Vulvar Vestibulitis (vajinismusla karıştırılan fiziksel rahatsızlık)

orpheus

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
29 Ağustos 2011
13
1
merhabalar. 3 yıldır vajinismus olduğumu sanıyordum ama sorunum vulvar vestibulitismiş. geçen hafta operasyon geçirdim. daha önce bu operasyonu geçirmiş olan var mı??

Bu tam olarak nasıl bır rahatsızlık? Fizyolojik bişeyden mı kaynaklanıyor? Vajınısmusdan farkı nedır? Ameliyattan sonra düzelme oldu mu yanı eskisine nazaran?? Çok soru sordum ama ilgimi cektı merak ettım

Bu tam olarak nasıl bır rahatsızlık? Fizyolojik bişeyden mı kaynaklanıyor? Vajınısmusdan farkı nedır? Ameliyattan sonra düzelme oldu mu yanı eskisine nazaran?? Çok soru sordum ama ilgimi cektı merak ettım
tamamen fizyolojik. sıkıntı kızlık zarının hemen kenarındaki yerler. oralara dokunulduğu zaman feci bir acı oluyor, o acıdan dolayı da hiçbirşey mümkün olmuyor. o bölge kızarık oluyormuş, teşhis için de kızarıklığa bakılıyor, bir de o bölgeye dokunuyor doktor zaten acısını buradaki çok kişi biliyordur... ben daha önce 2 kere doktora gitmiştim, sonuç olarak vajinismus problemim olduğunu düşünüyordum ama değilmiş. vajinismusdan farkı; vajinismusda psikolojik olarak kendini kasıyorsun ama bunda fizyolojik olarak gerçekten canın yandığı için kasılıyorsun. o bölge operasyonla alınmadan da takla atsan ilişki mümkün değil. yani psikolog, parmak egzersizi, türlü türlü maymunluklar vakit kaybı oluyor bu durumda.
düzelme oldu mu onu henüz bilmiyorum işte, dikişlerim var şu anda, bir ay zaten cinsel ilişki yok. ben de o yüzden sormak istedim daha önce olan var mı diye. malesef türkiyede çok bilinmiyormuş o yüzden bana da yanlış teşhişler koyup durdular. (umarım bu doğru teşhistir)

Forumda bir arkadaşın vardı galiba böyle bir şeyi kalın kızlık zarı denmiş ona da operasyon geçirmişti diye hatılıyorum.

yok kalın kızlık zarı değil, bu zarın tam kenarlarındaki deri. ilk gittiğim doktor bana da kalın kızlık zarı demişti. ikinci doktor da kalın falan değil hatta çok esnek demişti. sağolsunlar:)

yok kalın kızlık zarı değil, bu zarın tam kenarlarındaki deri. ilk gittiğim doktor bana da kalın kızlık zarı demişti. ikinci doktor da kalın falan değil hatta çok esnek demişti. sağolsunlar:)

Anladım galiba canım neresi olduğunu netten de baktım. Ya ben bir kaç kere bakmıştım benimde böyle hifif pembemsi tahriş olmaya müsait gibi korktum şimdi ben de . Senin dokununca direk orası mı acıyordu ya böyle tahriş yanma batma hissi mi oluyordu? Bir de tedavisi tam olarak nasıl oldu:26:

istediğin kadar sorabilirsin bu arada sorun değil.

İnş sorunun çözülür o halde ameliyatın etkilerinden sonra umarım geçmiş olsun:KK61:
Bence de vajınusmus olamazsın zaten bu teşhis konulurken bır muayeneden gecmıssın,yoksa onu bile reddederdın :)
Ameliyat zor mu gecıyo pekı??

biz parmak egzersizlerini denerken farkettik, girerken felaket bir acı oluyor ama nasıl tarif edilir bilmiyorum. doktor yaraya tuz basmak gibi birşeyler sordu ama ondan falan beter.parmak girdikten sonra oralara dokunmadıkça sorun yok. çıkarken de aynı acı. kendi kendimize sorunun giriş kısmında olduğunu anlamıştık, internette de görünce... sanırım benim baktığım resme bktın, aynı ordaki gibi kırmızıydı.
operasyonla oradaki doku alınıyor. alınırken kolay 20 dk falan sürdü, sonra biraz zorlandım tabi. bir hafta oldu şu an biraz batma ve gerilme oluyor dikişlerden galiba.

İnş sorunun çözülür o halde ameliyatın etkilerinden sonra umarım geçmiş olsun:KK61:
Bence de vajınusmus olamazsın zaten bu teşhis konulurken bır muayeneden gecmıssın,yoksa onu bile reddederdın :)
Ameliyat zor mu gecıyo pekı??

çok teşekkür ederim. inşallah.
vajinismusun da dereceleri var muayeneyi reddedecek kadar kasmayabiliyorsun. doktor oldum artık okuya okuya:)
ameliyat kolay sonrası biraz sıkıntı veriyor haliyle el gibi ayak gibi değil çünkü.

biz parmak egzersizlerini denerken farkettik, girerken felaket bir acı oluyor ama nasıl tarif edilir bilmiyorum. doktor yaraya tuz basmak gibi birşeyler sordu ama ondan falan beter.parmak girdikten sonra oralara dokunmadıkça sorun yok. çıkarken de aynı acı. kendi kendimize sorunun giriş kısmında olduğunu anlamıştık, internette de görünce... sanırım benim baktığım resme bktın, aynı ordaki gibi kırmızıydı.
operasyonla oradaki doku alınıyor. alınırken kolay 20 dk falan sürdü, sonra biraz zorlandım tabi. bir hafta oldu şu an biraz batma ve gerilme oluyor dikişlerden galiba.

Büyük geçmiş olsun canım o zaman.

Merhaba orpheus ben de 10 gün önce bu operasyonu geçirdim 5-6 gün sonraüzerine bir de mantar oldum.doktorum fitil kullan deyince mecburen kullandım ama yaranın acısından ağladım o derece yani.mantar hapının yan etkisi herhalde hafif ve düzensiz kanamalar oluyor birkaç gündür.Batma dışında bir acı hissetmiorum şu anda ama görüntüde bariz bir değişiklik var. Umarım bu operasyonun faydası olur.Geçmş olsun size de.

Merhabalar. Size de çok geçmiş olsun... Mantarın operasyonla ilgisi var mı? Düşünemiyorum o halde fitili:KK43: zamansız olmuş çok çok geçmiş olsun.

Operasyondan sonra nasıl oldun ...merak ettim.çünkü bana da vulvar vestibulus teşisi kondu...cevap verirsen sevinirim ya..

Son düzenleme:
İyi aksamlar gecmis olsun. Kizlik zarinin yanindaki yerlertam olarak neresi oluyor cevabiniz icin simdiden tesekkurler.

kusura bakma kimseden ses çıkmayınca benden başka olan yok diyip bakmadım uzun süre. oldun mu ameliyat??

hayır olmadım .korktum.başka bi kız arkadaşıma da aynı teşhis kondu.bu ameliyatı geçirmiş birisini arıyoruz.bilgi almak için.
şu anda nasılsın iyi misin?:KK37:

X