vucut sisligi

ozturyu

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Nisan 2007
439
3
43
aman kizlar dikkatli olalim....

"Ayak bileklerinde şişmeler normal gebelik bulguları olarak kabul edilir. Ancak elde ve yüzde şişme, şiddetli başağrısı, sinek uçuşması, şimşek çakması, şişmelerin 2-3 gün gibi bir süre içinde aniden artması, karın ağrısı, bulantı-kusma, kendinizi hasta hissetme gibi durumlarda preeklampsi (gebelik zehirlenmesi) söz konusu olabileceğinden doktorunuza başvurmalısınız.
Tansiyon yükselmesi, idrarda protein ve vücutta şişmeyle seyreden bu hastalık ciddi bir durumdur. "

özturyu verdiğin bilgiler için teşekkürler...benimde ellerim şişti normal olduğunu biliyordum

onemli degil canim, benim ilgimi cekdi hepimizin basina gelen bisey olunca sizlerle paylasmak istedim

özturyu güzel bilgi vermişsin bu belirtilere birde hipertansiyon yani yüksek tansiyonda eklenirse preeklampsi denir ayrıca preeklampsi şikayetlerine titreme tarzı nöbetlerde eklenirse bunada eklampsi denir. gebelikte çok önemlidir. bu şikayetler görünürse hemen bir hekime başvurunuz.

ooo nısan annelerı cok şanlı her konuda bılgılı olacak..

saolun kızlar

prm.oznur sen hemsiresin sanirim. ya bize yalanci sancilar hakkinda bilgi verirmisin. bana dun aniden bicak saplandi gibi biey oldu cok korktum aman dedim daha beebgim cok kucuk dogurmuyum diye. sence bu neyin belirtisi

özturyu 7 aydan sonra yalancı agrılarımızın olması çok normal benimde çook oluyo günde 2 defa falan oluyo kesinlikle normal çünkü artık bebeklerimiz hızla büyüyor ve bunula birrlikte rahimde büyüyor ve hem kaburgalara falan bası yaptıgı için sancılar olabiliyor eşimde sağlıkçı ve 7. aydan sonra sancılar yüzünden gebeler korkup acile geliyor diyor sancı olması normal ama sancılarınız artarsa sıklaşırsa muhakkak bi sağlık kuruluşuna gidin ihmal etmeyin ve aklınıza takılan soruları kadın dogumcunuza danışın sorun içiniz rahat olsunki mutlu bir hamilelik gecirin. bebeginizde doğunca mutlu olsun. :teytey: a.s.

prm öznurverdiğin bilgiler için sağol...benim ellerimde şişlik var daha önce yazmıştım.bugün komşum yüzümün de şiş olduğunu söyledi...bunun hakkında bilgi verimisin.bu arada benim bu ikinci çocuğum diğerindede son aylarımda şişmiştim

:asigim:tabiri caizse mayalı hamur gibi oldum. çok şiştim şekerimde yüksek çıkmıştı alınan fazla kilolarımın sebebi buymuş dr söyledi.bir ikincisi sabah yataktan kalkarken bacaklarıma kraplar giriyor artık bazan gün boyu açılmaıyor bacaklarım tutuklu geziyorum resmen.üfffff çok zoruma gitti bu hamileliğim hayırlısıyla bir kurtulsaydık .:emir_bebek:

Benim Sadece Ellerimde Akşamlari şişme Oluyo ...ilkinde Hiç şişme Falan Olmamişti .. Ikinciler Fena Oluyo Sanirim

Kizlar şişme Hakkinda Fazla Bilgim Yok Yanliş Bilgide Vermek Istemem Ama Gebelikte Son Aylarimizda Normal Ama Artmişsa Dediğimiz Gibi Buna Yüksek Tansiyon , şiddetli Baş Agrisi, Bulanti Kusma Karin Agrisi Vb Belirtilerle Birlikte Görüldüğünde Muhakkak Hastaneye Dr Başvurun.

oznurcum sana bi soru daha ya benim karnimin sag ust kosesi felakaet yaniyo anlatamam, bebegin saci cikiyo diyo kimisi ama senin bi fikrin varmi nedne olur veya ne yapabilirim cok kotu bi yanma....

prm öznur teşekkürler.yazdığın bu belirtilerden yok
iklimbuse bacağa kramp girmesi kalsiyum magnezyum eksikliğinden biliyorum.istersen dr gittiğinde sor

evet bacaga kramp kalsiyum ve magnezyum eksikliginden hemen doktora sor ve kesin takviye vitamin verir sana...

kizlar aranizda sismeye baslayan varmi. ben yavas yavas sismeye basladim. ozellikle ayakalrim ayakkabilarim darlasmaya basladi. elelrimde azicik sisdi gibi. bence en zor donem 36 haftadan sonraki. zaten gece uykularim artik hic yok.

gecen is yerinde ayakkabimi cikardim masanin altinda kimse gormez diye. sonra da ayagima sigmadilar:))

benimde ayaklarım çok şişti.acaba şekerde etkiliyormuki.bacaklarımı bir görseniz iki gelim gelişmiyor çapına:)ayak bileklerim ,parmaklarım çok fena sabah kalktığımda üstüne bastıkça çok acıyor.yükseğe kaldırıyorum işten gidince ama pek işe yaramıyor.ne yapcam böyle ya bilemiyorum

Benimda arada sırada kramp giriyor doktorum magnesyum verdi ama ben daha çok fazla rahatsız olmadığım için başlamadım acaba hatamı yapıyorum. Ama geceleri arada sırada uykumda giriyor sadece. Ayakkabılarımda artık hafiften sıkmaya başladı. Yüzümü kendim farkedemiyorum şişip şişmediğini. Kızlar benim şikayetim sol kalçama bıçak saplantısı gibi bir ağrı giriyor öylece kalıyorum dün yürüyeşe çıktığımda baya zorladı ama inatla yürüdüm tabi tıngır mıngır önceden yarım saatte yürüdüğüm yolu bir saatte anca yürüdüm.

Bende neredeyse hiç uyanamıyorum sürekli uyuyorum..Hanımlar bu arada bende size farklı birşeyler hissettiğiniz an doktorunuzu hemen o an aramnızı tavsiye ederim.Şubat sonunda eltim doğum yaptı.Ancak yüksek tansiyondan dolayı çok zor günler geçirdiler sizi endişelendirmemek için fazla ayrıntıya girmicem ancak son güne kadar konturole gitmek en ufak bir farklılıkta doktora danışmak çok faydalı..

Benim doktorum kimi zaman 10 günde bir kimi zaman 15 günde bir çağırdı.En son gittiğimde 3 hafta sonra gel demişti salı yada çarşamba gidicem.Ondan sonra kaç gün arayla giderim bilmiyorum.Ama zor ve sıkıntılı günleri atlattım.O açıdan aralığı açmıştı son gittiğimde.

X