vücut yağ oranı

reddmars

Huzur
Kayıtlı Üye
13 Mayıs 2012
4.963
759
Geçenlerde vücut analizi yaptırdım. Yağ oranı yüzde 8 çıktı. Internete bakıyorum çok düşük diyor. 28 yaşındayım. Boy 1.50 . Normalda yağ oranı yüzde 21 olması gerekiyormuş. Sordum analizi yapan kişiye yag oranı yüzde 21 olsa yag tulumu olursun dedi. Sizce bu normal mi. Bilgisi olan varsa yardimci olabilir mi

8 olması imkansız kilon kaç.kadınlarda yağ oranının yüzde 12 altına düşmesi çok zordur.ya bayağı kas kütlen olmalı.ya anoreksik olmalısın. victoria secret mankenlerinin bile 15 17 arası.

8 olması imkansız kilon kaç.kadınlarda yağ oranının yüzde 12 altına düşmesi çok zordur.ya bayağı kas kütlen olmalı.ya anoreksik olmalısın. victoria secret mankenlerinin bile 15 17 arası.
Çok zayıf değilim. Boyuma göre kilom normal. Yağ oranı yüzde 8 dedi. Bilmiyorum. Başka birisine sordum. Yüzde 8 çok bile dedi. Bende bilemiyorum. Ne yapsam dogru bi bilgi almak için.

Çok zayıf değilim. Boyuma göre kilom normal. Yağ oranı yüzde 8 dedi. Bilmiyorum. Başka birisine sordum. Yüzde 8 çok bile dedi. Bende bilemiyorum. Ne yapsam dogru bi bilgi almak için.
o ölçümler de yaklaşık sonuç verir ama 8 olmadığına eminim.

mesela burdan fikrin olur.

Eklentiler

• body-fat-percentage-chart-men-women.jpg
    body-fat-percentage-chart-men-women.jpg
    72,8 KB · Görüntüleme: 1.466
Ben 68 den 58 e düştüm vücut yağ oranım % 20.20 incecik durmuyor um diye Zayıflamak istiyorum diyetisyen en fazla 55 olmana izin veririm yoksa tehlikeli dedi. Oda %18 e falan tekabül edebilir.

Sonra araştırdım ama sporcularda bile %9 değil. Başka güvenilir bir diyetisyene gidip ölçüm yaptırın derim

Ben 68 den 58 e düştüm vücut yağ oranım % 20.20 incecik durmuyor um diye Zayıflamak istiyorum diyetisyen en fazla 55 olmana izin veririm yoksa tehlikeli dedi. Oda %18 e falan tekabül edebilir.

Sonra araştırdım ama sporcularda bile %9 değil. Başka güvenilir bir diyetisyene gidip ölçüm yaptırın derim

Konudan pek uzak bi soru olucak ama hangi sehirdesiniz, hangi diyetisyene gittiniz ogrenmemde sakınca var mi

80lerdeydim 26 idi yağ oranım. 60ım artık ama şu anki oranımı bilmiyorum. Fotoğrafı baz alacaksak 20-21 olmam gerekiyor. Sizinki yanlış ölçülmüş büyük ihtimalle.

X