vücut kokusu :(

Jalopi

başlangıç: 72.4 güncel: hedef: 60
Kayıtlı Üye
28 Nisan 2011
10.147
3.982
kızlar,

bi arkadaşımın evinde yaşlısı var. daimi kalıor onlarda. hasta yada düşkün değil. fakat yaşlılıktan mı nedir vücut kokusu çok keskin ve sürekli oluyor. öleki kaldığı oda dışında diğer odalara da yayılıyor koku. o derece.

vücut kokusunu gidermek için ne yapılabilir. bazı insanların kokusu keskin olabilior. benim yakın bi akrabamda da öleydi. banyodan sonra bile kokusu devam ederdi.

neyse bunun için kullanılabilcek ne bilim sabundur bişidir, değişik bişiler de olabilir. var mı bildiğiniz bi çözümü.

Şu otomatik oda spreylerinden alıp her odaya koyun birer tane.
Gelen misafir vs rahatsızlanmamış olur kokudan.
Banyodan sonrada vücut jelleri var parfümlü eyüp sabri tuncerinkiler epey kalıcı mesela.
Sonra hastanın yanına kolonya koyabilirsiniz.Sıksık ellerine dökün.Hem ferahlatır hem kokuyu alır.

kızlar,

bi arkadaşımın evinde yaşlısı var. daimi kalıor onlarda. hasta yada düşkün değil. fakat yaşlılıktan mı nedir vücut kokusu çok keskin ve sürekli oluyor. öleki kaldığı oda dışında diğer odalara da yayılıyor koku. o derece.

vücut kokusunu gidermek için ne yapılabilir. bazı insanların kokusu keskin olabilior. benim yakın bi akrabamda da öleydi. banyodan sonra bile kokusu devam ederdi.

neyse bunun için kullanılabilcek ne bilim sabundur bişidir, değişik bişiler de olabilir. var mı bildiğiniz bi çözümü.

Merhaba ;
Her banyoda vücudunu kaya tuzu ya da Himalaya tuzu ile ovarsa (peeling gibi) bir süre sonra koku azalır.
Selamlar !

Gençler kadar sık yıkanamıyorsa terlemeyle beraber onun da etkisi vardır. İçilen ilaçlar bile deride, idrarda koku yapabiliyor. Eğer yaşlı kişi yardımla yıkanıyorsa sık sık yardım edip yıkasınlar, hem daha sağlıklı olur, rahatlar. Yoksa aklıma bir çözüm gelmiyor maalesef.

Canım duyduğuma göre yaşlandıkça hücre yenilenmesi durduğundan o vücüt kokusu yaşlılarda oluyor.
Tıpkı bebeklerin misss gibi kokmaları gibi.
Benimde hep dikkatimi çeker yaşlı insanların evleri daha farklı kokar.
Tabi vücut temizliği, evi sürekli havalandırmak çok önemli.
Dolayısıyla bazılarında daha hafif oluyor.
Sık sık odayı havalandırın.
Spreyler kimyasal , solumak iyi değil ama lavanta keseleri konulabilir belki.

kızlar,

Vücudunu yani terleyen bölegelerini karbonat ile yikasin, sanirim bu tarz insanlar daha sIk yikanmali ve ozaman daha az kokarlar, kokulu insan haftada bir yikanirsa tabii kokar...
Hergün veya günde iki kez yikanmali.

Çoğu insan yıkandığını sanıyor ama su dökünüp çıkıyor.
Duş jelleri de yeterince temizlemiyor.
Sabunlanma bezi ile vücudun heryerini sabunlamak gerek.

Bu kişi kadın ise,arkadaşın banyoda yardımcı olabilir.
Sık banyo yapmıyorsa,banyoyu ısıtıp,senin için banyoyu ısıttım denebilir.
Tabii banyodan sonra mutlaka temiz giysiler giymesi lazım.

Yaşlılar deodoran pek kullanmaz ama kolonya severler.
Limon kolonyası yerine lavanta veya mandalina gibi kolonyalar alınabilir.

Şu otomatik oda spreylerinden alıp her odaya koyun birer tane.
Gelen misafir vs rahatsızlanmamış olur kokudan.
Banyodan sonrada vücut jelleri var parfümlü eyüp sabri tuncerinkiler epey kalıcı mesela.
Sonra hastanın yanına kolonya koyabilirsiniz.Sıksık ellerine dökün.Hem ferahlatır hem kokuyu alır.

hasta değil ki.

oda spreyi denendi. rahatsız oluyormuş oda spreyinden, o yüzden odadan çıkartmışlar. ayrıca sonradan sıkılan kokular pek etkili olmuyor. kökten çözüm lazım

Gençler kadar sık yıkanamıyorsa terlemeyle beraber onun da etkisi vardır. İçilen ilaçlar bile deride, idrarda koku yapabiliyor. Eğer yaşlı kişi yardımla yıkanıyorsa sık sık yardım edip yıkasınlar, hem daha sağlıklı olur, rahatlar. Yoksa aklıma bir çözüm gelmiyor maalesef.

haftada bir banyo yapıor. kullandığı ilaç yok. aşırı yaşlı değil. yaz kış oluyor ama koku. sürekli

