üstelik kendinizi enerjik hissediyorsunuz. Olay “Sekiz yumurta yiyin, pirzolaya yüklenin, ekmeği ağzınıza sürmeyin”le özetlenecek gibi değil, kolaya kaçmak o.

Alışık olmadığımız, farklı şeyler söyleyen herkese yaptığımız gibi tu kaka edip tökezleyerek ezberlerimizi haklı çıkaracağı anı kollamaktansa önce ne dediğini tam olarak öğrenmeye çalışsak... Yoksa sahiden çizilen bir karizma varsa o dışarıdan atıp tutanınki oluyor.

http://www.milliyet.com.tr/vuralim-yildiz-tilbe-ye/gundem/ydetay/2192500/default.htm

'Alışık olmadığımız, farklı şeyler söyleyen herkese yaptığımız gibi tu kaka edip tökezleyerek ezberlerimizi haklı çıkaracağı anı kollamaktansa önce ne dediğini tam olarak öğrenmeye çalışsak'
Bunu bizim jenerasyonun yakalayacağını sanmıyorum belki çalışırsak gayretle 2 nesil sonra... Çocuklarımızın çocukları belki bir ihtimal yakalar.
Ona bile inancım yok açıkçası...

Yıldız Tilbe'yi geçiyorum ama Canan Karatayla yatıp onunla kalkıyorum artık.
Neden daha önce ti ye almışım bu kadını diyorum.

Arkadas avukat galibaaa.

Aklama girisiminide taşlama girişimlerini de manasiz buldum. Hic haberim yoktu bundan. Cok cirkinmis dile getirdigi... Kadın bildigin içindekini tek tweetle kusmuş. Klasiktir gaza gelinir içteki canavar uyandırılır bi anda o canavarı dışarı hönkürür boyleleri... Beklenmeyen o tepkiler neler neler yaptirir sonrasinda insana " Aslında öyle demek istemedim. Seyy ozur dilerim. Kem... Küm." Düşüncesinden ve de bunu dile getirmesinden dolayı özür dileyecek kıvama getirenler bir yana... Bu tur irkci söylem sonrası "furmayin yildizaaa aslında iyi insandir. Hadi amaaa hiç mi kredisi yok." atılımını gereksiz ve de komik buldum.

Bence hitler Yahudilere az bile yapmış.
Keşke dünyada tek bir tane bile yahudi bırakmasaydı.

Bence hitler Yahudilere az bile yapmış.
Keşke dünyada tek bir tane bile yahudi bırakmasaydı.
Irkçılık bir nefret suçudur. Övünülecek ve açık açık dile getirilecek bir şey hiç değildir.
Keşke dünyada bir tane Yahudi kalmasaydı
cümlesi ile
Keşke dünyada bir tane Türk kalmasa cümlesi
aynıdır.
Öfff ben de ne anlatıyorsam.,
Safım galiba.

Turkle Yahudiyi aynı kefeye koyan bir mantık.
Ben ırkcı değilim.Sadece yahudilerden nefret ediyorum o kdr.

Bence herkes dilediğini düşünmekte , hissettiğini yaşamakta serbest , mesele o düşünceyi kendi beynimizden çıkarıp paylaşırken kullanılan ifadeler .

Yıldız Tilbe o gün yahudilerle ilgili bu paylaşımı yapmasaydı da , zaten onu düşünüyor ama biz bilmiyor olacaktık .

Öğrendik ona göre kiminin nefretini kiminin sempatisini kazandı.
Sosyal medya bu söylemden sonra " helal yıldız , seni sevmezdim ama artık seviyorum" diyenlerle de doldu , aksiyle de.

Düşünürken özgür , ifade ederken itidalli olmak her zaman iyidir , ben kullanıyorum ;herkese tavsiye ederim

Türkle Yahudiyi niçin aynı kefeye koyamıyorum? En son baktığımda Yahudiler de insandı.
İşte Yahudilerden nefret etmek ırkçılık zaten.
Şu ana kadar ben ırkçıyım diyen bir tane ırkçı da görmedim bu arada.
Sadece Yahudi olduğu için hiç tanımadığınız bir insandan nefret etmek, ırkçılığın ağababasıdır.

Böyle nefret dolu bir mesaj yazmanız çok yanlış
Nasıl bir kindir bu nasıl bir ırkçılıktır

Komikmisin sen ya.
Her gün her saat bası biz sıcak evlerimizde net basında otururken Filistin de Yahudiler sırf musluman diye Filistinlileri olduruyor.
Hangi tası kaldırsan altından onlar çıkıyor.
Bozguncu bir ırk.tamam benim sesli dusunmem belki kurallara aykırı yanlış
Ama sizinde sanki meleklerden bahsediyomus gibi konusmanız çok saçma.

Tanımak istiyorsan tv ac Filistin e bak yeter bence.

Herkesi aynı kefeye koyamazsın
Bu çok yanlış
Ve benimle de düzgün konuş ne o öyle komikmisin falan karşında arkadaşın yok
Ben seninle seviyeli konuşuyorum sen de seviyeli konuşmak zorundasın

B

Zaten o yüzden adı nefret suçu.

Babannemin babasının arnavut olması dışında neredeyse safkan Türk'üm. Ama ırkımı başka ırkların üzerinde görme ya da başkaca bir ırkı yerme gibi nefret suçu işleme ve ırkçılık yapma eğilimim yoktur.

Türlerin eşitliğine inanırım.

Irklar arası üstünlük yoktur.

Cinsiyetler arası üstünlük yoktur.

Türler arası (insan-hayvan-bitki- vs) üstünlük yoktur.

Tanımak istiyorsan tv ac Filistin e bak yeter bence.
Yahu cidden komiksiniz. Bir devlet terörüyle toptan bir ırkı yargılıyorsunuz. Zamanında Almanlar da Yahudileri dümdüz etti, İngilizler Kızılderilileri öldürdü. O zaman onlar da silinsin gitsin dünya üzerinden.
Her devletin egemenlik kurmak için benzer terörü vardır.
Hak verdiğim için değil realite bu olduğu için söylüyorum.
Elbette ki İsralin yaptığı hoş görülmez ama elinizi vicdanınıza koyun, zengin olan Filinstin fakir olan İsrail olsaydı o coğrafyada neler dönerdi bana söyleyin.
Orası Orta Doğu hanımefendi. Herkes tuttuğunu kesiyor işte. Bunun dinle imanla da bir ilgisi yok, olsaydı etrafı Müslüman Arap ülkeleriyle çevrili İsrail Filistine zulüm edemezdi değil mi?
Bence siz açın 2 tane Dünya Siyasetine dair kitap okuyun da o coğrafyada neler dönüyor öğrenin bir.

Yahudilerden sonra sira muslumanlara gelecekti o ovdugunuz hitler tarafindan.. adam siz rahat yasayin diye katletmedi o kadar coluk cocugu.. fasist oldugu icin yapti..
Şimdi sen Hitler barış güvercini, iyilik temsili değil mi diyorsun?
'bir gün öldürmediğim her yahudi için bana küfredeceksiniz' sözünü paylaşıp şak şak yapanları üzdün an itibariyle...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…