Vücut sarkmaları ve catlaklarim

Çok büyük alanlara ihtiyacınız yok bir yoga matının sigacagi alan yeterli olacaktır(mat gerekir demiyorum, o kadar alan yeterli diyorum). Youtube'da chloe ting isimli bir abla var. Onun videolarına bakmanızı öneririm mucize gibi gerçekten. Kısa zamanda farkı gördükçe motive olacaksınız. Ama sporsuz ve diyetsiz olmaz bunu unutmayın. Ben dikkat ederek ve spor yaparak 20 kilo verdim, 22 yaşındayım.

Herkese merhaba ben 23 yasinda ergenlik doneminden beri kilo problemi olan bir genc kizim. Nisanliyim ve vucudumda ozellikle gobek ve ust bacaklarimda sarkmalar cok fazla kendimden cok utaniyorum. Bel karin ve kol bolgemdeki catlaklarimda cok fazla. Kendimden cok utaniyorum evet cok sukjr halimize bin sukur ama aynaya bakmaktan utaniyorum napabilirim esimin karsisinda boyle durmaktan cok utaniyorum ozguvenim cok dusuyo. Bi ara cok zayiflamisyim o donemden kalma bu sarkmalarim simdi yine kilo aldim spor disinda napabilirim sporu cynku hep yapip birakiyprum yuruyusten baska birsey yapamiyorum evde musait alan yok spor salonh icinde imkanim yok simdiden tesekkur edwrim
Spor yaparsan sarkmaların geçer küçük bir odan bile olsa pilates yapabilirsin bahane bulma bence.Benim doğumdan sonra selülitim olmuştu hayatımda ilk kez ve 3.Ayımdan sonra haftada 5 gün pilates yaptım 1 ayda bütün selülitlerim geçti.3 aylık bebekle oturma odasında pilates yapabildim isterseniz siz de yapabilirsiniz günde 1 saat.Çatlaklara bildiğim kadarı ise kesin çözüm yok eğer beyazsa, kırmızı ise kayısı çekirdeği yağını öneririm.Benim de çatlağım Var, evlenmeden önce ben de takıyordum.Ama eşiniz seviyorsa öyle şeylerin hiç önemi olmuyor kendi vücudunuza güvenin kimse mükemmel olamaZ erkeklerin de çatlağı oluyor.Eşiniz sizi her hali ile sevsin siz de kendinizi sevin ve kendinizi hiç ezdirmeyin.Ben şu an vücudumdaki bütün kusurlarla barışığım 😊Eşim de hiç bir zaman vücudum hakkında kötü bir yorum yapmadı.

Ayrıca ben 39 yaşındayım 1,5 sene once mide kücültme oldum 120 kiloydum ameliyattan 5 ay sonra spora basladım hala devam ediyorum ve artık birakmayı düşünmüyorum nerdeyse 40 oldum 24 yaşında bu ne enerjisizlik bak benim gibi sonra pişman olursun genceciksin kendine gel:KK66:

Herkese merhaba ben 23 yasinda ergenlik doneminden beri kilo problemi olan bir genc kizim. Nisanliyim ve vucudumda ozellikle gobek ve ust bacaklarimda sarkmalar cok fazla kendimden cok utaniyorum. Bel karin ve kol bolgemdeki catlaklarimda cok fazla. Kendimden cok utaniyorum evet cok sukjr halimize bin sukur ama aynaya bakmaktan utaniyorum napabilirim esimin karsisinda boyle durmaktan cok utaniyorum ozguvenim cok dusuyo. Bi ara cok zayiflamisyim o donemden kalma bu sarkmalarim simdi yine kilo aldim spor disinda napabilirim sporu cynku hep yapip birakiyprum yuruyusten baska birsey yapamiyorum evde musait alan yok spor salonh icinde imkanim yok simdiden tesekkur edwrim
Sporsuz sıkılasman neredeyse imkansiz vucut losyonu diyecegim onlarda yeterli olmaz

Kuzum belilirli sekillerde uyumak bile vucudu sekillendirir misal sirtustu yatar kollarini geriye dogru atarsan ya da kafanin altina alirsan kisa sure de sıkılastigini gorursun,yuruyusunu evde oldugun yerde askerlerin yaptigi sekilde bacaklari karna kadar cekerek yap her yaptiginda 5 10 sayi arttir kisa surede bacaklarin sıkılasir....ilk aklima gelenler bunlar daha cok sey var bunlardan daha hizli ama istekli olman lazim gunluk 15 dk ve sen kisa sure de tas gibi olacaksin ama istemen sart

Catlaklar icin piyasa da ameliyat izlerini bile siliklestiren kremler uygulamalar var cok bilmyorum ama buyuk bir dert gibi gelmiyor bana insanlik hali

Spor dışında olmaz malesef sıkılaşmak. Çatlaklar için çözüm yok ne yazık ki
Estetik merkezinde de sonuç alinacagni dusunmuyorum. Kremler zaten varla yok arası etkili.
Keşke iki sorununda çözümü bulunsa. Kaç kadın dua eder.
Bu İsviçreli bilim adamları ne yapıyor ya 😂

Spor salonu için imkanım yok diyor siz g5 diyorsunuz :KK48:

Konusahibi arkadaşım inanın eşler bizim vücudumuza bizim taktığımız kadar takmıyor. sizin farkettiğiniz şeyleri o algılamamıştır bile
ımkanım yok demıyor yapıyorum yarıda bırakıyorum dıyor sporu dıkkatlı okursanız

Çatlaklar icin güzellik merkezlerinde olumlu etki yapan calışmalar civar bi bak istersen. Bende de Doğumdan sonra oldu takıpteyim konuyu. Sarkmalarada spor şart canım. Bende üşenıyorum ama aslında gunluk rutinin haline getirsen çok vaktini almaz

Ben de daha 21 yaşındayım ama selülit ve çatlaklarım var. Şu bayram geçsin de başlayacağım spora ve diyete. Kaç aydır saldım iyice kendimi

Çatlaklar için yapacak birşey yok sarkmalarıda spor dısında gecirecek birsey yok üzgünüm chole ting videolarını yap sıkılaşmaman mümkün değil

Spordan başka çare yok
Bol su
Ve beslenme şekli önemli
Yağlar var çatlaklar için tamamen gitmez ama hafifler görüntüsü
Ama beslenme en önemlisi
Şekersiz protein ağırlıklı beslenmeye geçmen lazım

Merhaba 👋 özelden konuşalım mı biraz naçizane bir iki öneri vereyim ☺️💋

Ama işin temeli kendine 1 sene vermek. Bunu bilerek yola başlarsan yılmadan yıkılmadan, pes etmeden devam eder, diyet spor istikrar ile asla ulaşamayacağın bir sonuç yok.

Burdan verseydiniz önerileri keşke bizede faydası olsaydi. Neden özel anlayamadım ama tercih tabi
Merhaba elbette deneyip kendimde işe yarıyan tavsiyeleri burada derleyip yazarım. Ama liste aktif spor seçenekleri boy kilo hareket alanı kişinin her bölümüne göre farklılık gösterebilir.

Yıllardır zayıf olmama ragmen benim bile bikini giyemecek kadar kafa taktığım çatlaklarım var. Kiloyla alakası bence yok

X