Canım duyduğuma göre yaşlandıkça hücre yenilenmesi durduğundan o vücüt kokusu yaşlılarda oluyor.
Tıpkı bebeklerin misss gibi kokmaları gibi.
Benimde hep dikkatimi çeker yaşlı insanların evleri daha farklı kokar.
Tabi vücut temizliği, evi sürekli havalandırmak çok önemli.
Dolayısıyla bazılarında daha hafif oluyor.
Sık sık odayı havalandırın.
Spreyler kimyasal , solumak iyi değil ama lavanta keseleri konulabilir belki.

bu arakadaşın yaşlısında baya farklı ve keskin şekilde koku oluyor. yazları sürekli havalandırıolar. gene de koku oluyor ama. şimdi kış çok havalandıramıolar.

lavantayı söleyeyim bi.

ama işte vücuttan kokuyu kesmedikçe sonradan yapılanların etkisi fazla olmuyor

Vücudunu yani terleyen bölegelerini karbonat ile yikasin, sanirim bu tarz insanlar daha sIk yikanmali ve ozaman daha az kokarlar, kokulu insan haftada bir yikanirsa tabii kokar...
Hergün veya günde iki kez yikanmali.

kendisine göre haftada bir banyo yapması yeterli. arkadaşım 2-3 günde bi hatırlatıor ama yaptım ben diomuş. sürekli de söyleyemior banyo yap diye. koku terden değil sanırım sadece. çünkü şu an hava soğuk ama gene yoğun bi koku var.

İçine nane yaprakları atılmış demlenmiş adaçayı ile kokan yerlerini silin.
Faydası olur inşallah.

Çoğu insan yıkandığını sanıyor ama su dökünüp çıkıyor.
Duş jelleri de yeterince temizlemiyor.
Sabunlanma bezi ile vücudun heryerini sabunlamak gerek.

Bu kişi kadın ise,arkadaşın banyoda yardımcı olabilir.
Sık banyo yapmıyorsa,banyoyu ısıtıp,senin için banyoyu ısıttım denebilir.
Tabii banyodan sonra mutlaka temiz giysiler giymesi lazım.

Yaşlılar deodoran pek kullanmaz ama kolonya severler.
Limon kolonyası yerine lavanta veya mandalina gibi kolonyalar alınabilir.

doğrudan banyo yap diyemediği için arkadaş genelde şey diordu, banyoyu yıkayacağım banyo yapında bir daha ıslanmasın gibi. ama kadın inatla ben yaptım dio. temiz giysiler giyiyor mu bilmior arkadaşım.

arkadaşım hacışakir falan gibi sabunlar aldı onla yıkansın dye ama onun kokuya pek etkisi olmadı. böle başka bişi varmıdır acaba.

karbonatı falan kendisi olsa uygularda başkasına karbonatla yıkan demek tuhaf kaçabilir.

kişi kadın ama banyosuna girilecek kadar yaşlı değil.

Düzenli banyo yapmıyorsa koku oluşabilir bazı insanlar banyoya girip sadece su döküp çıkıyorlar vucutlarına ne bir sabun nede bir duş jeli sürmezler belki arkadaşınızın misafir jelli sevmiyebilir ama banyoya girdiginde sabun kullansa iyi olur bide banyodan sonra temiz çamaşır giymekte önemli kimi insanlar banyodan sonra sürekli aynı elbiseyi giyer kışın haftada bir banyo yapıyor demissiniz acaba yazında mı aynı şekilde haftada bir yıkanıyor.

Ayrıca lavanta yağı da bir numara koku önleyicidir.
Tavsiye ederim.
Lambamın.üstüne damlatıyorum yakınca mis gibi kokuyor.
Lavanta yağını ellerine kokan yerlerine de sürebilirsiniz.

Düzenli banyo yapmıyorsa koku oluşabilir bazı insanlar banyoya girip sadece su döküp çıkıyorlar vucutlarına ne bir sabun nede bir duş jeli sürmezler belki arkadaşınızın misafir jelli sevmiyebilir ama banyoya girdiginde sabun kullansa iyi olur bide banyodan sonra temiz çamaşır giymekte önemli kimi insanlar banyodan sonra sürekli aynı elbiseyi giyer kışın haftada bir banyo yapıyor demissiniz acaba yazında mı aynı şekilde haftada bir yıkanıyor.

tam banyo süresini bilmior. arkadaş çalışıor. bi şekilde banyo yap dediğinde falanca gün yaptım dio. o falanca gün genelde 3 gün önce falan oluyor. arkadaşım burdan haftada bir yaptığı sonucuna varıor. bi kaç kere sık yapın 3-4 günde bir banyo yapılmalı demiş ama kadın ne kadarını uyguluyor bilmior. :)

Ayrıca lavanta yağı da bir numara koku önleyicidir.
Tavsiye ederim.
Lambamın.üstüne damlatıyorum yakınca mis gibi kokuyor.
Lavanta yağını ellerine kokan yerlerine de sürebilirsiniz.

canım öle yapılabilecek bi yaşlı değil. hasta falan değil. o yüzden öle yapmak zor da.

galiba bu lavanta etkili baya. lavanta yağı başka nasıl kullanılır ki. lavantalı sabun mu alsa yada.

lambanın üstüne nasıl damlatıosun

Onun bulunduğu odaya konulmasından madem rahatsız o zaman antreye mutfağa felan koyun oda spreylerini.
Kolonya koyun arada dökünsün.

X